Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Policjanci kontrolowali auta na A4, A18 i K94
~Anonim niezalogowany
14 marca 2016r. o 16:25
lepiej niech zajmą się sprawdzaniem trzeźwości kierowców tirów... pracowałam w sklepie przy autostradzie i około 80 % kierowców kupowało alkohol .... a na weekend to już w ogóle bez komentarza
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
15 marca 2016r. o 7:37
"Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi kierowców na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich zachowań na tego typu szlakach komunikacyjnych należy unikać by nie doprowadzić do ewentualnej tragedii."

W tym celu raczej należałoby przeprowadzić jakieś szkolenie lub serię prelekcji, a kilkadziesiąt mandatów to raczej jakiś ogromny rozdźwięk od zamierzonego celu.
Poza tym, ludzie nie przyjmujcie mandatów, czy biedne przepisy bardzo ucierpiały z powodu waszej nadmiernej prędkości?
Okropnie je skrzywdziliście, tak bardzo żal mi tych ustaw, które doznały uszczerbku na zdrowiu i majątku z powodu waszych bestialskich wykroczeń! Wstydźcie się wy, niedobrzy kierowcy, za to coście niewinnym przepisom uczynili.

A czy wiecie nieświadomi kierowcy, ze ustawy i przepisy nie dotyczą prywatnych osób a tylko personelu RP? Tylko, że rząd przyjmuje, że wszyscy obywatele są jego pracownikami 7 dni w tygodniu, 24h/dobę, dlatego bez krępacji łupi was mandatami non stop. Nie wiedzieliście? Nie wiedzieliście, że żeby być rządzonym trzeba wyrazić na to zgodę?

no ale jeśli już dajecie się zatrzymać policji i legitymujecie się prawem jazdy i dowodem osobistym - czyli służbowymi dokumentami pracownika RP, to niestety musicie zapłacić.


Dopisane 14.03.2016r. o godz. 17:24:

poza tym prewencja nie powinna polegać na wyskakiwaniu z krzaków z lizakiem i straszeniu kierowców; moim zdaniem dużo lepszy efekt dałoby ustawienie przy wjazdach na autostradę dużych widocznych bilbordów z napisem: uwaga kierowco ogranicz prędkość dzisiaj policja przeprowadza prewencyjną akcję kontroli prędkości

czy nie na tym polega prewencja? - na zapobieganiu a nie na karaniu? kiedy już jest za późno na jakąkolwiek prewencję?


Dopisane 14.03.2016r. o godz. 17:26:

więc proszę bez ściemy o prewencji - to była zarobkowo / rabunkowa akcja policji w celu spowodowania przepływu gotówki w z góry założonym kierunku


Dopisane 14.03.2016r. o godz. 17:28:

można powiedzieć, że to takie dodatkowe bramki, tylko dużo droższe


Dopisane 15.03.2016r. o godz. 07:37:

szkoda, że KPP Bolesławiec nie komentuje tego wątku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aaa niezalogowany
15 marca 2016r. o 8:17
Puknij się w baniak nie przyjąłem mandatu i wyłapałem w Sądzie jeszcze więcej. Lepiej na miejscu okazać skruchę naprawdę taniej wychodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
15 marca 2016r. o 11:35
~aaa napisał(a): Puknij się w baniak nie przyjąłem mandatu i wyłapałem w Sądzie jeszcze więcej. Lepiej na miejscu okazać skruchę naprawdę taniej wychodzi.

Puknij się w baniak, kto ci kazał iść do sądu? Ktoś cię tam zaprowadził siłą? Czy poszedłeś sam z własnej woli, bo przestraszyłeś się wezwania? Skoro tak, to zrobiłeś dokładnie tak, jak oczekiwał system, więć sam zgodziłeś się na zapłatę tego haraczu.
a trzeba było napisać oświadczenie, że jesteś wolnym człowiekiem, nie podlegasz sądowi i nie zgadzasz się być sądzonym, bo nikomu nie wyrządziłeś krzywdy.
Dlaczego myślisz, że sąd i policja mają nad tobą jakąś władzę? Zgodziłeś się na to?
A no tak, skoro dałeś się zatrzymać policji, wylegitymowałeś się służbową legitymacją pracownika RP w postaci prawa jazdy i dowodu osobistego, a później zareagowałeć potulnie na wezwanie sądu, to znaczy, ze jesteś pod ich władzą, w takim razie musisz płacić.

Czy zrobiłeś to świadomie? Na pewno nie - tak właśnie działa system,otumania, zataja, i kręci, a biedne ludziska nic z tego nie rozumiejąc biorą udział w tym teatrze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2016r. o 12:11
a ja właśnie wróciłem z -powiedzmy by było żartobliwie ''centrum miasta''
i chwilę poobserwowałem działania Policji przy wlocie na ul Prusa
spokojnie,cierpliwie czekali na łamiących przepisy przechodniów...
no i fajnie :)
kilku chodzących na ''skróty'' może to czegoś nauczy :D

oby więcej takich akcji :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
15 marca 2016r. o 12:23
falco napisał(a): a ja właśnie wróciłem z -powiedzmy by było żartobliwie ''centrum miasta''
i chwilę poobserwowałem działania Policji przy wlocie na ul Prusa
spokojnie,cierpliwie czekali na łamiących przepisy przechodniów...
no i fajnie :)
kilku chodzących na ''skróty'' może to czegoś nauczy :D

oby więcej takich akcji :)

Falco, co ty pieprzysz? - opisujesz typową łapankę, czyli grabieży ciąg dalszy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
15 marca 2016r. o 12:31
pieprzę?
''łapankę''
to wytłumacz pieszym po ''dobroci '' że od przechodzenia przez jezdni są ''pasy'' :)

a skoro do nich to nie trafia , to takie ''łapanki'' są odpowiednim sposobem bo być może komuś uratują życie lub oszczędzą połamanych gnatów ...



"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
15 marca 2016r. o 12:45
Od przedszkola wpaja się ludziom takie zasady, jeśli je łamią, to na własne ryzyko. Wpadną pod samochód - odniosą szkodę - to jest ten rachunek, który trzeba zapłacić za głupotę.
Ale tylko robot będzie poruszał sie po wyznaczonej trasie (o ile nie wystąpią zakłocenia systemu) bez względu na to czy jedzie samochód, czy też.
Ludzie na szczęście sa obdarzeni mózgiem (niektórzy niestety nie) i jesli ocenią, że ryzyko jest niewielkie, to chętnie je podejmują.
Pokaż mi kogoś, kto nie wie, że pasy na jezdni zostały wyznaczone po to , żeby po nich przechodzić, żeby zminimalizować ryzyko. Inna rzecz, że to wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Dlatego, jeśli ktoś chce ryzykować własne zdrowie i życie - to jego sprawa, jeśli popełni błąd - poniesie konsekwencje i to bolesne. A policja go od tego nie ochroni. Na tym polega odpowiedzialność za własne decyzje. Głupota ludzka to inna rzecz i na niej żeruje policja.
Dlaczego więc, jeśli przechodzisz ulice nielegalnie, masz za to zapłacić karę? Ktoś ucierpiał? wyrządziłeś komuś krzywdę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.