ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony1 czerwca 2020r. godz. 09:05, odsłon: 1266, Zlecony tekst
E-recepta to jedna z nowinek, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu.
Bolesławiec - Informacje: E-recepta? Czemu nie! E-recepta? Czemu nie! (fot. unsplash.com)

Od czasu do czasu każdy musi się udać do apteki, by wykupić swoją receptę, czy też nabyć specyfiki, na które recepta nie jest potrzebna. Zdrowie człowieka podlega wielu różnym czynnikom. W niektórych przypadkach nie obejdzie się bez fachowej pomocy. E-recepta to jedna z nowinek, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu, nie zaniedbując przy tym naszych potrzeb zdrowotnych. Duża część ludzi nawet o tym nie wie, że może skorzystać z tej ciekawej opcji. Warto trzymać rękę na pulsie zmian i być w awangardzie postępu. 

1. E-recepta - jak to działa?

2. Bezpieczne postępowanie - szybka reakcja

3. Zawsze na czas

4. Prosto do celu

(pexels.com)

E-recepta - jak to działa?

Żeby móc skorzystać z e-recepty należy wykupić konsultację lekarską online. Zdalnaprzychodnia.pl, którą bez trudu znajdziemy w sieci, daje taką możliwość. Lekarz online jak to działa? Otóż po wykupieniu tejże konsultacji otrzymamy specjalnego linka, w którym będzie podany dalszy sposób postępowania. Po podaniu numeru PESEL oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego na podstawie specjalnej ankiety, możliwe będzie wystawienie recepty. Trwa to od jednej do trzech godzin. Recepta online jest normalną, legalną receptą, którą wystawia uprawniony do tego pracownik służby zdrowia. Sama recepta jest bezpłatna, jedyny koszt jaki ponosimy to koszt konsultacji lekarskiej, który jest często niższy niż koszt wizyty w prywatnym gabinecie.

Bezpieczne postępowanie - szybka reakcja

Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak zdalna przychodnia dostępna w Internecie, o każdej porze dnia czy nocy, możliwe jest otrzymanie recepty na lekarstwa wydawane na terapie przewlekłe, które nie wymagają osobistej konsultacji lekarskiej, czy też na środki antykoncepcyjne, w tym także na tabletkę "dzień po". W niektórych przypadkach czas ma znaczenie i trzeba błyskawicznie zareagować na potrzeby pacjentów. Recepta online jest czytelna i może być bez kłopotu zrealizowana w każdej aptece na podstawie specjalnego numeru identyfikacyjnego, który będzie przypisany do naszego konta pacjenta w systemie NFZ. Nikt nie wystawi w ten sposób recepty nie tej osobie, której nie trzeba. Wszystko jest na bieżąco weryfikowane i całkowicie zgodne z prawem, a także bezpieczne dla pacjentów i pacjentek - warto to podkreślić z całą mocą.

(unsplash.com)

Zawsze pod ręką

Gdzie szukać pomocy w nagłych przypadkach? Najlepiej na stronie: www.zdalnaprzychodnia.pl - całe info jest dostępnie właśnie tam. Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu ich propozycji będziemy wiedzieć to, co trzeba. Zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam antykoncepcja, czy też lek na alergię lub astmę skończył się podczas wakacji i nie za bardzo mamy siłę oraz czas, by szukać lekarza w kurorcie nad morzem czy w górach. Takie nagłe wizyty oznaczają też przeważnie dość wysokie koszty, zwłaszcza jeśli wiąże się to z koniecznością wizyty w prywatnym gabinecie. Konsultacja online kosztuje tylko osiemdziesiąt dziewięć złotych i ta cena jest niższa niż koszt standardowej wizyty u ginekologa, który ma własną praktykę lekarską. Dobrze pamiętać o tym, że taka strona i takie możliwości istnieją oraz są dostępne w naszych smartfonach - na wyciągnięcie ręki.

(pexels.com)

Prosto do celu

Obecnie by zrealizować e-receptę potrzebny nam będzie tylko specjalny czterocyfrowy kod, który podamy farmaceucie w dowolnej aptece w Polsce, podczas zakupu lekarstwa. Jest więc to procedura nieskomplikowana i bardzo szybka. W większości przypadków recepty elektroniczne są ważne przez trzydzieści dni, acz są wyjątki od tej reguły.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Mysa Żurawina   5 czerwca 2020r. o 12:28

~~Mysa Żurawina

Postów:

jakby widziała pacjentkę ,cena byłaby wyższa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy
reklama Żabka zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.