Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~~Nowy wa przedwczoraj o 8:58
W marcu ubiegłego roku Ministerstwo Zdrowia kupiło za ponad 5 mln zł maseczki od instruktora narciarstwa z Zakopanego. Dzięki dziennikarzom wyszło na jaw, że nie spełniały żadnej z norm wymaganej przez WHO. Po upublicznieniu tego faktu ministerstwo zgłosiło sprawę do prokuratury.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", instruktor narciarstwa Łukasz G. w mailowej korespondencji z resortem zaproponował maseczki obłożone 23-procentową stawką VAT. Zapewniał, że spełniają one wszystkie normy i na dowód przedstawił skan odpowiedniego certyfikatu. Certyfikowane wyroby medyczne są obłożone 8-procentowym VAT-em. Od początku można było więc wywnioskować, że coś jest z nimi nie tak. Okazało się, że certyfikat został sfałszowany, a maseczki nadają się do wyrzucenia.

Ustawa COVID-owa wyłączająca urzędników spod odpowiedzialności karnej przy zamówieniach w czasie pandemii, wprowadziła uproszczone procedury i możliwość zamawiania sprzętu czy środków medycznych z wolnej ręki. Ministerstwo Zdrowia zakupy konsultowało jednak z CBA.
W połowie ubiegłego tygodnia prezydent Duda odznaczył zasłużonych funkcjonariuszy CBA. Jedną z odznaczonych była funkcjonariuszka, która współpracowała z resortem zdrowia.

OTO JAK DZIAŁA MAFIJNEE PAŃSTWO ABSURDU.
Im więcej błędów, tym więcej przyznają sobie medali?

https://wiadomosci.wp.pl/sprawdzala-maseczki-od-instruktora-narciarstwa-prezydent-ja-odznaczyl-6650887164193664a
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Olo przedwczoraj o 9:04
Nowy wa jedź do Wa i naucz się jak się rządzi Wa pod rządem Trza jeśli zobaczysz Trza to spodoba ci się Wa wtedy wszystkie fejki pokochasz tak jakWa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sd pod osd przedwczoraj o 9:29
W sądach powstawiali bramki antyterrorystyczne i ochronę a w kasie płatności tylko gotówkowe. Brak terminala.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Yebac pis przedwczoraj o 22:18
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/witold-jurasz-skandal-przy-okazji-30-lecia-traktatu-polsko-niemieckiego/s28k2lj,79cfc278

margines piSS zaciągnął muł
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~szczerbaty satrapa wczoraj o 6:56
"Jak przekazał rząd, zhakowanych miało zostać od 4 do 4,5 tys. kont, a hakerzy przejęli łącznie około 70 tys. maili".

Dlaczego więc wicepremier ds. bezpieczeństwa nie został jeszcze zdymisjonowany? To chyba oczywisty wniosek w takiej sytuacji, prawda? Czyżby dlatego że on nie wie co to e-mail i dlatego to go tłumaczy ?
Pajace, które w trakcie pandemii skaczą jak wesz na grzebieniu i zamykają lasy, mają plany na wypadek cyberatakow rosyjskich. Czuję się tak zaopiekowany jak niepełnosprawni podczas strajków w parlamencie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.