ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4500, 29 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


4 sierpnia 2017r. godz. 11:46, odsłon: 20167, Kazimierz Marczewski
Miała być piękna galeria a jest zasyfiony plac, kurz i nielegalny "przystanek" prywatnego transportu.
Bolesławiec - Informacje: Straszy w centrum miasta Teren przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

W środę, 2 sierpnia 2017r., odwiedziliśmy ponownie po kilku kolejnych latach, legalny-nielegalny parking na placu manewrowym dla busów i autobusów prywatnych przewoźników w Bolesławcu. Jest to teren prywatny, którego właścicielem jest spółka "Spectrum Galerie' z Wrocławia, posiadająca prawo do użytkowania wieczystego, obejmujący powierzchnię między ulicami Zgorzelecką, Łokietka i Górne Młyny.

Według znaków drogowych np. od strony ulicy Zgorzeleckiej na plac nie można wjechać samochodem, za wyjątkiem autobusów. Jak poinformowano nas Zarząd Dróg Powiatowych nie wydał pozwolenia na wjazd z tej strony ulicy na plac, do czasu wybudowania, zgodnego z prawem, wjazdu.

Od wielu lat właściciel tego placu obiecuje, że zbuduje tu galerię handlową. I nic się nie dzieje, telefony na jego stronie internetowej są nieaktualne a adresy mailowe są nieaktywne. Urząd Miasta rozkłada także ręce i jest bezradny.

"Budowa", a raczej bezczynność trwa już prawie już 10 lat. Mało tego, jak się dowiedzieliśmy, właściciel nie płaci Urzędowi Miasta za użytkowanie wieczyste terenu. Plac ten nie jest ogrodzony i dlatego jest ogólnodostępny. Zabudowano tu wstrętne budki i jest pełno gruzu i innych śmieci. Po deszczu pojawiają olbrzymie kałuże.

Miejsce to od wielu lat psuje wizerunek naszego miasta. Prywatne firmy przewozowe, zapewne za cichą zgodą miasta, zrobiły niezgodny z planem zagospodarowania, pseudo-przystanek autobusowy, plac manewrowy dla swoich autobusów i zorganizowały płatny parking niestrzeżony.

Chwasty i chaszcze od ulicy Łokietka sięgają do wysokości pierwszego piętra. W godzinach wieczornych plac to także naturalna toaleta dla potrzebujących. I - jak widać po znajdujących się na placu butelkach - miejsce do spożycia piwa, wina i wódki.

Mimo znaków zakazu, każdy wjeżdża tu jak chce i kiedy chce, nielegalnie przejeżdżając chodniki i stwarzając niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia przechodniów.

Organy ścigania, policja, straż miejsca nie reagują, bo to teren prywatny. To samo dotyczy władz miasta i Rady Miasta Bolesławiec. Wszyscy milczą i udają, że nie widzą tego problemu.

Miejscowy Plan Przestrzennego Zagospodarowania Bolesławca uchwalony przez Radę Miasta i ogłoszony przez Wojewodę Dolnośląskiego nie przewiduje w tym miejscu ani parkingu ani miejsca na "dworzec" dla busów i autobusów. Można zatem powiedzieć, że władze miasta i Rada Miasta nie przestrzegają, tego co sami uchwalili. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że prawdopodobnie nie jest też możliwe wybudowanie tutaj galerii ponieważ uniemożliwia to płynąca pod powierzchnią placu rzeka. Ale do takich ekspertyz nie dotarliśmy.

Za dwa tygodnie rozpoczyna się  Bolesławieckie Święto Ceramiki. Jest jeszcze czas, aby zadbać o porządek i estetykę. Trzeba "zmusić" właściciela chociaż do posprzątania placu, a w przyszłości do jego ogrodzenia. "Jak nas widzą, tak nas piszą" - mówi znane przysłowie. "Najpierw posprzątajmy, potem świętujmy". O tym pisaliśmy między innym 2013 roku i 2015 - Zasyfiały plac w "trójkącie bermudzkim" czy w artykule: Galeria na placu przy Łokietka może powstać już w 2015 roku ...

