ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4660, 7 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo19 stycznia 2020r. godz. 22:31, odsłon: 2974, KWP Wrocław/Bolec.Info
Ponad 12 tys. ujawnionych wykroczeń, blisko 870 zatrzymanych praw jazdy - efekt działania grupy SPEED
Bolesławiec - Informacje: SPEED eliminuje piratów drogowych Grupa Speed (fot. KPP Bolesławiec)

Od lipca ubiegłego roku na dolnośląskich drogach pojawiło się nowe, skuteczne „narzędzie” skierowane przeciw piratom drogowym, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mowa o grupie SPEED, która już blisko pół roku prężnie działa na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Efekty pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład tego zespołu to tysiące skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, a także setki kierowców, którzy za rażące naruszenia przepisów musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych.

Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg pół roku temu do życia powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi.  

W dniu 17 stycznia funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowali spotkanie, na którym podsumowali sześciomiesięczny okres działania tego specjalistycznego zespołu na Dolnym Śląsku. Efekty pracy SPEED-a przedstawił Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu – podinsp. Piotr Wiśniewski.

Pomimo faktu, iż dolnośląska grupa SPEED funkcjonuje dopiero pół roku, to dokonania policjantów wchodzących w jej skład robią wrażenie. Od momentu jej powołania skontrolowano niemal 13 tys. pojazdów, namierzono ponad  9 tys. kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ponad 800 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili blisko 2 tys. innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono niemal 11 tys. mandatów karnych, a w 119 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również ponad 850 dowodów rejestracyjnych. Wszystko po to, aby poprzez eliminowanie wszelkich przejawów drogowej agresji i niebezpiecznych zachowań, na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od nas samych. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Natomiast każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka specjalistów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowawożółty Ambrowiec   20 stycznia 2020r. o 7:58

~Brązowawożółty Ambrowiec

Postów:

Karac piratow
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowawy Słonecznik   20 stycznia 2020r. o 13:23

~~Brązowawy Słonecznik

Postów:

Policja to gałgany, tej formacji nie zasilają ludzie mądrzy, ani tym bardziej sprawni umysłowo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zzieleniały Śnieżnik   20 stycznia 2020r. o 18:07

~Zzieleniały Śnieżnik

Postów:

Kocham nasz kraj.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobiały Chmiel   20 stycznia 2020r. o 21:55

~~Szarobiały Chmiel

Postów:

~~Brązowawy Słonecznik napisał(a): Policja to gałgany, tej formacji nie zasilają ludzie mądrzy, ani tym bardziej sprawni umysłowo.
Jakim gałganem trzeba być, żeby wypowiadać się tak o ludziach których się nie zna...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy