ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu10 maja 2020r. godz. 14:17, odsłon: 29536, Kazimierz Marczewski
Promowanie się na tle namiotu, w którym leżało ciało dziecka budzi oburzenie - pisze w felietonie K. Marczewski.
Bolesławiec - Informacje: Celebryta czy detektyw? Celebryta czy detektyw (fot. Kazimierz Marczewski)

Kiedy znany, polski detektyw Krzysztof Rutkowski ze swoją ekipą przyjechał do Nowogrodźca szukać zaginionego Kacperka wielu mieszkańców było zachwyconych i dawało mu szanse.

- Panie redaktorze zobaczy pan, że on szybko znajdzie chłopca - mówiła Bolec.Info Maria z Nowogrodźca. - Jestem tego pewna, bo w wielu przypadkach sprawdził się - dodała.

- Liczy się każde wsparcie. Jeśli tylko ktoś chce pomóc niech pomaga - mówili inni.

O działaniach i hipotezach stawianych przez znanego detektywa pisaliśmy o tym pięć dni temu w artykule Rutkowski: Wykluczam porwanie

Potem było już coraz gorzej. Ekipa Rutkowskiego przeszukująca Kwisę nie była już taka mocna i nie była widoczna w swoim działaniu. Za to robiła wywiady i stawiała hipotezy.

Jedna z nich, którą przekazała mediom żona Krzysztofa Rutkowskiego, Maja była tak nieprawdopodobna jak porwanie chłopca przez UFO. Pani detektyw w swojej wyobraźni widziała, jak lisy porwały dziecko i zaciągnęły je do nory. Miały to być młode lisy. To była nie tylko wyimaginowana hipoteza, za to wygłaszanie jej bardzo głupie i nieprzemyślane.

Poszukiwania Policji trwały systematycznie i w ogromnym zakresie. Brało w nich udział (przez wszystkie trzynaście dni) blisko 1000 osób, w tym policjanci, żołnierze wojsk terytorialnych, wyspecjalizowana grupa antyterrostyczna, druhowie, płetwonurkowie i psy tropiące. Użyto specjalistycznego sprzęt, w tym helikopter z noktowizorem, kamery, drony, i inne. W poszukiwaniach policjantom pomagali mieszkańcy okolicznych rejonów. 

A Rutkowski w tym czasie przedstawiał się niektórym mediom, jako główny inicjator tych poszukiwań. Jego skromna ekipa przyjechała do Nowogrodźca w ósmym dniu poszukiwań.

Wprawdzie na jego odzew odpowiedzieli quadowcy, ale ich poszukiwania nie były do końca dobrze skoordynowane.

Dlaczego ekipa Rutkowskiego nie współpracowała z policją, nie wiemy. Za to krytyka organów ścigania, za to, że zatrzymały poszukiwanego i nietrzeźwego ojca dziecka, wygłoszona przez detektywa była bardzo stanowcza i wyraźna.

Jedno co należy przyznać Rutkowskiemu to to, że wspierał matkę Kacpra. Ale niepotrzebnie umacniał ją w przekonaniu, że organy ścigania działają przeciwko niej i ojcu dziecka i są winne, że chłopca nie odnaleziono.

W sobotę, 9 maja, Krzysztof Rutkowski chciał zorganizować w miejscu poszukiwań briefing prasowy. Poza promocją swojego biura miał zwrócić się z apelem do mieszkańców Nowogrodźca i Bolesławca, aby w niedzielę wybrali się na spacer po terenie zalewowym Kwisy i pomogli w poszukiwaniu dziecka. Mieli im pomóc quadowcy i motocykliści.

Do tego jednak nie doszło, bo ciało dziecka zostało wcześniej odnalezione przez zawodowego nurka i policjantów.

Potem stało się to, co najbardziej zbulwersowało mieszkańców Nowogrodźca. Cała ekipa Rutkowskiego czterema samochodami podjechała na odległość około pięćdziesięciu metrów od namiotu, gdzie znajdowało się ciało dziecka i na tle tego namiotu udzielała wywiadów.

Rutkowski w tych wywiadach sugerował, że to on jest najmądrzejszy i to on mówił pierwszy to, co się sprawdziło, że to był nieszczęśliwy wypadek. Mówiąc o możliwym porwaniu i sprzedaniu dziecka zarzucił hejterom, że nie mieli oni racji. Nie wspomniał, jednak o hipotezie swojej żony, że to lisy porwały dziecko.

Niektórzy mieszkańcy Nowogrodźca byli oburzeni tym co zrobił Rutkowski, wykorzystując śmierć dziecka (notabene wywiadów udzielał bez zasłaniania twarzy maseczką).

- Jak można być takim celebrytą i wykorzystywać utonięcie dziecka do reklamowania i promowania się  - pyta pan Ryszard z Nowogrodźca. - Dlaczego policja nie reaguje i tak blisko przed namiot dopuściła Rutkowskiego, a on w bezczelny sposób to wykorzystuje, to jest normalne świństwo.  Widziałem jak ludzie Rutkowskiego robili zdjęcia w momencie jak ciało dziecka było wynoszone z namiotu. Brak wrażliwości - dodaje.

Wcześniej Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu Anna Kublik-Rościszewska, w odległości co najmniej pół kilometra od miejsca zdarzenia, informowała media ogólnopolskie i lokalne, w tym Bolec.Info, w krótkich wyważonych komunikach o przebiegu akcji poszukiwawczej. O Rutkowskim nie wspomniała.

Co sądzicie o działaniach Krzysztofa Rutkowskiego? Jaki tak naprawdę był cel jego przybycie ekipy Rutkowskiego w drugim tygodniu poszukiwań? Co sądzicie o działaniach policji i innych służb?

Zapraszam do dyskusji

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Pożółkły Fiołek   10 maja 2020r. o 14:24

~Pożółkły Fiołek

Postów:

Pajacowanie ze strony Rutkowskiego i nic więcej. Porażka.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowa Fuksja   10 maja 2020r. o 14:27

~Pomarańczowa Fuksja

Postów:

Gość który znalazł ciało nie pracuje w policji ani dla policji. Działał niezależnie. Jako media powinniście lobbować na rzecz przekazania nagrody temu bohaterowi. Włożył w to mnóstwo wysiłku i czasu nie na etacie. Zróbcie sondę to przekonacie się ile ludzi jest za tym żeby przekazać nagrodę. Okaże się też tak naprawdę ile warte jest słowo Rutkowskiego, bo chyba nie chodziło o to komu nurek przekaże informacje tylko chodziło o znalezienie. Tak publicznie deklarował Rutkowski.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielony Len   10 maja 2020r. o 14:28

~~Żółtozielony Len

Postów:

Przecież to media robią z nim wywiady więc kto tu pajacuje? Gdybyście nie pokazali że robili sobie zdjęcia na tle namiotu to nawet bym się o tym nie dowiedział, tylko czy ja muszę o tym wiedzieć? Nie muszę, ale muszę, bo walicie tym po oczach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielony Len   10 maja 2020r. o 14:31

~~Żółtozielony Len

Postów:

Celebryta czy detektyw (fot. Kazimierz Marczewski)

Sam zrobiłeś zdjęcie Rutkowskiego na tle namiotu a więc kto tu kogo promuje?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtozielona Scewola   10 maja 2020r. o 14:33

~Żółtozielona Scewola

Postów:

A co nie miał racji wyśmiewając Milicji ? Setki milicjantów szukało chłopca i Zero , a niezależny nurek biegły sądowy sam wykrył gdzie może się znajdować ciało , nie no to Zakrawa na szczególne pochwały dla Panów milicjantów brawo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Granatowa Dynia   10 maja 2020r. o 14:35

~Granatowa Dynia

Postów:

On te zdjęcia robił żeby poszło w Polskę, bo tu wszyscy wiedzą jak było. Jemu chodziło żeby media w PL gadały że brał udział w akcji i przyczynił się do odnalezienia dziecka. Promowała go konkurencja która pod pozorem troski zrobiła show z tragedii w odcinkach razem z Rutkowskimi.
Rutkowski złożył PUBLICZNIE obietnicę, że przekaże nagrodę znalazcy lub osobie która istotnie przyczyni się do odnalezienia. Jeśli tego nie zrobi to są na to paragrafy karne. Nurek poświęcił swój czas i nie brał za to kasy. To na pewno skrormy człowiek i nie będzie się upominał. Trzeba zatem zrobić to za niego. Pociągnąć Rutkowskiego za słowo, a jak to nie da skutku to do odpowiedzialności karnej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobłękitny Rumianek   10 maja 2020r. o 14:48

~~Ciemnobłękitny Rumianek

Postów:

Dużo serca wykazała ekipa Rutkowskiego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomidorowy Orzech   10 maja 2020r. o 17:08

~~Pomidorowy Orzech

Postów:

Oczywiście że celebryta. Fantasta, mitoman, na końcu detektyw.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Mrowka zaprasza
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!