Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Inwentaryzacja czy inwigilacja?

~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:20
emem napisał paliwa bardziej ekonomiczne,coś komuś się pomieszało.od ub roku gaz przeliczany jest na kwh płacę więcej dlaczego? :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:36
Nie wiem gdzie Emem mieszka, czy w bloku, czy w kamienicy, czy w domu. Najwięcej zapewne przeciwko węglowi są ci, którzy mieszkają w blokach. Wasze ciepełko też w większości pochodzi z kotłowni opalanych węglem i jeśli przejdzie taka ustawa to Wy też dostaniecie po kieszeni, czynsz wzrośnie Wam trzykrotnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:38
Emem ten caly program to jest jeden wielki pic. Mieszkancy z tego dobrodziejstwa nie zyska nic. Program jest potrzebny aby starac sie o dotacje gminy na termomodernizacje z praktyki ociepla kilka zozów i tyle. Kilka lat temu gmina odnowila mieszkancom przystapienia do programu budowy przydomowych oczyszczalni, nawet tam gdzie nigdy nie bedzie kanalizacji od cala gmina
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
31 marca 2015r. o 17:42
węgiel to nasze bogactwo , mamy go w chole..... a i tak kupują od rosjan i jeszcze ci ekolodzy !! !! urzędnicy ....niech idą mieszkać do szałasów , no ale skoro już urzędników ślimak jest jako ryba , :D to wszystko jest możliwe
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:43
że też ta biedna polska jest za wszystko odpowiedzialna,za efekt cieplarniany(ktoś sprzedaje pakiety)zanieczyszczenia i tylko co kto chce.emem od jakiego lobby jesteś uzależniony?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
31 marca 2015r. o 17:49
gdyby kopalnią zarządzali rozsądni ludzie i nie zarabiali po 200 000 miesięcznie to wengiel był taniutki,a polska potengą,a tak iuż nas zadłużyli na 20 pokoleń i syjoniści już wszystko wykupili,ale jeszcze Polska nie zgineła,wstaniemy z kolan i syjoniści przegrają.wyłącz tv włącz myślenie www.wolnapolska.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
31 marca 2015r. o 18:08
Senirzy przeżyli dwie wojny niekiedy, całe życie opalali węglem i nie tylko, były czasy że tego węgla nie mieli i palili wszystkim co znaleźli, zaznaczę że zimy nie były takie słodkie jak teraz. Palili cały rok , gotować też trzeba było na węglu lub na tym co się znalazło i palili wszyscy, w każdym domy i w każdym zakładzie.
Teraz nie pali się tyle, bo i zimy słabe i gotuje się na gazie a i woda również w ten sposób ogrzewana.
Skupisk ludzkich jest więcej, wypieramy naturę która skutecznie oczyszczała środowisko, teraz już nie nadąża, posiadamy i to "posiadactwo" mści się na nas, po trzy auta w jednym gospodarstwie, traktory i wiele innych " niezbędnych" do życia urządzeń.

Teraz do Emema.

Jeśli ktoś zabroni palić babci, która przeżyła wojnę to doprowadzi do tego że ona zamarznie, nie stać jej będzie na nową instalację a tym bardziej na gaz który nie jest i nie będzie tani. Nie pisz mi tu o dofinansowaniach od państwa bo kraj w którym żyjemy, zabiera dzieci rodzinom, których nie stać na ich utrzymanie a daje zastępczym dokładając im po 1000 zł na dziecko. Czemu nie stać, bo pracują na umowy zlecenia za njniższą krajową a paląc w piecu oszczędzają pieniądze których i tak nie mają.


Pozdr.
alabaster72


Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
31 marca 2015r. o 20:35
CNC napisał(a): mój dom to moja twierdza , niech sobie ekologię wsadzą w d..... :) każdy pali aby było tanio i wygodnie ,nienawidzę jak ktoś mi mówi jak mam życ a tym bardziej nikomu do tego jaki mam piec !! ma kolor niebieski i to powinno wystarczyć ..inwigilacja była dobra za PRL !! nie po to człowiek sie buduje aby ktoś z urzędasów sie tu pałętał .........


OK, nie ma problemu - Twoja twierdza, wiec niech Twoj dym zostanie w Twoim domu, a nie wypuszczasz do go do innych i innych trujesz.


Dopisane 31.03.2015r. o godz. 20:35:

Zachecam do zapoznania sie z tekstem:

http://wyborcza.biz/biznes/1,143682,17683181,Czy_polskie_kominy_musza_truc_.html?biznes=local#BoxBizLink

Oto fragment:
Co roku w Polsce sprzedaje się ok. 200 tys. kotłów węglowych. To największy rynek pod tym względem w całej Unii Europejskiej. Największy, ale nie najbogatszy. W naszym kraju wśród tych 200 tys. aż 140 tys. sztuk to piece zbudowane w najgorszej możliwej technologii, tzw. kopciuchy, piece, do których można wrzucić wszystko. To dane Instytutu Ekonomii Środowiska w Krakowie, który badał rynek pod kątem wpływu sposobu ogrzewania naszych domów na jakość powietrza.

Wszelkie badania wskazują, że największym dostarczycielem zanieczyszczeń są właśnie kominy polskich domów. Jeśli chodzi o pyły PM10, to wedle danych KOBiZE nawet 50 proc. z nich pochodzi z tzw. niskiej emisji. Gdy zaś mierzyć stężenia benzo(a)pirenu, silnie rakotwórczej substancji, to nawet 85 proc. w powietrzu nad Polską pochodzi z kominów naszych pieców.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,143682,17683181,Czy_polskie_kominy_musza_truc_.html#ixzz3VzQKALMR

Pozdr,
emem

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.