ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony5 grudnia 2020r. godz. 09:10, odsłon: 673, Zlecony tekst
Świeżo wyciskane soki to samo zdrowie. Z tego powodu powinny stać się częścią codziennej diety.
Bolesławiec - Informacje: Jak wybrać sokowirówkę? Jak wybrać sokowirówkę? (fot. pixabay.com)

Kupne napoje nie zawsze jednak są najlepszym wyjściem. Często pozbawione są odżywczych składników i witamin. Z tego powodu warto rozważyć samodzielne przygotowywanie świeżych soków. Dowiedz się, jak może w tym pomóc sokowirówka i na co zwrócić szczególną uwagę przy jej kupnie.

1. Czy warto kupić sokowirówkę?
2. Sokowirówka czy wyciskarka – co lepiej sprawdzi się w kuchni?
3. Jak wybrać sokowirówkę? Przegląd najważniejszych parametrów
4. Najlepsza sokowirówka – czyli jaka?

Czy warto kupić sokowirówkę?
Ilość dostępnych w RTV EURO AGD kuchenny urządzeń, które mają ułatwiać gotowanie, może zaskoczyć nawet osoby zainteresowane kulinariami. Nowocześnie wyposażona kuchnia ułatwia niemal każdą czynność wykonywaną przez kucharza, a ograniczeniem jest jedynie ilość wolnego miejsca w kuchni.

Nie inaczej jest z wyciskaniem soków. Smak świeżo wyciśniętego soku sprawia, że trudno z niego zrezygnować. To doskonała alternatywa dla produktów kupnych, które nie zawsze spełniają obietnicę, składane przez ich producenta.
Dzięki nowoczesnym urządzeniom świeże soki można przygotować bardzo szybko i z zachowaniem witamin i składników odżywczych. To zatem bardzo dobry wybór dla osób, które lubią świeżo wyciskane napoje i chcą pić je codziennie. Sokowirówka znacznie ułatwia cały proces wyciskania ulubionych owoców.

Sokowirówka czy wyciskarka – co lepiej sprawdzi się w kuchni?
Fani świeżo wyciskanych soków przy zakupie urządzenia często stają przed dylematem: kupić sokowirówkę czy wyciskarkę? Każde urządzenie pozwoli przygotować pyszne i zdrowe soki. Są między nimi jednak pewne różnice. Wyciskarka pozwala na uzyskanie bardziej gęstych i mętniejszych napojów. Korzystając z sokowirówki, uzyskać można natomiast bardziej klarowne soki. Sokowirówka jest najczęściej tańsza od wyciskarek, a przy tym łatwiejsza w obsłudze i w utrzymaniu w czystości. Nie nadaje się jednak do robienia soków z ziół i liści.
W przeciwieństwie do wyciskarki sokowirówka nie wymaga krojenia większy kawałku owoców i warzyw. To zatem świetny wybór, szczególnie dla osób, które chętnie sięgają po klasyczne, jednoskładnikowe kompozycje – napoje z jabłek, pomarańczy czy marchewki.

Jak wybrać sokowirówkę? Przegląd najważniejszych parametrów
Sokowirówkę, podobnie jak inne urządzenia, najlepiej dopasować do swoich potrzeb i trybu życia. Wziąć warto również kilka aspektów, które wpływają na komfort użytkowania sprzętu:


• Moc silnika
Moc silnika wpływa na wydajność urządzenia. Im mocniejszy silnik, tym szybciej przebiega rozdrabnianie owoców i warzyw i wyciskanie soku. W efekcie, jeśli urządzenie służyć ma do wyciskania twardych owoców i warzyw – marchwi, buraków czy dyni, najlepsze będzie urządzenie o mocy silnika 700W.
Sokowirówki o mocy mniejszej (250 – 500W) przeznaczone są do przygotowywania napojów z owoców miękkich – truskawek, bananów, kiwi, pomarańczy, lub mocno rozdrobnionych owoców twardszych.
Duża moc silnika zapobiega również przegrzewaniu się urządzenia w przypadku jego długotrwałego użytkowania.

• Sitka
Kolejny ważny element sokowirówki to sitko. Powinno być wykonane z trwałego materiału, np. stali nierdzewnej. Solidność tego elementu wpływa na szybkość wyciskania soku, a także jego jakość. Wysokiej jakości sitko zapobiega również zacinaniu się urządzenia.


• Możliwość demontażu
Niezwykle istotna jest również możliwość szybkiego demontażu urządzenia. Ułatwia i przyśpiesza to mycie sokowirówki. Przed zakupem warto zorientować się także, czy poszczególne elementy można myć pod bieżącą wodą czy w zmywarce. Wszystko to wpływa na komfort korzystania z sokowirówki.


• Regulacja szybkości
Regulacja szybkości daje możliwość zmieniania ilości obrotów, a tym samym dopasowanie do twardości wyciskanych owoców i warzyw.


• Wielkość pojemników
Im większe pojemniki, tym szybciej i łatwiej wycisnąć można dużą ilość soku. Dodatkowo niektóre sokowirówki wyposażone są w dwa pojemniki, jeden na sok, a drugi miąższ.

Najlepsza sokowirówka – czyli jaka?
Podsumowując, przed zakupem sokowirówki warto zastanowić się, do jakich owoców i warzyw będzie najczęściej używana. Im twardsze produkty, tym większa powinna być moc silnika oraz obrotów.
Aby komfortowo korzystać z urządzenia, należy zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego wykonane zostało sitko. Gwarancja trwałości i szybkiego wyciskania soków to elementy wykonane ze stali nierdzewnej.
Nie bez znaczenia jest również łatwość utrzymywania urządzenia w czystości. Codzienne, skomplikowane i czasochłonne mycie może skutecznie zniechęcić do częstego korzystania z sokowirówki. Z tego powodu warto zdecydować się na model, który można szybko zdemontować, a przy tym umyć pod bieżącą wodą. Niektóre z sokowirówek oferują również możliwość mycia w zmywarce.

Zakup wygodnej w użytkowaniu sokowirówki sprawi, że codzienne wyciskanie soków stanie się przyjemnością, a świeże napoje umilą i urozmaicą dietę. Szeroki wybór sokowirówek znajdziesz na stronie https://www.euro.com.pl/sokowirowki.bhtml.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rumiana Piwonia   5 grudnia 2020r. o 14:38

~Rumiana Piwonia

Postów:

Mnie interesuje coś bardziej mocnego, profesjonalnego, coś takiego jak SM8000 ale tam nie ma.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy