ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4500, 29 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


4 sierpnia 2017r. godz. 11:46, odsłon: 20168, Kazimierz Marczewski
Miała być piękna galeria a jest zasyfiony plac, kurz i nielegalny "przystanek" prywatnego transportu.
Bolesławiec - Informacje: Straszy w centrum miasta Teren przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

W środę, 2 sierpnia 2017r., odwiedziliśmy ponownie po kilku kolejnych latach, legalny-nielegalny parking na placu manewrowym dla busów i autobusów prywatnych przewoźników w Bolesławcu. Jest to teren prywatny, którego właścicielem jest spółka "Spectrum Galerie' z Wrocławia, posiadająca prawo do użytkowania wieczystego, obejmujący powierzchnię między ulicami Zgorzelecką, Łokietka i Górne Młyny.

Według znaków drogowych np. od strony ulicy Zgorzeleckiej na plac nie można wjechać samochodem, za wyjątkiem autobusów. Jak poinformowano nas Zarząd Dróg Powiatowych nie wydał pozwolenia na wjazd z tej strony ulicy na plac, do czasu wybudowania, zgodnego z prawem, wjazdu.

Od wielu lat właściciel tego placu obiecuje, że zbuduje tu galerię handlową. I nic się nie dzieje, telefony na jego stronie internetowej są nieaktualne a adresy mailowe są nieaktywne. Urząd Miasta rozkłada także ręce i jest bezradny.

"Budowa", a raczej bezczynność trwa już prawie już 10 lat. Mało tego, jak się dowiedzieliśmy, właściciel nie płaci Urzędowi Miasta za użytkowanie wieczyste terenu. Plac ten nie jest ogrodzony i dlatego jest ogólnodostępny. Zabudowano tu wstrętne budki i jest pełno gruzu i innych śmieci. Po deszczu pojawiają olbrzymie kałuże.

Miejsce to od wielu lat psuje wizerunek naszego miasta. Prywatne firmy przewozowe, zapewne za cichą zgodą miasta, zrobiły niezgodny z planem zagospodarowania, pseudo-przystanek autobusowy, plac manewrowy dla swoich autobusów i zorganizowały płatny parking niestrzeżony.

Chwasty i chaszcze od ulicy Łokietka sięgają do wysokości pierwszego piętra. W godzinach wieczornych plac to także naturalna toaleta dla potrzebujących. I - jak widać po znajdujących się na placu butelkach - miejsce do spożycia piwa, wina i wódki.

Mimo znaków zakazu, każdy wjeżdża tu jak chce i kiedy chce, nielegalnie przejeżdżając chodniki i stwarzając niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia przechodniów.

Organy ścigania, policja, straż miejsca nie reagują, bo to teren prywatny. To samo dotyczy władz miasta i Rady Miasta Bolesławiec. Wszyscy milczą i udają, że nie widzą tego problemu.

Miejscowy Plan Przestrzennego Zagospodarowania Bolesławca uchwalony przez Radę Miasta i ogłoszony przez Wojewodę Dolnośląskiego nie przewiduje w tym miejscu ani parkingu ani miejsca na "dworzec" dla busów i autobusów. Można zatem powiedzieć, że władze miasta i Rada Miasta nie przestrzegają, tego co sami uchwalili. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że prawdopodobnie nie jest też możliwe wybudowanie tutaj galerii ponieważ uniemożliwia to płynąca pod powierzchnią placu rzeka. Ale do takich ekspertyz nie dotarliśmy.

Za dwa tygodnie rozpoczyna się  Bolesławieckie Święto Ceramiki. Jest jeszcze czas, aby zadbać o porządek i estetykę. Trzeba "zmusić" właściciela chociaż do posprzątania placu, a w przyszłości do jego ogrodzenia. "Jak nas widzą, tak nas piszą" - mówi znane przysłowie. "Najpierw posprzątajmy, potem świętujmy". O tym pisaliśmy między innym 2013 roku i 2015 - Zasyfiały plac w "trójkącie bermudzkim" czy w artykule: Galeria na placu przy Łokietka może powstać już w 2015 roku ...

