Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Inwentaryzacja czy inwigilacja?

~klucz-nick niezalogowany
31 marca 2015r. o 15:26
emem napisał(a): Za czasow krolow ludzie umierali w wieku 30 lat - i wtedy mowilo sie, ze ktos zyl dlugo.
Faktom nie zaprzeczysz. Niska emisja powoduje nowotwory i inne choroby.
Spalanie kiepskiej jakosci wegla i smieci powinno byc wyeliminowane raz na zawsze.
jakim faktom ??poczytaj prawde linki podałem wyżej to pogadamy,pierdoły telewizyjne to nie fakty,spróbuj może kogoś przekonasz do tych twoich faktów,dla mnie to stek bzdur,chcą zamknąć kopalnie to nagle 500 osób zmarło,nie rozśmieszaj mnie,ile ty masz chłopczyku lat że wierzysz w takie głupoty??a ty musisz bo portal i gazetke masz,no to wszystko wyjaśnia,kończe rozmowe pogadamy na party. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 15:30
Na wymianę pieca CO węglowego na olejowy mnie nie stać i na pewno nigdy tego nie zobię, chyba że gmina będzie mi fundować paliwo. I tak wydajemy kupę kasy na ogrzanie domu już teraz, pomimo że węgiel jest najtańszy. A do domu nikogo nie wpuszczę, jak będą pyskować to psami poszczuję ;)
A gmina tylko udaje, że chce dobrze. Skoro im tak zależy na czystym środowisku to dlaczego nie ma dofinansowania do ekologicznych szamb dla mieszkańców do których kanalizacja nie będzie doprowadzona? Dlaczego nie odbierają problemowych śmieci typu np. papa albo nawet takich zwykłych ponadgabarytowych? W każdym cywilizowanym kraju tak jest a u nas albo gromadzić sobie na podwrku, albo sami zmuszają ludzi do wywożenia tego np. do lasu , czego oczywiście jestem przeciwnikiem, ale prawda jest taka, że nie pozwalają ludziom być eko. Cała ta ich pseudo ekologia to pic na wodę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
31 marca 2015r. o 15:39
Fakty sa takie, ze przez spalanie tego syfu w piecu ludzie choruja na nowotwory, maja problemy z oddychaniem, dzieci maja alergie czy astmy. I nie jest to telewizja - tylko jest to potwierdzone badaniami.
Przyjedz do Krakowa - juz na wjezdzie do miasta zaczyna sie chmura dymu, w ktorej jest cale miasto. To tak jakbys siedzial przy ognisku przez caly dzien i oddychal dymek, albo jak bys dziennie wypalil 20 papierosow.
Niska emisja musi byc mocno ograniczona, a w jej miejsce musza wejsc paliwa bardziej ekonomiczne.
Dzieki temu wiecej zaoszczedzimy na leczeniu tych wszystkich chorob niz bysmy zarobili na kiepskiej jakosc weglu. Przy okazji poprawiajac komfort zycia (w Boleslawcu czy Nowogrodzcu zima tez smierdzi).

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
31 marca 2015r. o 15:42
Palenie papierosów tez zdelegalizujmy. Zyski na zdrowiu trudne do przecenienia.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 15:48
Byłam kilka razy w Krakowie i zawsze się dziwię jak o tym słyszę, bo ja nigdy tego nie odczułam. Może to zależy od pogody.
Nie rozumiem tego ciągłego gadania o spalaniu śmieci w piecu. Jak ktoś nigdy nie palił w piecu to nie ma pojęcia. Śmierdzi zawsze jak się rozpala, a rozpalam tylko paierem i drzewem, na to wrzucam węgiel. Na początku zanim węgiel się rozpali to śmierdzi i kopci, ale to tylko przez pół godziny, potem dymu nawet nie widać.
Nie znam nikogo, kto by ogrzał dom paląc śmieci.
Prawdziwy smród to jest przy autostradzie i w dużych miastach, właśnie z powodu dużej ilości samochodów, a nie dlatego że ktoś pali węglem i w Krakowie smog jest pewnie też z tego powodu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
31 marca 2015r. o 16:12
W Krakowie smog jest z powodu palenia opalem niskiej jakosci (w tym slaby jakosciowo wegiel). Problem jest duzy szczegolnie zima. Przez ponad 150 dni w roku przekroczone sa normy czystosci powietrza (zawartosc substancji szkodliwych). W zimniejsze dni smog jest widoczny "golym okiem" - w miescie jest widoczna mgla - tylko, ze nie jest to mgla, a dym (co czuc). Urzad Miasta oglasza regularne altery - dostaja je np. przedszkola czy szkoly, zeby nie wyprowadzaly dzieci na spacery.
Samochody oczywiscie nie pomagaja, ale ich wplyw na zanieczyszcenie powietrza nie jest az tak duzy.

Problem nie jest niestety lokalny. Jeszcze gorzej niz w Krakowie jest w Zakopanem czy Nowym Saczu. Podobnie tez jest w wielu miejscowosciach na Dolnym Slasku.

@skorn - papierosy palisz w domu to nikogo nie trujesz. Gdy palisz na ulicy (w miejsach publicznych nie wolno) to trujesz tez innych.

Podobnie z weglem - jesli masz dobry piec i dobry opal to w powietrze nic nie idzie (albo bardzo niewiele) - wtedy nie trujesz innych. Ale kategorycznie powinno byc zakazene trucie innych.

Dlatego mam nadzieje, ze przejdzie wreszcie ustawa umozliwiajaca gminom wprowadzenie zakazu palenia paliwami stalymi. Dla naszego zdrowia.

Pozdr,
emem



Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:06
http://wyborcza.pl/1,91446,16369664,Niemieckie-i-brytyjskie-elektrownie-najwiekszymi-emitentami.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
31 marca 2015r. o 17:14
mój dom to moja twierdza , niech sobie ekologię wsadzą w d..... :) każdy pali aby było tanio i wygodnie ,nienawidzę jak ktoś mi mówi jak mam życ a tym bardziej nikomu do tego jaki mam piec !! ma kolor niebieski i to powinno wystarczyć ..inwigilacja była dobra za PRL !! nie po to człowiek sie buduje aby ktoś z urzędasów sie tu pałętał .........
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza