Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Prof. Miodek: Nie ma nic gorszego niż moda w języku!
2161
#fobiak nieaktywny
28 maja 2015r. o 19:32
gdybym nie byl pewny tego co pisze to bym sie podpieral linkami.

przekonywac nie mam zamiaru nikogo, to co pisze tutaj nikt nie jest w stanie podwazyc, to czego nie wiem czesto przemilczam, do czasu sprawdzenia i nie rzucam sie z motyka na ksiezyc.
o tym jedynym dokumencie, wydanym w "boleslawiu" nie bede dyskutowal.
powtorze jeszcze raz boleslawiec od lat powojennych nosil taka nazwe a nie boleslaw.
osoba, ktora wystawila dokument jest wymieniona w ksiazce o naszym ub i byla znana z naduzywania alkoholu.
oczywiscie, ze ze swojej strony bede lamal kazde, klamstwo o naszym miescie jakie sie pojawi na tym portalu.
pisalem o bombardowaniu miasta bo takowe bylo dwa na dwa dni przed wkroczeniem sowietow, czy bylo w niedziele tez, to tego nie wiem, dlatego pisalem tylko o sobotnich 2 nalotach. przypisywanie rosjanoma winy spalenia miasta, po czesci jest sluszne, jesli zostalo spowodowane nalotam, z fotek na to wyglada, w spalenie miasta po wkroczeniu raczej nie wierze, ale udowodnic tego nie jestem w stanie, moge spekulowac, ze miasta manzoleum, w ktorym bylo wiecej komendatur jak jedna, sowieci strzegli jak stalina.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 maja 2015r. o 19:39
~ napisał(a): sugerujesz by rozmawiać ze starymi ludźmi. Rozmawiałem i wiem kto spalił nasze miasto po wojnie. Dokonali tego Rosjanie.

Umówmy się, że kiedy ówczesny Bunzlau był palony to nie był jeszcze NASZ a i ci "starzy ludzie" dopiero pakowali manatki do wagonów za Bugiem lub w Bośni więc nie mogli być naocznymi świadkami owego "spalenia".
A tak w ogóle to niby czemu Rosjanie? A może Ukraińcy skoro to oni np. wg wybitnego historyka z PO wyzwolili Auschwitz?
Jak widać historycznych absurdalnych interpretacji nie brakuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
28 maja 2015r. o 20:08
polskich naocznych swiadkow juz nie ma, prawdopodobnie i niemieckich nie ma, boleslawiec byl pusty przed wkroczeniem armii czerwonej. w miescie zostala garstka starcow niemieckich, ktorzy juz dawno poumierali, boleslawieccy niemcy powojenni to ci, ktorych wyprzedzil front lub rdzenni mieszkancy, ktorzy wracali po przejsciu frontu. bylo ich razem w miescie ok. 3.000, niemcy na przemieszczanie sie musieli miec przepustki ograniczone do 40 km od podanego miejsca zamieszkania a kazdy zamieszkiwal tam gdzie ich wyprzedzil front. w powiecie byla inna sytuacja bo tam zostalo duzo rdzennych mieszkancow.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 maja 2015r. o 20:51
Ten znów dużo ględzi i nie na temat...... Niczego jak zwykle nie potrafi poprzeć wiarygodnym źródłem..... Lepiej by się wziął za budowanie zamków z piasku........ Za ortografie przy okazji też....... Wszystkie jego teorie nic nie są warte...... :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
28 maja 2015r. o 20:57
~ napisał(a): Ten znów dużo ględzi i nie na temat...... Niczego jak zwykle nie potrafi poprzeć wiarygodnym źródłem..... Lepiej by się wziął za budowanie zamków z piasku........ Za ortografie przy okazji też....... Wszystkie jego teorie nic nie są warte...... :|


popierac to mozesz ty, np. prezydenta, na twoj temat z pewnoscia sie nie wypowiem bo co mnie to obchodzi, ze kochasz obce dzieci. ja cie za to scigal nie bede.
sam jestem zrodlem to po co mi jakies zatrute obce zrodla. chetnie wyzwalbym cie od bucow ale kultura mi nie pozwala byc zbyt szczerym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 maja 2015r. o 21:22
Kochaś sam jest dla siebie źródłem....... I tutaj Fobiak ma rację dla siebie...... Profesor Miodek może mu trampki czyścić...... Zauważyłam już od dawna że kiedy ktoś nie daje wiary w jego barwne bajeczki to zaczyna go obrażać....
Taki typ tak ma..... :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 maja 2015r. o 21:26
~ napisał(a):
~ napisał(a): sugerujesz by rozmawiać ze starymi ludźmi. Rozmawiałem i wiem kto spalił nasze miasto po wojnie. Dokonali tego Rosjanie.

Umówmy się, że kiedy ówczesny Bunzlau był palony to nie był jeszcze NASZ a i ci "starzy ludzie" dopiero pakowali manatki do wagonów za Bugiem lub w Bośni więc nie mogli być naocznymi świadkami owego "spalenia".
A tak w ogóle to niby czemu Rosjanie? A może Ukraińcy skoro to oni np. wg wybitnego historyka z PO wyzwolili Auschwitz?
Jak widać historycznych absurdalnych interpretacji nie brakuje.
Część z tych starych ludzi mieszkała w tym mieście już wcześniej i mieli okazje bardzo dobrze się przyjrzeć działaniom wyzwolicieli w naszym mieście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
28 maja 2015r. o 22:01
~ napisał(a): Kochaś sam jest dla siebie źródłem....... I tutaj Fobiak ma rację dla siebie...... Profesor Miodek może mu trampki czyścić...... Zauważyłam już od dawna że kiedy ktoś nie daje wiary w jego barwne bajeczki to zaczyna go obrażać....
Taki typ tak ma..... :|


czytaj prostaczko , ja miodka bardzo lubie, moge go sluchac i sluchac, ma mily glos, pieknie opowiada i wyjasnia, kazdy jest omylny i jesli chodzi o boleslawiec to on sie myli. wierze w to, ze gdyby mu zalezalo na wyjasnieniu nazwy mieszkancow to by stracil 10 minut i by wiedzial jak odpowiedziec, w tym przypadku miodek polecial rutyna.
pani bucunko fobiak sobie trampki czysci sam a tylko dlatego, zeby innych nie ponizac.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.