Do sprawy wkrótce wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Justyś   4 sierpnia 2017r. o 12:08

~~Justyś

Postów:

Szczerze to nigdy na autoliniach nie będzie czysto jeśli będą one należeć do prywaciarzy ..W zimie to lodowisko i już kilka razy ludzie spadały prawie pod auta stojące tam. Czemu do cholery właściciele nie zadbają o ten piepszony przystanek. Chociaż niech miejsce do siedzenia będzie w lepszym stanie oraz miejsce na rozkłady autobusów mich będzie też zadbane oraz więcej smietnikow :) Myślę również ze kilka dodatkowych laweczek też by się przydał i aiast betonowych murkow które tworzą funkcję ławek. Tak jak ludzie piszą niech będzie też zieleń uprzatnieta na czas Swieta Ceramimi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~jan   4 sierpnia 2017r. o 12:17

~~jan

Postów:

takie mam y miasto kliki układy ręka rękę myje
pogonić to bydło w końcu do roboty
bo to już przerasta wszelkie paranoje
w renusie siedzą sami swoi nowi gwizdkowi dyrektorzy w ekonomie ( jak z wuefisty zostać dyrektorem jest proste żona teściu i teściowa są związani z PO startowali nie raz w wyborach gwizdkowy teraz dyrektorzy
panienki radnych skaczą po miejskich spółkach i urzędach
jeden wielki syf
za dużo kolesiostwa za mało profesjonalizmu każdy lata samochodami za nasze pieniądze
począwszy od romana i wszystkich prezesów płacą jakieś marne 300 złotych za nowe auta a w miesiącu wyjeżdżają paliwa za tysiaka do tego nowe oponki co zimę serwisy i takie tam a co najsmęsznijesze każdy goli po 20 koła co miesiąc

jeden wielki bur.....el
gdzie każdy kryje każdego a moneta pod stołem idzie milionami
mogę się założyć ze jeżeli roman nie zostanie prezydentem to ma dwa wyjścia ciepłownie albo wodociągi obstawiam to drugie


i co z tym cmentarzem ludzi na drodze chowają wysypują śmieci gdzie popadnie a jedyne konsekwencje to ponosi Mucha za to że docieka prawdy

a jak poszły działki w mieście to nawet nie wiecie ci co siedzieli przy korycie wybrali sobie co lepsze kąski w promocyjnej cenie a reszta chłamu poszła do obywateli
i tak mogłbym pisac godzinami o tym całym miejskim syfie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Gizmo   4 sierpnia 2017r. o 12:34

~~Gizmo

Postów:

Oj jak wielki jest to syf to już nikt nie wie, bo jak by trzeba było go ogarnąć to nie wiadomo jak wielki trzeba zorganizować nielegalny wysyp żeby go ukryć. Nawet Pan Prezes Bakalarz, jako główny specjalista od nielegalnych wysypów by nie wiedział, bo tak w ogóle mało wie a nawet w szczególe też.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~NorbiS   4 sierpnia 2017r. o 12:47

~~NorbiS

Postów:

Nie zgodzę się że użyto wulgaryzmów, na widok tego miejsca dał bym przyzwolenie na gorsze słowa. Mieszkam w bez pośrednim sąsiedztwie tego śmietnika i uważam najwyższa pora zrobić z tym porządek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~cs   4 sierpnia 2017r. o 12:50

~~cs

Postów:

No ten placyk to ciekawy przypadek. Ktoś przytulił potężną kasę, bajzel pozostał i wszyscy zainteresowani jakby stracili zainteresowanie...?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 12:57

~~

Postów:

Jak to mówią: interes życia.... A ciemny lud głosuje dalej :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 13:00

~~

Postów:

Można mówić że "jest tam syf", ale to może urazić delikatne uszka. Można napisać, że jest to "dalece nieestetyczne miejsce" i i to wygląda lepiej.

Jednakże nic nie zmieni wrażenia, że przez tyle lat ogromny plac wygląda jak po wybuchu bomby i można szybko dojść kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy i pociągnąć do odpowiedzialności. Dlaczego tyle lat tego nie zrobiono?

Jednym słowem syf.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Yeti   4 sierpnia 2017r. o 13:40

~~Yeti

Postów:

Ogolnie mowiac totalny balagan w centrum Miasta .
Moim zdaniem miasto powinno probowac odzyskac teren .Pomimo wszysko i ustanowic np.postoj taksowek. ...cokolwiek
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Hotel Garden zaprasza