ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


23 lutego 2021r. godz. 09:20, odsłon: 2478, Bolec.Info/Obywatelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych VE-TO
Obywatelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych VE-TO komentuje sprawę placu Wróblewskiego w Nowogrodźcu.
Bolesławiec - Informacje: Świder: Mamy głos także między wyborami Joanna Świder (fot. Wojtek Szoka)

Na facebookowym profilu Obywatelskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych VE-TO
pojawił się komentarz prezeski stowarzyszenia, Joanny Świder, odnoszący się do naszego wczorajszego artykułu VE-TO wetuje z Wiosną.

Prezentujemy go w całości poniżej.


„Veto to tzw. wentyl bezpieczeństwa w prawidłowym funkcjonowaniu państwa” - Mateusz Morawiecki.

Sprawa placu Wróblewskiego pokazała, że chociaż radni i burmistrzowie pochodzą z wyboru, nie znaczy, że my wyborcy mamy głos tylko przy urnach wyborczych. Mamy go także pomiędzy wyborami. I właśnie takie zdarzenie miało miejsce w piątek, w czasie Sesji Rady Miejskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się uratować plac Wróblewskiego przed sprzedażą oraz niepewnym losem w rękach prywatnego nabywcy. Podziękowania należą się tym radnym, którzy zmienili zdanie po proteście mieszkańców. Nie szli w zaparte i nie forsowali złego pomysłu na siłę. Jak mówiłam na wspólnym posiedzeniu Komisji RM, zmiana decyzji będzie oznaką ich mądrości i odwagi. I tak też się stało. Dziękuję Brygidzie Domusa, Łukaszowi Izydorczykowi, Kamilowi Różnickiemu, Tadeuszowi Karasiewiczowi, Arturowi Kozłowi, Mirosławowi Mielnikowi i Arkadiuszowi Kosiorowi. Oni głosowali zgodnie z wolą mieszkańców. Radny Michał Sudoł wstrzymał się od głosu. Nie wzięli udziału w głosowaniu: Antonina Szelechowicz, Kazimierz Czerniak, Czesława Janiec, Krzysztof Sadowski, Radosław Urbanik.

Dziękuję także Posłowi Robertowi Obazowi za wsparcie i merytoryczna dyskusję. Brawa od mieszkańców były jak najbardziej zasłużone.

Co do dzisiejszego tytułu na portalu BolecInfo „VE-TO wetuje z Wiosną”, to chcę przypomnieć lub zawiadomić, że Stowarzyszenie VE-TO, współpracuje, współpracowało, organizowało spotkania z: posłem Robertem Winnickim (Konfederacja Wolność i Niepodległość), Ewą Drozd (Platforma Obywatelska), Ewą Szymańską (Prawo i Sprawiedliwość), Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), Markiem Jakubiakiem (Federacja dla Rzeczypospolitej), Robert Obazem (Wiosna), Marzeną Machałek (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisławem Piotrowiczem (Prawo i Sprawiedliwość), Klaudią Jachirą (Koalicja Obywatelska), Zofią Czernow (Platforma Obywatelska), Małgorzatą Tracz (Partia Zieloni). Nie reprezentujemy interesu żadnej partii politycznej, a preferencje polityczne członków Stowarzyszenia są ich prywatną sprawą.

Joanna Świder


 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

~~Rudozłoty Floks   25 lutego 2021r. o 20:19

~~Rudozłoty Floks

Postów:

~~Herbaciany Bratek napisał(a):
~Wrzosowy Ognik napisał(a): Wiesz o znajomych znajomych którzy mają znajomego znajomych a ci wiedzą od ich znajomych..... gratuluję wam te 500 podpisów to in blanco poprzez znajomego znajomych co znają znajomego znajomych...tak zbieracie podpisy tak są wiarygodne jak te odzyskowoparkowe.... hucpa


Wpuszczasz nieznajomych do domu i piszą coś z twojego komputera? zamknij dom otwarty.

Ktoś już pisał, że szedł droga a tu leży sobie komputer, to wziął i napisał, obraził radnego i poszedł... Wszystkie podpisy są wiarygodne, bo byś tu teraz tak wieczorami nie kwiczał, dobrze wiesz o tym.


To te wrzaski niezadowolenia pisane są w,, otwartym domu" w Gierałtowie ?Też tak myślę .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5