ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4664, 11 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony25 czerwca 2020r. godz. 08:27, odsłon: 1496, Urząd Gminy Bolesławiec
Andrzej Dutkowski uzyskał jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu
Bolesławiec - Informacje: Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Andrzeja Dutkowskiego (fot. Urząd Gminy Bolesławiec)

24 czerwca podczas XV Sesji Rady Gminy Bolesławiec w Sali konferencyjnej Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Kruszynie Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski uzyskał jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Rok 2020 jest drugim, w którym zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Wójt Gminy zobowiązany jest przedstawić Radzie Gminy Raport o Stanie Gminy, który obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Gminy. Raport został przyjęty bez uwag.

Rada po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2019 rok, sprawozdaniem finansowym gminy, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, informacją o stanie mienia komunalnego gminy i stanowiskiem Komisji Rewizyjnej – podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Gminy Bolesławiec – Andrzejowi Dutkowskiemu. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania samorządu, co wiąże się z odpowiednim zarządzaniem środkami publicznymi.

Po udzielonym absolutorium Bogusław Uziej - Przewodniczący Rady Gminy pogratulował Wójtowi.Wójt Gminy podziękował Radzie Gminy, samorządom wiejskim - sołtysom i lokalnym społecznościom, współpracownikom – kierownictwu Urzędu Gminy i wszystkim pracownikom za współpracę w realizacji zadań na terenie Gminy Bolesławiec oraz wspieranie w zarządzaniu Gminą Bolesławiec, podkreślając że "zarówno sukcesy jak i porażki w wyniku podejmowanych działań są wspólne".

Na sesji podjęto również szereg uchwał, które znajdują się na stronie internetowej Gminy Bolesławiec oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rudobrązowa Lnica   25 czerwca 2020r. o 15:25

~Rudobrązowa Lnica

Postów:

pięknie i elegancko
a kasy dla dzieci na stypendium nie ma
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złoty Koleus   25 czerwca 2020r. o 18:30

~Złoty Koleus

Postów:

Skoro jest tak wspaniale to dlaczego gmina sprzedała Krępnicę. Brakuje kasy.? To jak naprawdę wójt zarządza gminą. 3 lata temu wójt przed wyborami samorządowymi uczestniczył w spotkaniu w Bożejowicach z mieszkańcami w sprawie budowy gazociągu. Wygrał wybory a gazu na wsi jak nie było tak nie ma. Rozliczymy Pana panie wójcie już niedługo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złoty Koleus   25 czerwca 2020r. o 18:34

~Złoty Koleus

Postów:

Skoro jest tak dobrze to czemu sprzedał Krępnicę. Obiecał gaz w Bożejowicach. Minęło 3 lata a gazu jak nie było tak nie ma.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglany Ogórecznik   25 czerwca 2020r. o 19:58

~~Ceglany Ogórecznik

Postów:

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Kłamią przed wyborami, potem robią co chcą i swoje niepowodzenia i nieudacznictwo zwalają na rząd i prze kolejnymi wyborami kolejny kit i znowu koryto uratowane.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowa Pernecja   25 czerwca 2020r. o 23:21

~~Stalowa Pernecja

Postów:

a te kwiaty to za co?
Przecież to jego praca. Może księdza Panie Uziej zaproście na te nudne sesje.
Jak poprzednik zapytam Uzieja i wójta kiedy gaz w Bożejowicach. Dlaczego nikt w mediach Boleslawieckich nie zajmie się tym tematem? Mieliśmy liczne spotkanie z przedstawicielami spółki gazowej, zostały złożone deklaracje i do dziś nic się nie zadziało! A może jakieś oficjalne usprawiedliwienie tej sprawy?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Makowa Kokoryczka   26 czerwca 2020r. o 13:59

~~Makowa Kokoryczka

Postów:

~Złoty Koleus napisał(a): Skoro jest tak wspaniale to dlaczego gmina sprzedała Krępnicę. Brakuje kasy.? To jak naprawdę wójt zarządza gminą. 3 lata temu wójt przed wyborami samorządowymi uczestniczył w spotkaniu w Bożejowicach z mieszkańcami w sprawie budowy gazociągu. Wygrał wybory a gazu na wsi jak nie było tak nie ma. Rozliczymy Pana panie wójcie już niedługo.

Pewnie brakuje bo pis obciął wpływy do budżetów samorządów zwalniając 26 z podatku PIt, bo obniżyli dochody obniżając podatki dochodowe, ponieważ dali podwyżki dla nauczycieli nie refundując ich w 100%.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowoniebieska Liatra   27 czerwca 2020r. o 21:18

~~Stalowoniebieska Liatra

Postów:

chyba jedyna gmina w Polsce, która ani trochę nie zatroszczyła się o mieszkańców w czasie pandemii... pozamykali się na cztery spusty... nawet maseczek nie zakupili choćby dla najstarszych mieszkańców... żenada...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.