ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony16 września 2020r. godz. 11:23, odsłon: 325, Zlecony tekst
Poznaj nowoczesne rozwiązania do kuchni, które pozwolą Ci zaaranżować ergonomiczną przestrzeń.
Bolesławiec - Informacje: Funkcjonalne szafki kuchenne – nowoczesne rozwiązania do kuchni Funkcjonalne szafki kuchenne – nowoczesne rozwiązania do kuchni (fot. )

Zasady projektowania kuchni mówią nam o tym, jak wyznaczyć strefy robocze i roboczy trójkąt, czyli jak w pomieszczeniu rozmieścić meble i sprzęty AGD. Aby jednak zapewnić sobie funkcjonalność w kuchni, nie wystarczy tylko trzymać się podstawowych reguł. Poznaj nowoczesne rozwiązania do kuchni, które pozwolą Ci zaaranżować ergonomiczną przestrzeń.

Szuflady czy szafki z drzwiczkami?

Właściwie moglibyśmy odpowiedzieć jednym słowem: szuflady. Dlaczego? Szuflady są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, a ich zawartość jest łatwo dostępna i przejrzysta, a także dużo łatwiej ją zorganizować. Dlatego też obecnie bardzo często decydujemy się na umieszczenie szuflady nawet pod kuchennym zlewem, gdzie z reguły trzymamy kosz na śmieci. Wyrzucanie odpadków staje się w ten sposób dużo prostsze, zwłaszcza kiedy tego typu szufladę wyposażymy w elektroniczny otwieracz. To intuicyjne rozwiązanie, które gwarantuje nam dodatkową wygodę. Wystarczy nacisnąć na front szuflady (na przykład nogą), by automatycznie się ona wysunęła. To wyjątkowe ułatwienie, zwłaszcza gdy w rękach trzymamy śmieci, których chcemy się pozbyć.

Szafki typu cargo

Jeżeli mówimy o funkcjonalnych szafkach kuchennych, nie możemy pominąć szafek typu cargo. Tego rodzaju wysuwane kosze przypominają wysoką a wąską szufladę podzieloną na sekcje. Szafka cargo może być elementem dolnej zabudowy, ale może też ciągnąć się od podłogi aż po sam sufit. Jest doskonałym rozwiązaniem do małej kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr. Wąska szafka pozwoli nam optymalnie zagospodarować ewentualną pozostałą przestrzeń i zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. To dlatego jest tak często wykorzystywana przez producentów mebli na wymiar.

Nowoczesne systemy otwierania i zamykania szafek

W kuchniach pozbawionych uchwytów z reguły stosujemy systemy TIP-ON (szafki otwierane na dotyk) albo uchwyty frezowane. Rozwiązania te świetnie sprawdzają się w przypadku dolnych szafek, jednak, kiedy do czynienia mamy z zabudową do sufitu, mogą nie być wystarczające. Dlatego też, by zapewnić sobie kuchenną ergonomię, możemy skorzystać z nowoczesnych systemów otwierania i zamykania szafek. Najwygodniejsze w użytkowaniu wydają się być szafki wiszące otwierane do góry. Mogą być one otwierane ręcznie albo automatycznie. W tym wypadku wystarczy docisnąć frontu szafki, by podniósł się on sam. A jak zamknąć taką szafkę? Jedyne, co musimy zrobić, to nacisnąć dedykowany przycisk. W górnych szafkach zazwyczaj trudno jest nam dostać do najwyższych półek. A jakbyśmy półki te mogli ściągnąć na dół? To kolejny inteligentny system stosowany w najbardziej funkcjonalnych szafkach kuchennych. Chcesz na własne oczy zobaczyć, jak to działa? Obejrzyj film prezentujący systemy otwierania szafek proponowane przez markę Verle Küchen.

Ekskluzywne meble do kuchni w okolicach Bolesławca

Wciąż zastanawiasz się, jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię i jak dobrać wyposażenie dodatkowe i podstawowe? Jeśli nie masz doświadczenia w urządzaniu kuchni, sprawę najlepiej będzie oddać w ręce fachowców. W okolicach Bolesławca znajdziesz profesjonalne salony Verle Küchen, oferujące wysokiej klasy, niemieckie meble kuchenne oraz rozwiązania podnoszące ergonomię w kuchni. Studio Kuchni Chome w Świdnicy, Galeria Wnętrz Womag w Zielonej Górze oraz Studio HAUZZ w Jeleniej Górze – to tu czekają na Ciebie najlepsi specjaliści od mebli kuchennych na wymiar.

Zobacz więcej funkcjonalnych rozwiązań kuchennych tutaj: https://verlekuchen.com/

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zszarzały Kalocefalus   18 września 2020r. o 11:26

~Zszarzały Kalocefalus

Postów:

Gdyby ktoś szukał tego rodzaju akcesori to polecam https://4decor.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy