ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4400, 21 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Mrowka zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony23 lipca 2019r. godz. 08:31, odsłon: 1084, Zlecony tekst
Okna PCV w pełni zasługują na miano standardu we współczesnym budownictwie.
Bolesławiec - Informacje: Okna PCV od A do Z Okna PCV od A do Z (fot. )

Okna PCV w pełni zasługują na miano standardu we współczesnym budownictwie, a zwolennicy tego rozwiązania ochoczo podkreślają ich atuty. Te zresztą są widoczne już na pierwszy rzut oka. Łatwość pielęgnacji i konserwacji, odporność, wytrzymałość, trwałość, zróżnicowanie kształtów, rozmiarów i wariantów kolorystycznych to jedynie część z ich rozlicznych atutów.

Co niemniej istotne, utrzymujący się nieprzerwanie od wielu lat popyt sprawia, że producenci prześcigają się w stosowaniu coraz to nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. W efekcie współcześnie powstające okna PCV to doskonałe połączenie najwyższej jakości i konkurencyjnej ceny spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Okna PCV – charakterystyka

Okna PCV, szerzej znane jako okna plastikowe, wykonywane są z polichlorku winylu, materiału, który po ogrzaniu do wysokiej temperatury jest miękki i plastyczny, natomiast po schłodzeniu staje się twardy i wytrzymały. Daje to możliwość uzyskania niemalże dowolnego kształtu i rozmiaru stolarki okiennej, w tym również łuków i okręgów. Ponadto, okna PCV są w pełni odporne na działanie czynników biologicznych i atmosferycznych, dzięki czemu, w przeciwieństwie do modeli drewnianych, nie wymagają czasochłonnych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych.

Okna PCV – estetyka

Nadal pokutuje przekonanie, że pod względem wizualnym, okna PCV nigdy nie dorównają tradycyjnej stolarce drewnianej i, co za tym idzie, chodź sprawdzą się we współczesnym budownictwie, to już niekoniecznie w budynkach sprzed lat. Nic jednak bardziej błędnego. Owszem, początkowo występowały niemal wyłącznie w wariancie z oklepanymi, białymi profilami, obecnie jednak, dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii produkcji, sytuacja uległa zmianie. Okna PCV występują w niemal nieograniczonej palecie barw i odcieni, w tym również w kolorach do złudzenia imitujących drewno. Dzięki temu z powodzeniem sprawdzają się w każdym rodzaju budownictwa, począwszy od nowoczesnych domów minimalistycznych czy skandynawskich aż do zabytkowych kamienic czy dworków, znacznie obniżając koszty inwestycji i późniejszej eksploatacji wnętrz.

Okna PCV – parametry użytkowe

Okna PCV to gwarancja najwyższych parametrów użytkowych spełniających wszystkie obowiązujące normy, a nierzadko nawet je wyprzedzających. Jeśli chodzi o najważniejszą z punktu widzenia przyszłego mieszkańca wnętrza wartość, czyli współczynnik przenikania ciepła, z łatwością znajdziemy modele nadające się nie tylko do domów energooszczędnych, ale nawet do pasywnych. W najwyższej klasy stolarce parametr ten sięga nawet 0,8 lub niżej, co zauważalnie obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji czyniąc tym samym okna PCV inwestycją, która szybko się zwróci pod postacią niższych rachunków.

Okna PCV – pielęgnacja

Dużym atutem okien plastikowych jest łatwość pielęgnacji. Jak informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort, dla zachowania ich atrakcyjnego wyglądu w zupełności wystarczy regularne mycie. Co istotne, okna PCV nie wymagają żadnych specjalistycznych preparatów. Z powodzeniem możemy sięgnąć po którykolwiek z ogólnodostępnych płynów do mycia okien, a nawet po zwykły detergent do naczyń. Należy jedynie mieć na uwadze, że profile są dość podatne na zarysowania, dlatego dobrze jest unikać ostrych gąbek i szczotek. Dodatkowo, raz na jakiś czas warto zadbać o element ruchome okien, czyli zawiasy i klamki oliwiąc je dedykowanym do tego celu smarem. W ten sposób zapewnimy naszej stolarce otworowej długą i bezawaryjną żywotność, a my sami możemy się cieszyć komfortowymi wnętrzami i elegancką fasadą.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złotawobrązowa Acidantera   24 lipca 2019r. o 10:41

~Złotawobrązowa Acidantera

Postów:

szanowni Państwo proszę o poprawienie nazewnictw z błędnej nazwy PCV na prawidłową PVC (poprawną formą jest PVC od angielskiego polyvinylchloride) pozdrawiam serdecznie redagujących i czytających :-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1