ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4625, 3 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony23 lipca 2019r. godz. 08:31, odsłon: 1410, Zlecony tekst
Okna PCV w pełni zasługują na miano standardu we współczesnym budownictwie.
Bolesławiec - Informacje: Okna PCV od A do Z Okna PCV od A do Z (fot. )

Okna PCV w pełni zasługują na miano standardu we współczesnym budownictwie, a zwolennicy tego rozwiązania ochoczo podkreślają ich atuty. Te zresztą są widoczne już na pierwszy rzut oka. Łatwość pielęgnacji i konserwacji, odporność, wytrzymałość, trwałość, zróżnicowanie kształtów, rozmiarów i wariantów kolorystycznych to jedynie część z ich rozlicznych atutów.

Co niemniej istotne, utrzymujący się nieprzerwanie od wielu lat popyt sprawia, że producenci prześcigają się w stosowaniu coraz to nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. W efekcie współcześnie powstające okna PCV to doskonałe połączenie najwyższej jakości i konkurencyjnej ceny spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Okna PCV – charakterystyka

Okna PCV, szerzej znane jako okna plastikowe, wykonywane są z polichlorku winylu, materiału, który po ogrzaniu do wysokiej temperatury jest miękki i plastyczny, natomiast po schłodzeniu staje się twardy i wytrzymały. Daje to możliwość uzyskania niemalże dowolnego kształtu i rozmiaru stolarki okiennej, w tym również łuków i okręgów. Ponadto, okna PCV są w pełni odporne na działanie czynników biologicznych i atmosferycznych, dzięki czemu, w przeciwieństwie do modeli drewnianych, nie wymagają czasochłonnych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych.

Okna PCV – estetyka

Nadal pokutuje przekonanie, że pod względem wizualnym, okna PCV nigdy nie dorównają tradycyjnej stolarce drewnianej i, co za tym idzie, chodź sprawdzą się we współczesnym budownictwie, to już niekoniecznie w budynkach sprzed lat. Nic jednak bardziej błędnego. Owszem, początkowo występowały niemal wyłącznie w wariancie z oklepanymi, białymi profilami, obecnie jednak, dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii produkcji, sytuacja uległa zmianie. Okna PCV występują w niemal nieograniczonej palecie barw i odcieni, w tym również w kolorach do złudzenia imitujących drewno. Dzięki temu z powodzeniem sprawdzają się w każdym rodzaju budownictwa, począwszy od nowoczesnych domów minimalistycznych czy skandynawskich aż do zabytkowych kamienic czy dworków, znacznie obniżając koszty inwestycji i późniejszej eksploatacji wnętrz.

Okna PCV – parametry użytkowe

Okna PCV to gwarancja najwyższych parametrów użytkowych spełniających wszystkie obowiązujące normy, a nierzadko nawet je wyprzedzających. Jeśli chodzi o najważniejszą z punktu widzenia przyszłego mieszkańca wnętrza wartość, czyli współczynnik przenikania ciepła, z łatwością znajdziemy modele nadające się nie tylko do domów energooszczędnych, ale nawet do pasywnych. W najwyższej klasy stolarce parametr ten sięga nawet 0,8 lub niżej, co zauważalnie obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji czyniąc tym samym okna PCV inwestycją, która szybko się zwróci pod postacią niższych rachunków.

Okna PCV – pielęgnacja

Dużym atutem okien plastikowych jest łatwość pielęgnacji. Jak informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort, dla zachowania ich atrakcyjnego wyglądu w zupełności wystarczy regularne mycie. Co istotne, okna PCV nie wymagają żadnych specjalistycznych preparatów. Z powodzeniem możemy sięgnąć po którykolwiek z ogólnodostępnych płynów do mycia okien, a nawet po zwykły detergent do naczyń. Należy jedynie mieć na uwadze, że profile są dość podatne na zarysowania, dlatego dobrze jest unikać ostrych gąbek i szczotek. Dodatkowo, raz na jakiś czas warto zadbać o element ruchome okien, czyli zawiasy i klamki oliwiąc je dedykowanym do tego celu smarem. W ten sposób zapewnimy naszej stolarce otworowej długą i bezawaryjną żywotność, a my sami możemy się cieszyć komfortowymi wnętrzami i elegancką fasadą.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złotawobrązowa Acidantera   24 lipca 2019r. o 10:41

~Złotawobrązowa Acidantera

Postów:

szanowni Państwo proszę o poprawienie nazewnictw z błędnej nazwy PCV na prawidłową PVC (poprawną formą jest PVC od angielskiego polyvinylchloride) pozdrawiam serdecznie redagujących i czytających :-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy