ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4636, 14 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony23 sierpnia 2019r. godz. 11:32, odsłon: 1335, Zlecony tekst
Wszystko zależy od tego co właściwie konkretnie chcemy pomalować.
Bolesławiec - Informacje: Sztuka malowania ścian, czyli jaki wałek do malowania wybrać Sztuka malowania ścian, czyli jaki wałek do malowania wybrać (fot. )

Rodzajów wałków do malowania mamy ogromne ilości. Różnią się po pierwsze wielkościami – na pierwszy rzut oka widać, że im większy wałek tym większą powierzchnię można nim pomalować. Kolejną, już mniej widoczną różnicą, jest różnica w poszyciu. Generalną zasadą jest, że im gładszą powierzchnię mamy do obróbki tym krótsze włosie należy stosować. Dlatego na przykład w przypadku gładzi zastosujemy bardzo krótkie bo tylko 4 milimetrowe włosie. Natomiast jeżeli mamy do czynienia z cegłą możemy pokusić się o włosie o długości nawet powyżej 20 milimetrów.

Nie tylko wałek do malowania ale i farba mają znaczenie

Przegląd farb jest równie szeroki albo i szerszy od przeglądu wałków. Możemy wybierać pośród farb o różnej charakterystyce na przykład bardziej lub mniej matowe (im bardziej farba jest matowa tym łatwiej się nią maluje). Kolorystyka jest również bardzo bogata, od świateł Heraklionu, przez morelową jesień, a po Tajemniczą Gejsze. Czasem trudno po samej nazwie domyślić się o jakim kolorze właściwie jest mowa, ale z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Każdą barwę warto podkreślić odpowiednim naświetleniem, chociażby ledową dekoracją świetlną StarlyfFestiveLight. Mamy już farbę, mamy oświetlenie, teraz pytanie – jaki wałek do malowania wybrać, aby tę farbę najlepiej nałożyć na ścianę?

Wałek niekapek

Świetnym rozwiązaniem powyższego problemu jest wałek do malowania Easy Paint Pro. Dzięki specjalnej technice, został stworzony w taki sposób, że farba z niego nie kapie. To natomiast znacznie ułatwia pracę. Wraz z wałkiem w zestawie mamy również takie rzeczy jak kuweta (specjalny pojemnik o wyprofilowanym dnie, dzięki któremu wałek nie zgarnia zbyt dużo farby), pojemnik na farbę, specjalny wałek o kształcie stworzonym do malowania trudno dostępnych powierzchni przy krawędziach oraz narzędzie do malowania narożników. Jest to duże ułatwienie dla kogoś kto chce sam pomalować mieszkanie niczymprofesjonalista.

Sam wałek do malowania ma to do siebie, że zaoszczędza nam mnóstwo czasu potrzebnego na przesuwanie mebli i rozkładanie folii malarskiej, aby uniknąć niechcianych plam. Wałek Easy Paint pro jest równie prosty w obsłudze co każdy inny – nie trzeba się specjalnie wysilać, wręcz przeciwnie. Również metody jego czyszczenia są nieskomplikowane – wystarczy włożyć go pod bieżącą wodę i poczekać aż farba spłynie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Srebrnoszara Wierzba   23 sierpnia 2019r. o 17:27

~Srebrnoszara Wierzba

Postów:

Qrwa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!