ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4496, 25 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo4 października 2019r. godz. 12:59, odsłon: 5804, Bolec.info
- Nauczanie religii, które generuje olbrzymie koszty powinno być wycofane ze szkół - uważa kandydatka Lewicy.
Bolesławiec - Informacje: Płaneta-Siewierska: Kasy fiskalne dla księży Edyta Płaneta-Siewierska, kandydatka Lewicy (fot. Wojtek Szoka)

Edyta Płaneta-Siewierska, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na posła w tegorocznych wyborach parlamentarnych była gościem Kazimierza Marczewskiego w Redakcji Bolec.Info.

W czasie rozmowy poruszanych zostało wiele tematów. Edyta Płaneta-Siewierska mówiła, że dla Bolesławca bardzo ważne byłoby wybudowanie kopalni miedzi na udokumentowanych złożach. Finansowanie tej inwestycji jest możliwe, gdy zawieszony zostanie podatek od wydobycia, za który rocznie KGHM płaci w kwotę ponad miliarda złotych.Pieniądze te można by przeznaczyć na inwestycje. - Nowa kopalnia to ponad dwa tysiące nowych miejsc pracy przy średniej płacy 10 000 zł brutto - mówiła kandydatka.

- Księża powinni być traktowani jak zwykli obywatele, powinni płacić podatki. Z fiskusem powinni się rozliczać poprzez kasy fiskalne - mówiła Edyta Płaneta-Siewierska. - Nauczanie religii, które generuje olbrzymie koszty (płace księży) powinno być wycofane ze szkół. Odzyskane w ten sposób pieniądze powinniśmy przeznaczyć na rozwój. Jestem za równaniem praw kobiet i związkami partnerskimi - dodaje.

Zapraszamy do obejrzenia tego wywiadu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Pannazdzieckiem   4 października 2019r. o 20:22

Pannazdzieckiem

Postów: 12647

~~Płowobrązowa Kalina napisał(a): wiesz co Buk.Minimalnie zainteresowany wchodzi na strony GUS, ZUS......i czyta to co go interesuje ja korzystam .Jak prowadzą działalność ,mają obowiązek mieć kasy fiskalne ale oni wbrew wszystkiemu i wszystkim NIBY PRACUJA DLA NASZEGO DOBRA I ZA NASZE PIENIADZE ALE NA swoich ZASADACH I TO JEST K...…..STWO


No dobra , ale czy adwokaci i lekarze na prywatnej praktyce też mają obowiązek ? Od lat nie mają , no chyba , że czegoś nie wie obsługa betoniary. Panna jest dzisiaj nieco zmęczona i nie broni bandytów w koloratkach , sługusów Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego . Zawsze byłem jezusowym komuchem i zwolennikiem SLD , ale kiedy widzę jątrzącą KANDYDATKĘ , to w mojej duszy zapala się czerwona żaróweczka .

Kasy fiskalne dla wszystkich !

Posłów i Kandydatów POPISU też Kasa fiskalna dla samego Banku Ambriosiano i dla EBC.

Jak myślisz Droga Pani Płaneto :) , kto kontroluje te kasy fiskalne ?

Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoturkusowy Nachyłek   4 października 2019r. o 20:41

~~Jasnoturkusowy Nachyłek

Postów:

~~Płowobrązowa Kalina napisał(a):
~~Jasnoturkusowy Nachyłek napisał(a):
~~Płowobrązowa Kalina napisał(a): teraz pozostaje tylko PO

A Ty gdzie mieszkałeś jak rządziło PO?