Do sprawy wkrótce wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~   4 sierpnia 2017r. o 16:12

~~

Postów:

Czy ktoś widział gdzieś w Polsce taki przypadek?

Miasto 40 tysięczne, a w środku, niemal w centrum taki zonk. I to od tylu lat!

No, jeżeli gdzieś są takie zjawiska, to piszcie.

Może Bolesławiec nie jest odosobniony. A to trend ogólnonarodowy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jjj   4 sierpnia 2017r. o 16:23

~~Jjj

Postów:

Strach chodzić wieczorem przez ten plac! A w dzień nawet nie ma gdzie się schować przed deszczem i słońcem. A Pan co pilnuje parkingu i pobiera opłaty za parkowanie (parę razy dałem pieniądze a nie otrzymałem wydruku,to raczej pieniądze nie idą do kasy tylko lądują u Pana w kieszeni) .Pan również załatwia swoje potrzeby w krzakach. Wstyd dla tego Pana że jego pracodawca nawet nie postawi toalety.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

assassin   4 sierpnia 2017r. o 16:32

assassin

Postów: 342

Mam pytanie za 100punktów : kto i na jakiej podstawie pobiera opłatę za parkowanie na tym placu, jezeli właściciel jest nieosiągalny i nie płaci miastu ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~auto   4 sierpnia 2017r. o 16:33

~~auto

Postów:

czyli od dzis bede sobie tam parkowal za darmo bo te oplty sa pobierane bezprawnie ( wiem wiem plac nie jest moj to nie moge parkowac)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~M   4 sierpnia 2017r. o 16:36

~~M

Postów:

A jest takie miasto jak Lubin gdzie na środku rynku była dziura akurat teraz jest w remoncie ale około 10 lat nic tam nie był. Ale jeśli chodzi o Bolesławiec średnia wizytówka... A Pan który lata tam po parkingu to jest straszny... Kilka razy widziałam jak sika w krzakach a później brał pieniądze.. fuuu... Nie jeżdżę tam aby nie mieć takie sytuacji obrzydliwo. A raz upomniałam się o paragon to popatrzył i powiedział że nie ma przy sobie... To najpierw wybija się paragon a później bierze się pieniądze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Połykaczka kijanek   4 sierpnia 2017r. o 17:01

~~Połykaczka kijanek

Postów:

"Organy ścigania, policja, straż miejsca nie reagują, bo to teren prywatny."

A czyj jest chodnik wokół placu? Miasto może postawić tam znaki bo wszystko przylega do ulic.
Zakaz postoju, zakaz skrętu w prawo/lewo, (przy dzikim wjeździe na plac), zakaz wjazdu , mandat za nie trzymanie porządku (mieszkańcy miasta taki otrzymują jak nie odśnieżą chodnika przed 7 rano ), mandat za zły stan techniczny placu, podatek za deszczówkę, podatek na wywóz śmieci (plac jest używany).
Jeżeli firma ma gdzieś co tam się dzieje to o zakaz poruszania się na pewno się nie obrazi.

Miasto i policja nic nie może
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jorg   4 sierpnia 2017r. o 18:06

~~Jorg

Postów:

Ale się uwzieliście na tego wieczystego użytkownika .Co komu przeszkadza prowizoryczny dworzec ,lepiej niech pasażerowie wsiadają i wysiadają no własnie gdzie?
Młodzież szkolna ma blisko i mieszkańcy pobliskich miejscowości dojeżdżający busami też mają blisko .Wszystkim pasuje a kilku piszącym tutaj nie . Prowizorki są najtrwalsze.
Pan który sika w plenerze to swoisty folklor. ;)
Pozdrawiam .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 20:44

~~

Postów:

assassin napisał(a): Mam pytanie za 100punktów : kto i na jakiej podstawie pobiera opłatę za parkowanie na tym placu, jezeli właściciel jest nieosiągalny i nie płaci miastu ?


miałam zadać to samo pytanie- jakim prawem jest tam parking płatny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Hotel Garden zaprasza