ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4636, 14 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo31 maja 2019r. godz. 11:55, odsłon: 1747, Bolec.Info
Jak co piątek o godzinie 12 zapraszamy podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia.
Bolesławiec - Informacje: "W samo południe" NA ŻYWO w każdy piątek (fot. Bolec.Info)

"W samo południe" to program, w którym komentujemy bieżące wydarzenia z życia w Bolesławca. Gościem Bernarda Łętowskiego był dziś Krzysztof Krzemiński.

Po emisji pojawi się także na naszym kanale YouTube.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Karminowoczerwony Przebiśnieg   31 maja 2019r. o 8:56

~Karminowoczerwony Przebiśnieg

Postów:

Jak co piątek ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   31 maja 2019r. o 9:13

Bernard

Postów: 1198

~Karminowoczerwony Przebiśnieg napisał(a): Jak co piątek ?


Taki nasz żarcik : )

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biaława Facelia   31 maja 2019r. o 12:39

~~Biaława Facelia

Postów:

Tomek S. w Bolcu? Suuper :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burozielona Krwawnica   31 maja 2019r. o 23:10

~~Burozielona Krwawnica

Postów:

Panie Bernardzie pozwala sobie Pan na ocenę zachowań radnych z Nowogrodźca nie podając okoliczności w jakich radni chcieli prowokacyjnie i całkiem symbolicznie przenieść pieniądze na inny cel. To są właśnie te niedoróbki dziennikarskie, które kształtują opinię publiczną a raczej wprowadzają ją w błąd. Jak tak się Wam podoba ten rodzaj muzyki i sama idea to ją współfinansujcie po przez zbiórki itd. Co komu do domu jak dom nie jego. Pan burmistrz jest takim włodarzem jakim jest i to powoduje, że nie zawsze to spotyka się z pozytywnym odbiorem. Przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal. Proszę nie ganić radnych bo nie Pan ich wybierał. Proszę zwrócić uwagę na nowe boisko w Milikowie i jego genezę , co się z nim teraz dzieje i zobaczy pan na czym polega "gospodarność " Pana burmistrza wówczas Pan oceni motywy działania radnych . Robi Pan złą robotę naszej gminie. Niech Pan zapyta zwykłych ludzi o tę salę i koncerty oraz kto i z jakich powodów na te koncerty się zjawia , ma być pełno i jest pełno . Patrz -(PRL)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   1 czerwca 2019r. o 0:55

Bernard

Postów: 1198

~~Burozielona Krwawnica napisał(a): Panie Bernardzie pozwala sobie Pan na ocenę zachowań radnych z Nowogrodźca nie podając okoliczności w jakich radni chcieli prowokacyjnie i całkiem symbolicznie przenieść pieniądze na inny cel. To są właśnie te niedoróbki dziennikarskie, które kształtują opinię publiczną a raczej wprowadzają ją w błąd. Jak tak się Wam podoba ten rodzaj muzyki i sama idea to ją współfinansujcie po przez zbiórki itd. Co komu do domu jak dom nie jego. Pan burmistrz jest takim włodarzem jakim jest i to powoduje, że nie zawsze to spotyka się z pozytywnym odbiorem. Przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal. Proszę nie ganić radnych bo nie Pan ich wybierał. Proszę zwrócić uwagę na nowe boisko w Milikowie i jego genezę , co się z nim teraz dzieje i zobaczy pan na czym polega "gospodarność " Pana burmistrza wówczas Pan oceni motywy działania radnych . Robi Pan złą robotę naszej gminie. Niech Pan zapyta zwykłych ludzi o tę salę i koncerty oraz kto i z jakich powodów na te koncerty się zjawia , ma być pełno i jest pełno . Patrz -(PRL)Jak mniemam, komentuje radny, radna albo ktoś im bliski.
Szkoda że anonimowo...

Pozwoliłem sobie tylko wyrazić swoją opinię o Festiwalu i pomyśle zabrania pieniędzy na niego i to w dodatku tuż przed, gdy impreza jest już zaplanowana, w ostatniej fazie organizacji a budżet zapięty itd.

