ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4631, 9 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu5 czerwca 2019r. godz. 13:55, odsłon: 13135, Bolec.Info
Autor filmu „Tylko nie mów nikomu” spotka się z bolesławianami dzięki zaproszeniu Bolec.Info
Bolesławiec - Informacje: Tomasz Sekielski w Bolesławcu! Tomasz Sekielski (fot. Rafał Meszka)

Nasz portal ma już 15 lat i postanowiliśmy świętować te urodziny na różne sposoby. Jedną z form obchodów będzie spotkanie z autorem prawdopodobnie najważniejszego polskiego filmu dokumentalnego ostatnich lat. „Tylko nie mów nikomu”, film mający w serwisie You Tube niemal 22 000 000 wyświetleń pokazały już niektóre polskie telewizje. Wywołał już wiele skutków, od zidentyfikowania kolejnych pedofili w kościele, przez nagrody dla autorów, po reakcję Watykanu i polskich biskupów.

Film ten zmienia postrzeganie kościoła w oczach Polaków i wywołuje żywe dyskusje. Znakomitą dziennikarską pracę wykonaną przez braci Sekielskich docenił Press Club Polska przyznając im Nagrodę Specjalną „za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych”, Press Club uzasadnia: „Nagroda ta to wyraz wdzięczności dla twórców. którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy”.

Sekielscy planują kontynuację swojego dokumentu i już pracują nad filmem o SKOK-ach.

- Zaprosiliśmy Tomasza Sekielskiego do Bolesławca, bo to znakomity dziennikarz, niezależny i zainteresowany prawdą - mówi redaktor naczelny Bolec.Info, Marcin Marczewski. - Lokalnie mamy takie same cele jak on globalnie - ujawniać to co ma pozostać tajemnicą. Kiedy tylko pojawiła się szansa na przyjazd pana Sekielskiego do Bolesławca, postanowiliśmy że doprowadzimy do tego, aby bolesławianie mogli poznać pana Tomasza osobiście. I tak będzie.

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sekielskim odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 7 czerwca. Początek o godzinie 17.

W związku z tym, że ilość miejsc jest ograniczona, aby wziąć udział w spotkaniu z Tomaszem Sekielskim, trzeba będzie mieć imienną wejściówkę. Darmowe wejściówki są dostępne w naszej redakcji przy ulicy Bohaterów Getta 2 codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8 do 13.
We wtorek i środę zapraszamy także od 15 do 16.30

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do wydarzenia na Facebooku!

Spotkanie odbywa się m.in. dzięki sponsorom, inicjatywę wsparły Biuro Ronin Zbigniew Zawada oferujące kompleksową obsługę w zakresie odszkodowań oraz Hotel Ambasada.

Spotkanie nie będzie transmitowane w internecie, ale dzięki firmie Redfilm będziecie mogli obejrzeć jego zapis na naszym kanale YouTube. (zasubskrybujcie, aby nic Was nie ominęło).

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Kobaltowy Kasztanowiec   31 maja 2019r. o 13:20

~Kobaltowy Kasztanowiec

Postów:

A współproducent Sas będzie prowadził spotkanie? Sezon na palenie zniczy pod sądem już minął?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Błękitnoszary Gajowiec   31 maja 2019r. o 13:25

~Błękitnoszary Gajowiec

Postów:

Czas na zbieranie fruktów z filmu, koszulek..... Może zarobioną kasę przeznaczy na następny film o nauczycielach, celebrytach, polotykach. Jakoś o filmie S. Latkowskiego cisza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   31 maja 2019r. o 13:42

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Dajcie spokój z tym że inni też molestują. To nie ten przypadek w stylu "...a w Nowym Jorku biją murzynów!". Sam jestem wierzący, ta afera o włos mnie nie oddaliła od kościoła, a wręcz przeciwnie, powoduje że trzeba o niego bardziej dbać. Jeśli jest to okazja żeby wytępić to zło z KK to trzeba to wspierać. I tępić to zjawisko we wszystkich innych obszarach życia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobursztynowy Miskant   31 maja 2019r. o 13:44

~~Ciemnobursztynowy Miskant

Postów:

Dajcie online na FB Nie mogę być, a chętnie bym obejrzał
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   31 maja 2019r. o 13:48

Bernard

Postów: 1198

~~Ciemnobursztynowy Miskant napisał(a): Dajcie online na FB Nie mogę być, a chętnie bym obejrzał


Zapis spotkania będzie na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPFa6JydohK70jVQPAS6P6g/videos


Dopisane 31.05.2019r. o godz. 13:48:

~Błękitnoszary Gajowiec napisał(a): Czas na zbieranie fruktów z filmu, koszulek..... Może zarobioną kasę przeznaczy na następny film o nauczycielach, celebrytach, polotykach. Jakoś o filmie S. Latkowskiego cisza.A propos:

"Oświadczenie producenta „Tylko nie mów nikomu”

Gdybyśmy chcieli zarobić na „Tylko nie mów nikomu” to sprzedalibyśmy licencję za gruby hajs. Włączylibyśmy reklamy na YT, dołączyli tablice sponsorskie i dzisiaj pili szampana gdzieś na słonecznym wybrzeżu. A tak się składa, że film emitujemy bez reklam, a licencję telewizjom dajemy za „uścisk” dłoni prezesów. I co z tego, przecież i tak jesteśmy złodziejami.

Gdybyśmy chcieli zarobić na T-shirtach z „Tylko nie mów nikomu”, to wzorując się na tym całym „pseudopatriotycznym” biznesie tekstylnym wykorzystującym symbole Powstania Warszawskiego, podobizny Pileckiego, Karskiego i innych naszych bohaterów - wprowadzilibyśmy tę odzież za… dajmy na to symboliczne 100 zł. Dokładnie tak jak nasza „konkurencja”. My jednak mamy inny, przebiegły model biznesowy i sprzedajemy je za 3 i pół dyszki. Logiczne, prawda?

Do tablicy wywołują nas również niektórzy duchowni. Tak sobie myślę, że byłoby niebywałym żartem, gdyby przedstawiciel organizacji systemowo tuszującej te ohydne przestępstwa skutecznie wpłynął na nasze działania. W jakimkolwiek zakresie. Gdzie byli Ci duchowni, gdy przez lata ich koledzy bezkarnie gwałcili, molestowali i ukrywali te czyny? Co przez długie lata zrobili dla pokrzywdzonych? Siedzieli z podkulonymi ogonami?

A więc szanowni hipokryci. Zacznijcie zbawianie świata od głębokiego wejrzenia we własne, lustrzane odbicia.

Marek Sekielski "

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotawordzawy Mamutowiec   31 maja 2019r. o 13:54

~Złotawordzawy Mamutowiec

Postów:

Spotkanie potrzebne, przede wszystkim dla wiernych, ale symptomatyczne jest też to że najbardziej przyklaskują ludzie którzy z Kościołem nie mają zbyt wiele wspólnego i to nie przez pedofile i inne grzechy kościoła. Na równi nie wtórują tępieniu tego zjawiska gdzie indziej. A tak jest okazja do ataku i chyba zadośćuczynienie własnym wyrzutom sumienia względem Boga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   31 maja 2019r. o 14:47

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Brawo bolec.info. Chętnie przyjdę!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bura Macierzanka   31 maja 2019r. o 14:53

~Bura Macierzanka

Postów:

Świetny pomysł, ale mogliście odpuścić sobie tłumaczenie waszej szlachetności. Pytanie po co sponsorzy? Czy komuś trzeba było zapłacić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>