Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Anioły dla Basi z "Aniołka"
~Mik niezalogowany
21 marca 2015r. o 14:16
~Kim napisał(a): Rozumiem doskonale pomysłodawczynię akcji. Uczucia, jakie mi towarzyszyły podczas oglądania tego programu to niesmak i zażenowanie tym, jak gwiazda poniża i upokarza ludzi. To był pierwszy odcinek tego programu w historii, jaki obejrzałam, bo pani z lokami zawsze działała na mnie wybitnie odpychająco i kiedy ją widzę na ekranie, to ona zawsze wrzeszczy albo czymś rzuca, a mnie ciśnienie tak skacze, że mój telewizor sam zmienia kanał. Ale tym razem się opanowałam i obejrzałam, tylko z powodu Bolesławca. I nigdy więcej tego programu nie obejrzę. Do tego ze zgrozą czytam, że gwiazda potraktowała panią Basię ŁAGODNIE w porównaniu do innych restauratorów z innych odcinków! Czemu to ma oglądalność? Bo Polacy lubią, jak Kalemu ukraść krowę, a najlepiej, jak jeszcze jakiś celebryta przed kamerą tę krowę wysadzi spektakularnie w powietrze, a już cudownie jest, jak po tym zakrwawiona część zadu krowy spadnie komuś na stolik. Stąd te hejty w necie, stąd te komentarze, że "komuś się należało". Nie wiem, jak wy, ale ja miałam wrażenie, że już od momentu pierwszych krzyków p. Gessler właścicielka Aniołka żałowała swojej decyzji o udziale w programie. Jestem za panią Anetą, nie chcę się godzić na takie traktowanie ludzi, jakie uskutecznia p. Gessler i nie chcę tego oglądać. I choćby p. Gessler miała rację merytorycznie co do braków Aniołka, to moja sympatia będzie po stronie właścicielki restauracji. Jeśli inni restauratorzy z miasta w tej upokarzającej sytuacji okazują pani Basi symboliczne wsparcie, to ja się im nisko kłaniam.


Anetko zapomniałas sie podpisac : :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 marca 2015r. o 15:10
W tej restauracji jest tylko fajne miejsce. Niestety moim osobistym zdaniem, smacznie się tam nie zje. Tak jak i w większości restauracji w Bolesławcu. No cóż, kucharz górnik, itp, itd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~reset niezalogowany
21 marca 2015r. o 17:17
PanM napisał(a): Zgoda na realizację tego programu w swoim lokalu to w większości przypadków swoisty akt rozpaczy.

To niestety już tylko konsekwencje poprzedzone niewiedzą , błędami oraz w bardzo dużej mierze bardzo wybujałym fiskalizmem.

W Polsce są trzy grupy zawodowe traktowane przez wszelkie władze " EXTRA ".

Transport ciężarowy , gastronomia oraz hotelarstwo.
Żadna inna grupa zawodowa nie jest tak obłożona " Ctwórczością fiskalną "Co to ma wspólnego ze smacznym jedzeniem?

W myśl konstytucji powinno być " TYLE PAŃSTWA ILE TO NIEZBĘDNE I TYLE SWOBODY ILE TO MOŻLIWE "

To rynek powinien weryfikować kto się nadaje kto nie . Pani Basia mimo wszystko otrzymała następną szansę - za jakiś czas okaże się jak ją wykorzystała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
21 marca 2015r. o 17:31
~ napisał(a): W tej restauracji jest tylko fajne miejsce. Niestety moim osobistym zdaniem, smacznie się tam nie zje. Tak jak i w większości restauracji w Bolesławcu. No cóż, kucharz górnik, itp, itd.


Witam
Nie każdy kto się kształci jest dobry w swym zawodzie, Nikifor czy inni artyści i rzemieślnicy jemu podobni nie mieli żadnych szkół, żadnego wykształcenia w kierunkach które reprezentowali a byli i są sławni i wybitni.
Wydaje mi się że po pierwsze trzeba chcieć, a następnie włożyć serce w to co się robi i jeśli nie sukces to przetrwanie gwarantowane.
Prowadzę działalność od 1986r i wiem że nie jest łatwo, zwłaszcza w obecnym okresie, wystarczy jednak uczciwe i przyjazne podejście do klienta i da się wyżyć. O oszczędnościach raczej myśleć nie można do puki koszty pracy będą tak wysokie jak u nas, a kwota wolna od podatku tak niska, Vat 23% też miał być przejściowo na rok może dwa. To wszystko dobija przedsiębiorców i nie stać ich na wykwalifikowaną kadrę, która notabene wyjechała w większości za granicę, choć wykształcenie zdobyła w kraju.
Nasza władza dąży chyba do tego by wyludnić całkowicie Polskę a potem sprzedać za bezcen.[img=1426955465_5068ote.jpg]

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
21 marca 2015r. o 17:43
Dudek, a co to ma do rzeczy. Geslerowa pokazała, wszyscy widzieli, - brudno, byle jak i drogo! To nie wina Tuska, bo może być czysto, miło, smacznie jak u mamy - a tam CWANIACTWO i zdierstwo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Beata niezalogowany
21 marca 2015r. o 18:23
Pani Basia powinna zrozumieć że najwyższa pora na zmianę kucharza-nie ma co się litować nad bratem- on raczej już nie zacznie gotować dobrze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2798
#inetwlan nieaktywny
21 marca 2015r. o 18:57
~Beata napisał(a): Pani Basia powinna zrozumieć że najwyższa pora na zmianę kucharza-nie ma co się litować nad bratem- on raczej już nie zacznie gotować dobrze.


Nie jest niestety łatwo o osoby dobrze gotujące chcące podjąć pracę w kuchni, bo o prawdziwych kucharzach można tylko pomarzyć. Również poszukuję osoby do kuchni, więc się orientuję.

Te całą sytuacje w "Aniołku" można przyrównać do bajeczki Andrzeja Waligórskiego:
"Chomik, zbierając plony, do swej norki ganiał,
A obok dobry niedźwiedź chomika ochraniał.
Potem zjadł mu te plony, wytarł łapą mordę,
Wydupcył biedne zwierzę i przypiął mu order."

Wszak REWOLUCJA się udała ;)

<b>**** www.gabelek.eu **** www.inet-wlan.pl **** bądź co bądź nie bądź łabądź **** ====== SPRAWNY MONITORING w zasięgu Twojej ręki ====== ALARMY ======
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Aneta Opała niezalogowany
21 marca 2015r. o 19:24
I od tego, co inet-wlan napisał można na nowo zacząć dyskusję o rewolucjach. Okazuje się bowiem, że na bolesławieckim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych kucharzy oraz kelnerów. Łatwiej ściany wymalować niż dobrać załogę. To dobry czas na ujawnienie się na rynku pracy wszystkich zdolnych kucharzy i barmanów. Jak widać jest zapotrzebowanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima