ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


26 stycznia 2021r. godz. 13:35, odsłon: 3139, KPP Legnica/Bolec.info
Tylko nasza ostrożność, czujność spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!
Bolesławiec - Informacje: Oszustwo metodą US Army (fot. 10 Brygada Kawalerii Pancernej świętoszów)

Przestępcy wykorzystują różne techniki manipulacji w mediach społecznościowych, aby wyłudzić od swoich ofiar pieniądze. Tym razem kobieta z powiatu legnickiego stała się ofiarą oszustwa na tak zwanego „amerykańskiego żołnierza” i straciła 173 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie w stosunku do nieznajomych. Pamiętajmy, że kiedy taka osoba poprosi nas o jakąkolwiek gotówkę, to stanowczo odmówmy.

Jakiś czas temu policjanci z komendy miejskiej w Legnicy otrzymali zgłoszenie o oszustwie na tzw. amerykańskiego żołnierza.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkanka powiatu legnickiego od jakiegoś czasu korespondowała z mężczyzną, który podawał się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie. Przez kilka tygodni para pisała do siebie różne wiadomości. „Amerykański żołnierz” przesłał kobiecie swoje zdjęcia, opowiadał o tym, że jest wdowcem i ma syna, który mieszka w Teksasie. Interesował się też życiem osobistym 48-latki. Mężczyzna wzbudził duże zaufanie.

Pewnego dnia wysłał jej wiadomość, że jedzie na operację militarną do Syrii, gdzie są trudne warunki i że nie ma co jeść, ponieważ nie ma dostępu do swojego konta. Kiedy napisała, że nie ma pieniędzy wówczas mężczyzna naciskał, brał ją na litość, że jeśli nie przeleje mu żadnych środków to on tam zostanie na zawsze, a jego syn nie będzie miał ojca. Zapewniał legniczankę, że ma dużo pieniędzy na swoim koncie i odda jej, gdy tylko wróci z Syrii. Kobieta, co jakiś czas przelewała swojemu „przyjacielowi” pieniądze. Łączną kwotę, jaką przekazała przez kilkanaście tygodni to 173 tysięcy złotych.

Kilka dni temu kobieta ponownie przelała 81 tysięcy złotych, po czym otrzymała wiadomość od rzekomego banku mężczyzny, że chce jej przelać wszystkie środki ze swojego konta w kwocie 5 milionów 311 tysięcy dolarów, ale musi wpłacić kolejne pieniądze w walucie amerykańskiej, gdyż trzeba odblokować zablokowaną transakcję przez FBI. Legniczanka nie otrzymała żadnych środków. Poinformowała swojego internetowego „przyjaciela” o tym, że idzie na Policję.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, kiedy dowiedzieli się o tym zdarzeniu natychmiast udali się do banku, gdzie wraz z pracownikami placówki zablokowano przelew w wysokości 81 tysięcy złotych. Łączne straty, jakie poniosła pokrzywdzona opiewają na kwotę 173 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy i będą pracować nad ustaleniem osób zamieszanych w oszustwo. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze powyższy przypadek, przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy na konta osób, których nie znamy! Pamiętaj, że oszuści często bazują na naszych uczuciach, wyznają miłość, opowiadają o swoim życiu i wykazują duże zainteresowanie nowo poznaną osobą. Nasze podejrzenia powinny w szczególności wzbudzić osoby, które oczekują od nas przekazania pieniędzy lub kosztownych przedmiotów. Tylko nasza ostrożność, czujność spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Malachitowy Eukomis   26 stycznia 2021r. o 15:21

~Malachitowy Eukomis

Postów:

'Nasi' oszukują na policjanta.

Teleskopują w 'żółtych sweterkach' a później krzyczą, że są z policji.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Limonkowy Heliotrop   26 stycznia 2021r. o 18:46

~~Limonkowy Heliotrop

Postów:

No cóż zrobic kiedy uroda powala nawet najzatwardzialszych Strzelców a każda kobieta pragnioe jego ...karabinu więc naiwnych nie brak.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoturkusowy Heliotrop   27 stycznia 2021r. o 8:07

~~Jasnoturkusowy Heliotrop

Postów:

Typowa zwolenniczka brunatnych marszy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Lawendowoniebieska Rozplenica   27 stycznia 2021r. o 9:46

~~Lawendowoniebieska Rozplenica

Postów:

Durna baba i tyle w temacie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2