Pytanie gdzie teraz mieszkam .Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących ..Do spotkania 13 przy urnach

To Ty nie wiesz gdzie mieszkasz? pewnie dlatego chcesz głosować na PO.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczekoladowa Lilia   4 października 2019r. o 22:08

~Ciemnoczekoladowa Lilia

Postów:

Zerkam z niecierpliwością na powstanie kopalni w ciągu 5 lat
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biskupia Mięta   5 października 2019r. o 6:57

~~Biskupia Mięta

Postów:

~~Indygowy Buk napisał(a):
~~Płowobrązowa Kalina napisał(a): Do Indygowy Buk.
Niektórym jednak trzeba jak cepem w snop.Płacą nie znaczy ,że wszyscy .Tylko Ci którzy przekraczają zwolnienie od podatku.O ile renciście sciągają od każdej kwoty ,sukienkowi sami deklarują kwote dochodu i pewne jest ,że na 10 to jeden zapłaci od najniższego .Odnosnie działalności .Jak jesteś taki uczony to wymus by swoją działalność prowadzili w swoich budynkach,albo niech płacą szkołom za wynajem.ZUS tez mają według innych zasad ale pensje po 4 koła z naszych podatków a nie sukienkowych złodziejskich zysków.Brawo kobiecie ,że ruszyła temat .Wierze ,że DLD naprawi kiedyś swój największy błąd i roz…...ten cały konkordat.Wtedy im wybaczę i zagłosuje na nich ,teraz pozostaje tylko PO


"Pewne jest to".... Daj jakieś dane. Nie rzucaj ogólnikami. Nie odniosłeś się prowadzenia działalności dot. kas fiskalnych... Mi tez się nie podoba ten stan rzeczy, ale jestem realistą i doskonale wiem że nikt niczego nie zrobi... Jest to temat, który zawsze można podnieść ale nigdy nic z tego nie będzie. Nigdy....
Trudne tematy ''podnosi'' się przed wyborami a po wyborach'' jak kamień w wodę''.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowa Języczka   5 października 2019r. o 14:18

~~Tabaczkowa Języczka

Postów:

Kasy fiskalne dla księży są nierealnym pomysłem i dajcie sobie spokój. To co dałoby się zrobić, to wycofanie religii z publicznych szkół. Wyszłoby to na dobre wszystkim. Ośrodkiem życia religijnego powinna być parafia, a rodzice i opiekunowie powinni brać czynny udział w życiu religijnym, bo bez wychowania religijnego ze strony rodziców nie będzie chrześcijanina. Osoby wierzące powinny płacić podatek wyznaniowy na swoją religię/kościół, to jest logiczne i naturalne. A kler nie powinien wtedy handryczyć się o pieniądze za udzielanie sakramentów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowy Zimowit   5 października 2019r. o 15:00

~~Paliowy Zimowit

Postów:

Nieprawdą jest, że księża nie płacą podatków
„Osoby duchowne, osiągające przychody z opłat otrzymywanych w związku z pełnionymi funkcjami o charakterze duszpasterskim, opłacają podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów osób duchownych.
Stawki ryczałtu zarówno od przychodów proboszczów, jak i przychodów wikariuszy, określone są kwotowo, a ich wysokość uzależniona jest od liczby mieszkańców parafii. Liczbę mieszkańców przyjmuje się według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedzającego rok podatkowy, za który opłacany jest ryczałt"
Czyli podatek zryczałtowany liczony jest nie od datków złożonych na mszy ale od liczby mieszkańców parafii czyli również od tych mocno złorzeczących tu na forum ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobrązowa Tibuchina   5 października 2019r. o 17:29

~~Jasnobrązowa Tibuchina

Postów:

~Ciemnoczekoladowa Lilia napisał(a): Zerkam z niecierpliwością na powstanie kopalni w ciągu 5 lat

To sobie postaw szyb u siebie na podwórku.
I nie zapomnij o odszkodowaniach górniczych dla sąsiadów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mahoniowa Szachownica   6 października 2019r. o 21:07

~~Mahoniowa Szachownica

Postów:

Czy "Ono" 1 listopada idzie na cmentarz odwiedzić groby bliskich , pomimo tego iż rok ma 365- 366 dni ? . Dlaczego nie odwiedza grobów dziadków w innym dniu - tu strzelam : np. 15 maja który uważany jest za Międzynarodowy Dzień Geja ? . W ten sposób złamała by stereotypy powielane przez katolików i PIS . ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Efekt-Okna zaprasza