ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony29 października 2020r. godz. 12:28, odsłon: 1007, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
Przebudowane zostały 3 odcinki drogi o łącznej długości ponad 3860 m, które zyskały nową nawierzchnię,
Bolesławiec - Informacje: Droga z Bolesławca do Mściszowa Remont drogi Bolesławiec - Mściszów (fot. Powiat Bolesławiecki)

Od kilku dni zmotoryzowani mieszkańcy powiatu bolesławieckiego mogą korzystać z przebudowanej drogi relacji Bolesławiec –Bożejowice, Ocice – Gościszów, Gościszów - Mściszów. Inwestycja została sfinansowana w 80 % ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Bolesławieckiego, Gminy Bolesławiec i Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Przebudowane zostały 3 odcinki drogi o łącznej długości ponad 3860 m, które zyskały nową nawierzchnię, przebudowane zostały pobocza i wyczyszczone przydrożne rowy.

Prace na odcinku drogi od ulicy Lubańskiej do Bożejowic obejmowały frezowanie jezdni, ułożenie nowej nawierzchni, remont częściowy chodników, przepustów, studzienek i odtworzenie poboczy.

Drugi i trzeci odcinek obejmował przebudowę drogi na odcinkach Ocice – Gościszów oraz Gościszów-Mściszów. Przebudowa obejmowała wzmocnienie jezdni siatką wzmacniającą oraz ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej wraz z odwodnieniem jezdni.

Wartość inwestycji wyniosła 1 592 232,54 zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych - 1 273 786,03 zł, Gminy Miejskiej Bolesławiec – 12 419,41 zł, Gminy Bolesławiec – 102 221,33 zł i Powiatu Bolesławieckiego – 203 805,77 zł

Przebudowa drogi, poza zwiększeniem komfortu jazdy wiąże się również ze znaczącą poprawą stanu bezpieczeństwa jej użytkowników.

Inwestycje drogowe to jedne z priorytetowych zadań realizowanych przez Powiat Bolesławiecki. Każdego roku, dzięki środkom finansowym pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych, przy partycypacji gminnych budżetów, możliwa jest sukcesywna przebudowa i modernizacja dróg powiatowych. Jedną z kilku takich inwestycji była przebudowa drogi relacji Bolesławiec – Bożejowice, Ocice – Gościszów, Gościszów – Mściszów.

Więcej informacji:

http://www.powiatboleslawiecki.pl/3264-droga-z-boles%C5...

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zielonkawożółty Plektrantus   30 października 2020r. o 10:38

~Zielonkawożółty Plektrantus

Postów:

Tragedia. Pozostał 1km drogi do Mściszowa całkowicie nie ruszony. Dziura na dziurze, łata na łacie. Polskie robienie dróg. Zapewne zaraz z decydentów napiszę to inny powiat. Ale kogo to interesuje. Ludzie tamtędy jeżdżą. Dla takich decydentów mam jedno wy........ć. Do łopaty a nie budowania.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonozłota Pernecja   31 października 2020r. o 12:18

~~Czerwonozłota Pernecja

Postów:

Po 30 latach pseudo demokracji jakiś progres?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Amarantowy Powojnik   31 października 2020r. o 18:06

~~Amarantowy Powojnik

Postów:

Jaj długo jeszcze nie będzie przejścia dla pieszych na Lubańskiej (naprzeciwko WORD) bez chodnika i bez pasów.....aż do tragedi dojdzie. Dziesiątki ludzi codziennie przechodzi w tym miejscu,na egzaminy,na jazdy i chodzą bez pasów......może zdążą......
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malinowy Krwawnik   31 października 2020r. o 18:27

~~Malinowy Krwawnik

Postów:

~Zielonkawożółty Plektrantus napisał(a): Tragedia. Pozostał 1km drogi do Mściszowa całkowicie nie ruszony. Dziura na dziurze, łata na łacie. Polskie robienie dróg. Zapewne zaraz z decydentów napiszę to inny powiat. Ale kogo to interesuje. Ludzie tamtędy jeżdżą. Dla takich decydentów mam jedno wy........ć. Do łopaty a nie budowania.

Ten nieskończony kilometr to nie jest Powiatu Lubań ,bo Lubań już dawno zrobił piękną drogę do granicy z powiatem Bolesławieckim.Ten tragiczny kilometr to jest Powiatu B-C
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy