Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Praca w Boleslawcu

~stm niezalogowany
24 marca 2014r. o 18:39
~ napisał(a):
~stm napisał(a):
marcin85 napisał(a): i co ty na to?[img=1395678975_4c1y7s6.jpg]

Nic.
bo odtrącają mi tylko 19% i nie zależnie czy się narobię za 2,3 ,4 ,5 K


ta, bo jest to na umowę o dzieło, czyli żadnego ubezpieczenia, chorobowego, wypadkowego

Żadne "o dzieło" pracuję na własny rachunek. Kto chce, po okresie próbnym zobaczy, czy czuje się na siłach by sam opłacać sobie składki. Mi się kalkuluje- od początku jeszcze mniej niż 2tys po opłatach mi nie zostawało. Jednak wiele osób woli mieć kasiorę do ręki- niż liczyć potem na ZUS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 marca 2014r. o 19:11
~stm napisał(a):
~ napisał(a):
~stm napisał(a):
marcin85 napisał(a): i co ty na to?[img=1395678975_4c1y7s6.jpg]

Nic.
bo odtrącają mi tylko 19% i nie zależnie czy się narobię za 2,3 ,4 ,5 K


ta, bo jest to na umowę o dzieło, czyli żadnego ubezpieczenia, chorobowego, wypadkowego

Żadne "o dzieło" pracuję na własny rachunek. Kto chce, po okresie próbnym zobaczy, czy czuje się na siłach by sam opłacać sobie składki. Mi się kalkuluje- od początku jeszcze mniej niż 2tys po opłatach mi nie zostawało. Jednak wiele osób woli mieć kasiorę do ręki- niż liczyć potem na ZUS

Tak, tak lepiej na rękę niż liczyć na ZUS, zawsze potem, można kombinować jak załatwić dokumenty by dostać zasiłek, albo płakać jak to jest źle w Polsce bo nikt nie chce pomóc ;(
Praca na własny rachunek wiąże się z obowiązkiem opłacania składek ZUS, podatków, prowadzeniem ewidencji gospodarczej, VAT itp. To, że ktoś teraz opowiada bajki i "super pomysł" na dochody nie oznacza, że za rok albo dwa nie będzie problemu z rozliczeniem z US lub ZUS.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~stm niezalogowany
24 marca 2014r. o 19:39
~ napisał(a):
~stm napisał(a):
~ napisał(a):
~stm napisał(a):

ta, bo jest to na umowę o dzieło, czyli żadnego ubezpieczenia, chorobowego, wypadkowego

Żadne "o dzieło" pracuję na własny rachunek. Kto chce, po okresie próbnym zobaczy, czy czuje się na siłach by sam opłacać sobie składki. Mi się kalkuluje- od początku jeszcze mniej niż 2tys po opłatach mi nie zostawało. Jednak wiele osób woli mieć kasiorę do ręki- niż liczyć potem na ZUS

Tak, tak lepiej na rękę niż liczyć na ZUS, zawsze potem, można kombinować jak załatwić dokumenty by dostać zasiłek, albo płakać jak to jest źle w Polsce bo nikt nie chce pomóc ;(
Praca na własny rachunek wiąże się z obowiązkiem opłacania składek ZUS, podatków, prowadzeniem ewidencji gospodarczej, VAT itp. To, że ktoś teraz opowiada bajki i "super pomysł" na dochody nie oznacza, że za rok albo dwa nie będzie problemu z rozliczeniem z US lub ZUS.

Nie jest to "super pomysł" ale funkcjonujący od dawna w Europie system samozatrudnienia, samoopodatkowania i odpowiedzialności za swój los. Nie jestem Vatowcem, a podatek mogę płacić również na pdst. informacji PIT-8C. Nie trzeba też zakładać swojej działalności, a dzięki temu, że pracuję w takiej formie- mam satysfakcję i wydaje mi się, że moja praca jest wydajniejsza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9880
#she89 nieaktywny
24 marca 2014r. o 19:59
Czy mogę wiedzieć coś więcej na temat Twojej pracy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~stm niezalogowany
24 marca 2014r. o 20:06
she89 napisał(a): Czy mogę wiedzieć coś więcej na temat Twojej pracy?

Chyba już wszystko napisałam, a nie będę sobie robić konkurencji ;)
Żart oczywiście !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9880
#she89 nieaktywny
24 marca 2014r. o 20:24
~stm napisał(a):
she89 napisał(a): Czy mogę wiedzieć coś więcej na temat Twojej pracy?

Chyba już wszystko napisałam, a nie będę sobie robić konkurencji ;)
Żart oczywiście !!


Przeczytałam wszystkie Twoje posty i nie wynika z nich żadna konkretna informacja. Także działam na zasadzie samozatrudnienia i chciałam może dołączyć do Twojego bezkonkurencyjnego team'u :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~stm niezalogowany
24 marca 2014r. o 20:32
she89 napisał(a):
~stm napisał(a):
she89 napisał(a): Czy mogę wiedzieć coś więcej na temat Twojej pracy?

Chyba już wszystko napisałam, a nie będę sobie robić konkurencji ;)
Żart oczywiście !!


Przeczytałam wszystkie Twoje posty i nie wynika z nich żadna konkretna informacja. Także działam na zasadzie samozatrudnienia i chciałam może dołączyć do Twojego bezkonkurencyjnego team'u :)

Do mojego Team'u :) Ciężko, bo rekrutacji już nie ma( na razie), a nam nie wolno do 5 lat od rezygnacji prowadzić konkurencyjnej działalności ale chętnie odp. Ci na priv a jak się otworzą w Bolesławcu to byś miała fory(przygotowanie)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9880
#she89 nieaktywny
24 marca 2014r. o 20:37
Nie jesteś zalogowana, nie mogę do Ciebie napisać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza