ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4369, 21 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecFelieton30 maja 2019r. godz. 10:45, odsłon: 4661, Paulina Czajka
Bolesławiecki portal oczami praktykantki
Bolesławiec - Informacje: Bolec.info od kuchni Paulina Czajka (fot. Paulina Czajka)

Zawsze chciałam spróbować swoich sił w dziennikarstwie, zobaczyć jak to jest pisać dla ludzi. W końcu to połączenie moich dwóch pasji: fotografii i pisania. Praktyki na portalu Bolec.info dały mi tę możliwość, z czego bardzo się cieszę.

Przez cały maj pracowałam wraz z Kazimierzem Marczewskim, Bernardem Łętowskim i Wojciechem Szoką. Każdy z współpracowników nauczył mnie czegoś nowego. Gdy potrzebowałam pomocy zawsze mogłam na nich liczyć, byli cierpliwi i wybaczali popełnione błędy. Praca sprawiała mi przyjemność, zbierałam nowe doświadczenia i poczułam jak to jest być dziennikarzem. Jest mi niezmiernie miło, że mogłam pisać dla Bolec.info i że moje teksty ukazały się też w gazecie. Pomimo początkowych obaw czy dam radę, wszystko potoczyło się bardzo dobrze, chociaż nie zawsze było łatwo. Mam nadzieję, że wyżej wymienieni Panowie też tak sądzą :)

Miałam okazję przetestować rowery miejskie, zaprezentować najciekawsze murale w Bolesławcu, wypowiedzieć się na temat, minionych już, wyborów czy sprawdzić stan ścieżek spacerowych na Jeleniogórskiej, co odbiło się echem w postaci udanej interwencji. Z wszystkich wpisów najbardziej spodobał się Wam ten o graffiti, bo zobaczyło go ponad 5,5 tysiąca osób. Za to tekst o sezonie truskawkowym wywołał największe wzburzenie.

To co zszokowało mnie najbardziej podczas tego miesiąca, to ogromne ilości hejtu, które przelewały się w komentarzach na redaktorów, a także pomiędzy samymi Bolecnautami. Nie mogę pojąć skąd w ludziach tyle nienawiści i jadu. Nie przypuszczałam, że takie cechy jak niezależność, obiektywne patrzenie na różne sprawy czy dążenie do realizacji wytyczonych celów są podstawą do krytyki. Pozytywne aspekty, które zapadną mi w pamięć to na pewno skuteczność działania w interwencjach, fantastyczna atmosfera w biurze czy możliwość pomocy przy nagraniach.

Miałam również przyjemność wraz z zespołem redakcyjnym świętować 15-lecie tego portalu i z tej okazji chciałam serdecznie pogratulować oraz życzyć kolejnych sukcesów i „nastu” lat redaktorowi naczelnemu - Marcinowi Marczewskiemu.

Na koniec chciałam podziękować Wam - Bolecnautom. Swoją aktywnością pod moimi artykułami dawaliście mi kopa do dalszej pracy.
Pozdrawiam, do napisania!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

kc   31 maja 2019r. o 20:56

kc

Postów: 2652

~~Beżowobrązowa Tygrysówka napisał(a):

o tak
kc to profesjonalistka w każdym calu i w każdym temacie
taka omega bo alfa to raczej samceZgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Fioletowy Kokornak   4 czerwca 2019r. o 14:12

~~Fioletowy Kokornak

Postów:

~~Izabelowy Wyżlin napisał(a): Wstydź się dziewczyno !

A czego niby ma się wstydzić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   4 czerwca 2019r. o 14:26

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Czy jeszcze jakiś portal prowadzi praktyki tak jak Bolec.Info?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   4 czerwca 2019r. o 15:47

fobiak

Postów: 3973

"To co zszokowało mnie najbardziej podczas tego miesiąca, to ogromne ilości hejtu, które przelewały się w komentarzach na redaktorów, a także pomiędzy samymi Bolecnautami. Nie mogę pojąć skąd w ludziach tyle nienawiści i jadu. Nie przypuszczałam, że takie cechy jak niezależność, obiektywne patrzenie na różne sprawy czy dążenie do realizacji wytyczonych celów są podstawą do krytyki. "

bzdety... jezyk na bolcu nie rozni sie niczym od jezyka na innych portalach spolecznosciowych. cena jaka placa redaktorzy za swoja nieprofesjonalnosc wynika z braku slabego przygotowania materialu, prowadzenia propagandy sprzecznej z pogladami uzytkownikow i nieznajomoci jezyka polskiego.
pomiedzy bolecnautami nie ma zadnej wojny, ostra konwersacja czy nazwanie kogos np. gloopia pi zda nie jest spowodowane nienawiscia. nienawisc i jad na necie to populistyczne okreslenia z tzw. modnej mowy nienawisci. czyli nastepny bzdet nie majacy korzeni na bolcu. nie da sie ukryc, ze bolecnauci sami wychowuja sobie redaktortow i nie da sie ukryc, ze tzw redaktorzy nie przesypiaja wszystkich nocy bo taka jest cena edukacji, ktorej nic chcieli sie poswiecic na uniwersytetach a nabywaja popelniajac bledy


Dopisane 04.06.2019r. o godz. 15:47:

nie widze w tej praktykancte nic ladnego ale moze dlatego, ze nie mam gustu


wypatrzonego

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Lea   4 czerwca 2019r. o 15:52

Lea

Postów: 4

witam serdecznie, dziena.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   4 czerwca 2019r. o 15:57

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Moim zdaniem hejtuje przede wszystkim inny portal zależny od władzy jak i sama władza. Sukcesem Bolec.Info jest niewątpliwie zorganizowanie spotkania z Tomaszem Sekielskim. Konkurencja, władza i proboszczowie drżą. Wyraźnie widać, że czegoś się boją!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Fioletowy Kokornak   5 czerwca 2019r. o 9:17

~~Fioletowy Kokornak

Postów:

Niektóre komentarze są naprawdę słabe..
Kogo interesuje czy jednemu czy drugiemu dziewczyna sie podoba? A tym bardziej komentowanie tego w sposób niemiły jest chamskie. Dajcie już spokój
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5