Pomysł ten jest tak głupi, że się we łbie nie mieści. Zmieniajcie priorytety kulturalne gminy na kolejne lata, stańcie się 2334 gminą, w której tylko piwne festyny z disco polo mają rację bytu, bo i narodu masa i melodie proste a wymagania dla odbiorców na poziomie filmów Vegi. Będzie lekko, łatwo i przyjemnie a odbiorca nie będzie musiał myśleć.

Kultura popowa, niska, zawsze się sama sfinansuje, bo jest łatwa, przystępna i masowa. Kultura wyższa niestety potrzebuje wsparcia, rewanżuje się za to wsparcie walorami edukacyjnymi i doznaniami głębszymi, niż bujanie tyłkiem przy Zenku Martynku czy innej muzycznej kupie.

Samo przyznajesz (zawsze mam problem z identyfikacją płcią anonimów), że "przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal".

Czyli co? Radni będą wycinać Festiwal, żeby dokopać burmistrzowi? Boże, jakie to głupie. Przeczytaj swoją wypowiedź i pomyśl co napisałoś. Komu zaszkodzicie? Co ten wasz burmistrz ma z tego festiwalu poza osobistymi doznaniami artystycznymi i osobistą dumą (mam nadzieję) z tego, że to w zarządzanej przez niego gminie ma miejsce takie wydarzenie a zatrudnieni przez niego ludzie dźwigają je od lat z sukcesem? Na żadnym koncercie 2019 nawet przemówionka, hołdów, wstęg ani fanfar na jego cześć. Zero pieszczenia ego władzy. Tylko kultura i sztuka.

Nie jestem fanem pana burmistrza, choć go szanuję i cenię za niektóre posunięcia. Innych nie zrozumiem za cholerę i mówię to otwarcie. Gdy mam okazję, także panu Robertowi. Trudno jednak nie cenić tego, że Nowogrodziec pojmuje wydawanie publicznych pieniędzy na kulturę jak mało który samorząd, jako misję i edukację, a nie szukanie poklasku i masowości za wszelką cenę.

Ja robię złą robotę Waszej gminie? Złą robotę robią ludzie tak krótkowzroczni, że na złość burmistrzowi myślą o wycinaniu czegoś, co niesie wartości ponadczasowe. Bo to czy Wam tam postawią ogródek piwny w rynku, to za parę lat będzie zupełnie bez znaczenia. A koncerty takie jak Staniendy sprzed lat chyba czterech, zeszłoroczny Affabre Concinui, czy tegoroczny popis popis Marceliny Sztekmiler (to tylko nieliczne przykłady) to są rzeczy naprawdę ważne. Bo one, i ja naprawdę w to wierzę, potrafią w ludziach coś zmienić. Kształtują wrażliwość, pokazują inny poziom kultury niż wszechobecna u nas pseudoestetyka i, tu najważniejsze: pobudzają apetyt.

Apetyt na więcej, na jeszcze, na kolejne wysmakowane formy kultury. To zmienia, czyni ludzi lepszymi i pokazuje im inne formy życia, niż oblepione menelami ławki w nowogrodzieckim nibyparku.

Mam zapytać zwykłych ludzi co sądzą o Festiwalu? A ci na Festiwalu są jacyś niezwykli? Ja tam widzę zwykłych ludzi, często oczarowanych, wzruszonych, zadumanych. Doznających czegoś ważnego.

Niestety, nie dla wszystkich ważnego.Zmoderowano 01.06.2019 godz.1:04 - powód: (moderator)

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Marchewkowy Koleus   2 czerwca 2019r. o 22:56

~~Marchewkowy Koleus

Postów:

Panie Bernardzie nie ośmieszaj się .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   3 czerwca 2019r. o 4:40

emem

Postów: 4468

Koleus, Bernard sie nie osmiesza, tylko osmiesza zachowania radnych. Dokladnie opisal dlaczego uwaza tak jak uwaza, przedstawil argumenty.
Jesli chcesz dyskutowac to odnies sie do przedstawionych argumentow, a takie jednozdaniowe wstawki sobie daruj, bo zasmiecaja one temat.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy