ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4588, 27 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton30 maja 2019r. godz. 10:45, odsłon: 5378, Paulina Czajka
Bolesławiecki portal oczami praktykantki
Bolesławiec - Informacje: Bolec.info od kuchni Paulina Czajka (fot. Paulina Czajka)

Zawsze chciałam spróbować swoich sił w dziennikarstwie, zobaczyć jak to jest pisać dla ludzi. W końcu to połączenie moich dwóch pasji: fotografii i pisania. Praktyki na portalu Bolec.info dały mi tę możliwość, z czego bardzo się cieszę.

Przez cały maj pracowałam wraz z Kazimierzem Marczewskim, Bernardem Łętowskim i Wojciechem Szoką. Każdy z współpracowników nauczył mnie czegoś nowego. Gdy potrzebowałam pomocy zawsze mogłam na nich liczyć, byli cierpliwi i wybaczali popełnione błędy. Praca sprawiała mi przyjemność, zbierałam nowe doświadczenia i poczułam jak to jest być dziennikarzem. Jest mi niezmiernie miło, że mogłam pisać dla Bolec.info i że moje teksty ukazały się też w gazecie. Pomimo początkowych obaw czy dam radę, wszystko potoczyło się bardzo dobrze, chociaż nie zawsze było łatwo. Mam nadzieję, że wyżej wymienieni Panowie też tak sądzą :)

Miałam okazję przetestować rowery miejskie, zaprezentować najciekawsze murale w Bolesławcu, wypowiedzieć się na temat, minionych już, wyborów czy sprawdzić stan ścieżek spacerowych na Jeleniogórskiej, co odbiło się echem w postaci udanej interwencji. Z wszystkich wpisów najbardziej spodobał się Wam ten o graffiti, bo zobaczyło go ponad 5,5 tysiąca osób. Za to tekst o sezonie truskawkowym wywołał największe wzburzenie.

To co zszokowało mnie najbardziej podczas tego miesiąca, to ogromne ilości hejtu, które przelewały się w komentarzach na redaktorów, a także pomiędzy samymi Bolecnautami. Nie mogę pojąć skąd w ludziach tyle nienawiści i jadu. Nie przypuszczałam, że takie cechy jak niezależność, obiektywne patrzenie na różne sprawy czy dążenie do realizacji wytyczonych celów są podstawą do krytyki. Pozytywne aspekty, które zapadną mi w pamięć to na pewno skuteczność działania w interwencjach, fantastyczna atmosfera w biurze czy możliwość pomocy przy nagraniach.

Miałam również przyjemność wraz z zespołem redakcyjnym świętować 15-lecie tego portalu i z tej okazji chciałam serdecznie pogratulować oraz życzyć kolejnych sukcesów i „nastu” lat redaktorowi naczelnemu - Marcinowi Marczewskiemu.

Na koniec chciałam podziękować Wam - Bolecnautom. Swoją aktywnością pod moimi artykułami dawaliście mi kopa do dalszej pracy.
Pozdrawiam, do napisania!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

kc   31 maja 2019r. o 20:56

kc

Postów: 2984

~~Beżowobrązowa Tygrysówka napisał(a):

o tak
kc to profesjonalistka w każdym calu i w każdym temacie
taka omega bo alfa to raczej samceZgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Fioletowy Kokornak   4 czerwca 2019r. o 14:12

~~Fioletowy Kokornak

Postów:

~~Izabelowy Wyżlin napisał(a): Wstydź się dziewczyno !

A czego niby ma się wstydzić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   4 czerwca 2019r. o 14:26

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Czy jeszcze jakiś portal prowadzi praktyki tak jak Bolec.Info?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   4 czerwca 2019r. o 15:47

fobiak

Postów: 4401

"To co zszokowało mnie najbardziej podczas tego miesiąca, to ogromne ilości hejtu, które przelewały się w komentarzach na redaktorów, a także pomiędzy samymi Bolecnautami. Nie mogę pojąć skąd w ludziach tyle nienawiści i jadu. Nie przypuszczałam, że takie cechy jak niezależność, obiektywne patrzenie na różne sprawy czy dążenie do realizacji wytyczonych celów są podstawą do krytyki. "

bzdety... jezyk na bolcu nie rozni sie niczym od jezyka na innych portalach spolecznosciowych. cena jaka placa redaktorzy za swoja nieprofesjonalnosc wynika z braku slabego przygotowania materialu, prowadzenia propagandy sprzecznej z pogladami uzytkownikow i nieznajomoci jezyka polskiego.
pomiedzy bolecnautami nie ma zadnej wojny, ostra konwersacja czy nazwanie kogos np. gloopia pi zda nie jest spowodowane nienawiscia. nienawisc i jad na necie to populistyczne okreslenia z tzw. modnej mowy nienawisci. czyli nastepny bzdet nie majacy korzeni na bolcu. nie da sie ukryc, ze bolecnauci sami wychowuja sobie redaktortow i nie da sie ukryc, ze tzw redaktorzy nie przesypiaja wszystkich nocy bo taka jest cena edukacji, ktorej nic chcieli sie poswiecic na uniwersytetach a nabywaja popelniajac bledy


Dopisane 04.06.2019r. o godz. 15:47:

nie widze w tej praktykancte nic ladnego ale moze dlatego, ze nie mam gustu


wypatrzonego
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Lea   4 czerwca 2019r. o 15:52

Lea

Postów: 4

witam serdecznie, dziena.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   4 czerwca 2019r. o 15:57

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Moim zdaniem hejtuje przede wszystkim inny portal zależny od władzy jak i sama władza. Sukcesem Bolec.Info jest niewątpliwie zorganizowanie spotkania z Tomaszem Sekielskim. Konkurencja, władza i proboszczowie drżą. Wyraźnie widać, że czegoś się boją!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Fioletowy Kokornak   5 czerwca 2019r. o 9:17

~~Fioletowy Kokornak

Postów:

Niektóre komentarze są naprawdę słabe..
Kogo interesuje czy jednemu czy drugiemu dziewczyna sie podoba? A tym bardziej komentowanie tego w sposób niemiły jest chamskie. Dajcie już spokój
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!