Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Mają swoje marzenia i pragnienia
~majka niezalogowany
10 marca 2013r. o 10:45
~Do Majki napisał(a): Majka, odnosze wrazenie, ze twoim zdaniem rodzice dzieci niepelnosprawnych, oplywaja w luksusie i dostaja miliony od panstwa bo " im sie nalezy ". Tak naprawde nie zdajesz sobie sprawy jak wyglada leczenie i rehabilitacja takiego dziecka. I ile kosztuje. W kazdym cywilizowanym kraju, panstwo wspiera takich rodzicow, szkoly. Nie chodzi tu o dawanie pieniedzy, ale dostep do leczenia, refundowanego przez NFZ. bardzo chetnie oddam te 700 zl wzamian za terapie, ktora w tej chwili z dojazdami kosztuje mnie ponad 1000 zl miesiecznie, do tego dochodza wizyty u lekarzy, prywatne. I nie ze mam takie widzie misie, panstwowo nie ma. A mowie tylko za siebie, bo sa dzieci jeszcze bardziej chore.
Co do szkoly, to co w tym zlego, ze rodzice chcieliby plac zabaw ? Moze sama podwin rekawy i dorob sobie do emerytury ? Na koniec dodam, ze to raczej ty uwazasz, ze wszystko ci sie nalezy. Dalas temu wyraz w innym temacie.


Cała dyskusja jest zbędna i wywołana przez Leona. Staram się być obiektywna w kazdym temacie ,jponieważ wychowała mnie matka ktora od urodzenia widziałam na wozku inwalidzkim więc problem znam.Mam prawie 70 lat i choćbym chciała nie dorobie , a uważm ze chwile radosci jakie organizują sami sobie emeryci czy osoby niepełnosprawne naleza się im tym bardziej ze sa to osoby takie jak ja ,,ze starego portfela'' ktore naprawde juz nic z nikąd nie dostają .Więc akurat przy tym reportazu warto by złożyc im zyczenia co niniejszym czynie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do Majki niezalogowany
10 marca 2013r. o 11:16
Nie twierdze, ze emerytom nic juz sie nalezy i oczywiscie bardzo dobrze, ze maja miejsce gdzie moga sie spotkac itd. Leon zwrocil tylko uwage na problem, a to ty napisalas " rodzice przyzwyczajeni do darmochy " . Do jakiej darmochy ? Wszystkim jest bardzo ciezko, i niestety latwo wpasc ze skarajnosci w skrajnosc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tata niezalogowany
10 marca 2013r. o 11:17
Majka. Przeczytaj co Leon napisał i kogo zaprosił do szkoły. Jest to skierowane do władz powiatu nie do SON-u. Czytając twoje wypowiedzi przy okazji innych tematów zastanawiam sie w jakim świecie żyjesz pisząc takie bzdury. Życzę udanych turnusów za 700 zł. Ja dla dziecka muszę wydać wielokrotność tej kwoty. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majka niezalogowany
10 marca 2013r. o 12:46
~Do Majki napisał(a): Nie twierdze, ze emerytom nic juz sie nalezy i oczywiscie bardzo dobrze, ze maja miejsce gdzie moga sie spotkac itd. Leon zwrocil tylko uwage na problem, a to ty napisalas " rodzice przyzwyczajeni do darmochy " . Do jakiej darmochy ? Wszystkim jest bardzo ciezko, i niestety latwo wpasc ze skarajnosci w skrajnosc.


Zobacz jak w kulturalny sposob można dojść do porozumienia.Wszystkim cięzko ale to nie powod zeby się załamywać a skrot myslowy jaki zastosowałam to zaszłosc lat PRL ktory przezyłam a skutki odczuwamy do dzis.Mysle ze na tym zakoncze zycząc wszystkim emerytom ,niepełnosprawnym dososłym i dzieciom aby począwszy od 2013r było tylko lepiej.By w tym katolickim kraju kazdy znalazł miłość, zrozumienie i swoje godne do zycia miejsce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majka niezalogowany
10 marca 2013r. o 12:51
~Leon napisał(a): Życzę Ci Majka czy jak się tam zwiesz takiej darmochy jaką dostają rodzice i ich niepełnosprawne dzieci.


Leon tak naprawde to mam Franciszka bo w tamtych czasach takie imiona nadawano.Z sypatii do Ciebie i z najlepszymi życzenia ujawniłam swoje uzywane tylko w dokumentach imię.
A na szkołe pewnie tez przyjdzie czas bokryzys podobno mija.Jak dożyje to napewno szkołe odwiedze Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ojojoj niezalogowany
10 marca 2013r. o 13:37
~Tata napisał(a): Majka. Przeczytaj co Leon napisał i kogo zaprosił do szkoły. Jest to skierowane do władz powiatu nie do SON-u. Czytając twoje wypowiedzi przy okazji innych tematów zastanawiam sie w jakim świecie żyjesz pisząc takie bzdury. Życzę udanych turnusów za 700 zł. Ja dla dziecka muszę wydać wielokrotność tej kwoty. Pozdrawiam serdecznie.
dokladnie kolego.ciekawe czy ktos by pojechal jak by musial wydac jakies 5000 zl.za dwa tygodnie turnusu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Majka niezalogowany
10 marca 2013r. o 13:51
Wszystko ok. tylko nie w tym miejscy Leon sie wychylił.Pytasz na jakim swiecie zyję odpowiem lepszym niz lata 40,50 60 w ktorych musiałam dorastac i patrzec jak ojciec sobie musiał z nami radzic.pierwszy wozek mamy miał koła od rowerow i zylismy ,a teraz?? jest spokojnie a i tak wszyscy narzekają i to mnie wkurza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 marca 2013r. o 13:52
Niestety nie jedna osoba pojedzie i wyda te 5 tys. zl zeby dziecko choc troche lepiej zaczelo funkcjonowac. No ale temat o turnusach jest gdzie indziej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza