ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4392, 13 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Odprawy celne

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo31 maja 2019r. godz. 11:55, odsłon: 1415, Bolec.Info
Jak co piątek o godzinie 12 zapraszamy podsumowanie wydarzeń mijającego tygodnia.
Bolesławiec - Informacje: "W samo południe" NA ŻYWO w każdy piątek (fot. Bolec.Info)

"W samo południe" to program, w którym komentujemy bieżące wydarzenia z życia w Bolesławca. Gościem Bernarda Łętowskiego był dziś Krzysztof Krzemiński.

Po emisji pojawi się także na naszym kanale YouTube.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Karminowoczerwony Przebiśnieg   31 maja 2019r. o 8:56

~Karminowoczerwony Przebiśnieg

Postów:

Jak co piątek ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   31 maja 2019r. o 9:13

Bernard

Postów: 1073

~Karminowoczerwony Przebiśnieg napisał(a): Jak co piątek ?


Taki nasz żarcik : )

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biaława Facelia   31 maja 2019r. o 12:39

~~Biaława Facelia

Postów:

Tomek S. w Bolcu? Suuper :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burozielona Krwawnica   31 maja 2019r. o 23:10

~~Burozielona Krwawnica

Postów:

Panie Bernardzie pozwala sobie Pan na ocenę zachowań radnych z Nowogrodźca nie podając okoliczności w jakich radni chcieli prowokacyjnie i całkiem symbolicznie przenieść pieniądze na inny cel. To są właśnie te niedoróbki dziennikarskie, które kształtują opinię publiczną a raczej wprowadzają ją w błąd. Jak tak się Wam podoba ten rodzaj muzyki i sama idea to ją współfinansujcie po przez zbiórki itd. Co komu do domu jak dom nie jego. Pan burmistrz jest takim włodarzem jakim jest i to powoduje, że nie zawsze to spotyka się z pozytywnym odbiorem. Przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal. Proszę nie ganić radnych bo nie Pan ich wybierał. Proszę zwrócić uwagę na nowe boisko w Milikowie i jego genezę , co się z nim teraz dzieje i zobaczy pan na czym polega "gospodarność " Pana burmistrza wówczas Pan oceni motywy działania radnych . Robi Pan złą robotę naszej gminie. Niech Pan zapyta zwykłych ludzi o tę salę i koncerty oraz kto i z jakich powodów na te koncerty się zjawia , ma być pełno i jest pełno . Patrz -(PRL)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   1 czerwca 2019r. o 0:55

Bernard

Postów: 1073

~~Burozielona Krwawnica napisał(a): Panie Bernardzie pozwala sobie Pan na ocenę zachowań radnych z Nowogrodźca nie podając okoliczności w jakich radni chcieli prowokacyjnie i całkiem symbolicznie przenieść pieniądze na inny cel. To są właśnie te niedoróbki dziennikarskie, które kształtują opinię publiczną a raczej wprowadzają ją w błąd. Jak tak się Wam podoba ten rodzaj muzyki i sama idea to ją współfinansujcie po przez zbiórki itd. Co komu do domu jak dom nie jego. Pan burmistrz jest takim włodarzem jakim jest i to powoduje, że nie zawsze to spotyka się z pozytywnym odbiorem. Przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal. Proszę nie ganić radnych bo nie Pan ich wybierał. Proszę zwrócić uwagę na nowe boisko w Milikowie i jego genezę , co się z nim teraz dzieje i zobaczy pan na czym polega "gospodarność " Pana burmistrza wówczas Pan oceni motywy działania radnych . Robi Pan złą robotę naszej gminie. Niech Pan zapyta zwykłych ludzi o tę salę i koncerty oraz kto i z jakich powodów na te koncerty się zjawia , ma być pełno i jest pełno . Patrz -(PRL)Jak mniemam, komentuje radny, radna albo ktoś im bliski.
Szkoda że anonimowo...

Pozwoliłem sobie tylko wyrazić swoją opinię o Festiwalu i pomyśle zabrania pieniędzy na niego i to w dodatku tuż przed, gdy impreza jest już zaplanowana, w ostatniej fazie organizacji a budżet zapięty itd.

Pomysł ten jest tak głupi, że się we łbie nie mieści. Zmieniajcie priorytety kulturalne gminy na kolejne lata, stańcie się 2334 gminą, w której tylko piwne festyny z disco polo mają rację bytu, bo i narodu masa i melodie proste a wymagania dla odbiorców na poziomie filmów Vegi. Będzie lekko, łatwo i przyjemnie a odbiorca nie będzie musiał myśleć.

Kultura popowa, niska, zawsze się sama sfinansuje, bo jest łatwa, przystępna i masowa. Kultura wyższa niestety potrzebuje wsparcia, rewanżuje się za to wsparcie walorami edukacyjnymi i doznaniami głębszymi, niż bujanie tyłkiem przy Zenku Martynku czy innej muzycznej kupie.

Samo przyznajesz (zawsze mam problem z identyfikacją płcią anonimów), że "przez zachowania burmistrza obrywa ten festiwal".

Czyli co? Radni będą wycinać Festiwal, żeby dokopać burmistrzowi? Boże, jakie to głupie. Przeczytaj swoją wypowiedź i pomyśl co napisałoś. Komu zaszkodzicie? Co ten wasz burmistrz ma z tego festiwalu poza osobistymi doznaniami artystycznymi i osobistą dumą (mam nadzieję) z tego, że to w zarządzanej przez niego gminie ma miejsce takie wydarzenie a zatrudnieni przez niego ludzie dźwigają je od lat z sukcesem? Na żadnym koncercie 2019 nawet przemówionka, hołdów, wstęg ani fanfar na jego cześć. Zero pieszczenia ego władzy. Tylko kultura i sztuka.

Nie jestem fanem pana burmistrza, choć go szanuję i cenię za niektóre posunięcia. Innych nie zrozumiem za cholerę i mówię to otwarcie. Gdy mam okazję, także panu Robertowi. Trudno jednak nie cenić tego, że Nowogrodziec pojmuje wydawanie publicznych pieniędzy na kulturę jak mało który samorząd, jako misję i edukację, a nie szukanie poklasku i masowości za wszelką cenę.

Ja robię złą robotę Waszej gminie? Złą robotę robią ludzie tak krótkowzroczni, że na złość burmistrzowi myślą o wycinaniu czegoś, co niesie wartości ponadczasowe. Bo to czy Wam tam postawią ogródek piwny w rynku, to za parę lat będzie zupełnie bez znaczenia. A koncerty takie jak Staniendy sprzed lat chyba czterech, zeszłoroczny Affabre Concinui, czy tegoroczny popis popis Marceliny Sztekmiler (to tylko nieliczne przykłady) to są rzeczy naprawdę ważne. Bo one, i ja naprawdę w to wierzę, potrafią w ludziach coś zmienić. Kształtują wrażliwość, pokazują inny poziom kultury niż wszechobecna u nas pseudoestetyka i, tu najważniejsze: pobudzają apetyt.

Apetyt na więcej, na jeszcze, na kolejne wysmakowane formy kultury. To zmienia, czyni ludzi lepszymi i pokazuje im inne formy życia, niż oblepione menelami ławki w nowogrodzieckim nibyparku.

Mam zapytać zwykłych ludzi co sądzą o Festiwalu? A ci na Festiwalu są jacyś niezwykli? Ja tam widzę zwykłych ludzi, często oczarowanych, wzruszonych, zadumanych. Doznających czegoś ważnego.

Niestety, nie dla wszystkich ważnego.Zmoderowano 01.06.2019 godz.1:04 - powód: (moderator)

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Marchewkowy Koleus   2 czerwca 2019r. o 22:56

~~Marchewkowy Koleus

Postów:

Panie Bernardzie nie ośmieszaj się .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   3 czerwca 2019r. o 4:40

emem

Postów: 4303

Koleus, Bernard sie nie osmiesza, tylko osmiesza zachowania radnych. Dokladnie opisal dlaczego uwaza tak jak uwaza, przedstawil argumenty.
Jesli chcesz dyskutowac to odnies sie do przedstawionych argumentow, a takie jednozdaniowe wstawki sobie daruj, bo zasmiecaja one temat.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1