ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Fiege - praca !
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Kasztanowatordzawy Milin   26 października 2020r. o 18:45

~~Kasztanowatordzawy Milin

Postów:

skorn napisał(a): czy jest ktoś, kto uważa, że jeden z występujących tam głównych aktorów nie miał prawa do pojawienia się na tym smutnym świecie?


Większość społeczeństwa, tylko nikt o tym nie powie wprost. Nie pasują do tego pięknego świata.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtozielony Wrzos   27 października 2020r. o 15:26

~Żółtozielony Wrzos

Postów:

Stawiasz pytania na które powinni odpowiadać tylko Ci których to dotyczy , nikt nie ma prawa zmuszać ludzi do takich wyborów . Dzieci z downem są w rożnym stopniu niepełnosprawne Z licznymi chorobami współistniejącymi ,pomoc państwa w wychowaniu , rehabilitacji pomocy finansowej jest znikomy w naszym kraju . Wiem to bo to przeżyłam . Często wymagają opieki przez całe życie trzeba zrezygnować z pracy za żebraczy zasiłek opiekuńczy ciężko opłacić leki a co z reszta ...za ekranem telewizora już nie jest tak różowo . Nikt nie ma prawa zmuszać drugiego człowieka do heroizmu każdy ma prawo żyć jak chce , w zgodzie ze sobą i swym sumieniem to nie jest decyzja ,która może podjąć za nas ktoś inny bo to nie on będzie z nia żył .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Ślazówka   27 października 2020r. o 16:08

~~Kanarkowa Ślazówka

Postów:

~Żółtozielony Wrzos napisał(a): Stawiasz pytania na które powinni odpowiadać tylko Ci których to dotyczy , nikt nie ma prawa zmuszać ludzi do takich wyborów . Dzieci z downem są w rożnym stopniu niepełnosprawne Z licznymi chorobami współistniejącymi ,pomoc państwa w wychowaniu , rehabilitacji pomocy finansowej jest znikomy w naszym kraju . Wiem to bo to przeżyłam . Często wymagają opieki przez całe życie trzeba zrezygnować z pracy za żebraczy zasiłek opiekuńczy ciężko opłacić leki a co z reszta ...za ekranem telewizora już nie jest tak różowo . Nikt nie ma prawa zmuszać drugiego człowieka do heroizmu każdy ma prawo żyć jak chce , w zgodzie ze sobą i swym sumieniem to nie jest decyzja ,która może podjąć za nas ktoś inny bo to nie on będzie z nia żył .

zabiłaś go krzesłem , czy sam umarł i cię wyzwolił?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   27 października 2020r. o 17:36

skorn

Postów: 12199

~Żółtozielony Wrzos napisał(a): Stawiasz pytania na które powinni odpowiadać tylko Ci których to dotyczy

Nikogo nie dotyczy to bardziej, niż ludzi z zespołem Downa. Proszę spytać, czy któryś z nich nie chciałby żyć.

Jak się planuje ciąże, to trzeba brac wszystkie scenariusze pod uwagę. To nie jest koncert życzeń, nie zawsze dostanie się ładną dziewczynkę czy przystojnego chłopczyka.

Oczywiście przy takim podejściu pieniądze na badania prenatalne a poźniej na zasiłek opiekuńczy to obowiązek państwa. Dobra wiadomość jest taka, że tych pieniedzy nie brakuje. W tej chwili są rozdawane bez żadnego namysłu każdemu, kto ma dziecko. 500+, 1000+ czy nawet 2000+ starczy bez problemu, tam gdzie jest faktycznie potrzebne.
Dopisane 27.10.2020r. o godz. 17:36:Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy