ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4733, 19 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


PILNE!10 października 2020r. godz. 08:37, odsłon: 4522, Bolec.Info/onet.pl
W związku ze wzrostem liczby przypadków zachorowań na COVID-19 rząd wprowadza obostrzenia na terenie kraju.
Bolesławiec - Informacje: Jesteśmy w żółtej strefie Karetka w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski)

Cała Polska w żółtej strefie. Co to dla nas oznacza?

Od północy 10 października  nie ma już zielonych stref - wszystkie powiaty znajdują się w obszarze żółtym lub czerwonym. W życie wchodzą też nowe obostrzenia

Od soboty w strefach żółtej i czerwonej noszenie maseczek obowiązuje nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale też na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność

Zmiany dotyczą również organizacji imprez okolicznościowych. Osoby organizujące chrzciny, wesela czy inne imprezy okolicznościowe, powinny pamiętać, że obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniachNa terenie całego kraju w lokalach gastronomicznych należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m kw.

Od 10 października obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. Po zmianach, część powiatów z najwyższą liczbą zachorowań trafi do strefy czerwonej. Strefa żółta zostaje rozszerzona na cały kraj.

Ograniczenia w żółtej strefie

W strefie żółtej obowiązuje m.in.

limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje,

limit osób w siłowniach – jedna na 7 m kw.

limit osób w kinach może być 25 proc. publiczności,

liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi

Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązywał będzie w przestrzeni publicznej - w sklepie, autobusie, ale także na ulicy w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Maseczki nie obowiązują w przestrzeni leśnej, parkach, zieleńcach i podczas uprawiania sportu.

Na terenie całego kraju w lokalach gastronomicznych należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m kw.

Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

 Ograniczenia w wydarzeniach kulturalnych

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju, która znajduje się w strefie żółtej?

W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m kw.

Obowiązek noszenia maseczek

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach od 6 do 22, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również w żółtej. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach, parkach i na plażach.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał – na żądanie policji lub straży gminnej – okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo w głębokim.

 

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 23 24 25 26 27 28

M21W2   16 października 2020r. o 20:02

M21W2

Postów: 1305

Wyłamię się i pominę moją wypowiedź o skończeniu dyskusji na tydzień . strasznie mnie zaciekawiło co ta za Grupa Trzymająca Władzę na Całą Planetę .
Piotrze wybacz mi wyjaśnij bo nie zasnę .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   16 października 2020r. o 20:36

Pannazdzieckiem

Postów: 13190

M21W2 napisał(a): Wyłamię się i pominę moją wypowiedź o skończeniu dyskusji na tydzień . strasznie mnie zaciekawiło co ta za Grupa Trzymająca Władzę na Całą Planetę .
Piotrze wybacz mi wyjaśnij bo nie zasnę .


Zaczęło się bodajże od Kennediego . On bodajże jako pierwszy publicznie oświadczył , że istnieje głęboko zakonspirowana grupa ludzi , których władza i wpływy nie mają granic .
Mówi się o grupie Bilderberg , Masonach i Illuminatach. Ale mi się wydaje , że to są powiązane struktury . Powiązane nawet z Watykanem . Jest na prawdę Lucjanie od diabła literatury nie mówiąc o portalach internetowych. Jako ciekawostkę podam , że Komisja Trójstronna , to również fragment grupy , a na posiedzeniach tejże komisji brał udział kolega Paligłup i oczywiście Radzio Sikorski ... i jeszcze któryś z tych naszych notabli ... ale z głowy mi wyleciało ... starość nie radość
Rzec z cała zaczęła się w niemieckim Ingolschtad . Tam jakieś dwieście pięćdziesiąt lat temu powstał manifest Illuminatów. Główne założenia to totalna uniwriłowka , i trzy wojny światowe w celu ograniczenia populacji planety do pięciuset milionów posłusznych niewolników. Dwie pierwsze wyszły chłopakom całkiem nie źle , trzecia , która właśnie trwa , to wojna o ludzką świadomość Lucjanie :)

Oni już wtedy otwarcie mówili o depopulacji w tym swoim manifeście , gdzie " Mein kampf " klasyka narodowego socjalizmu , to opowieści z Mchu i paproci , jak Żwirek kręci z Muchomorkiem

Trzecia wojna idzie o umiejętność oddzielenia ziarna od plew w morzu kłamstwa , w jakim codziennie jesteśmy otaczani przez ścierwomedia :)

Jak zaczęła się zadyma w Wuhan , to myślałem , że pójdą na całość z depopulacją narodów , ale chyba coś jednak nie pykło , bo jak na dżumę , czy choćby hiszpankę to śmiertelność jest na prawdę znikoma .

Nie wiem , czy wiesz Lucjanie , ale podczas ostatniej dżumy w Londynie zaraza wybiła połowę populacji miasta . Dwa miliony z czterech poszło w piach. To taki nieudolny koronaświrus siedzi tylko w naszej zastraszonej wyobraźni , a wojna polega na tym , że tylko Stwórca wie , co gnoje jeszcze wymyślą .

Ja osobiście uważam , że następnym krokiem do depopulacji planety będzie sztuczna inteligencja , jak z Terminatora , i niech Stwórca ma nasze dzieci i wnuki w opiece , bo mi to już w zasadzie wisi :)

Jeszcze raz miłego wieczoru Lucjanie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

M21W2   16 października 2020r. o 20:55

M21W2

Postów: 1305

Piotrek przeczytałem z zainteresowaniem , ten temat jest mi absolutnie obcy i nieznany .
Czytałem coś tam że jest kilku multimiliarderów którzy mogliby zatrząść światową gospodarką ale przy pomocy mamony . Dzięki , Dobranoc .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   16 października 2020r. o 21:07

Pannazdzieckiem

Postów: 13190

Zawsze do usług Lucjanie :)

Śpij dobrze :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglasta Piwonia   wczoraj o 10:12

~~Ceglasta Piwonia

Postów:

Zyga z Gdańskiej ma żółte papiery.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 23 24 25 26 27 28

reklama Zapraszamy