Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Trzy powody, dla których nie puszczę swojego małolata do szkoły rok wcześniej
11226
#Anonim11226 nieaktywny
10 września 2013r. o 8:58
Motywacja napisał(a): Taki mądry i oczytany pan jest, a nie wie, że krypto to inaczej ,,ukryty" i z cmentarzem nie ma nic wspólnego ...


Ponieważ jegomość nie zareagował na Twoją zaczepkę (i słusznie), pozwolę sobie ja :)
Człowiek tym się różni od świni, że posiada mózg, który pozwala mu na abstrakcyjne myślenie i kojarzenie :)

Ps. Podobnie jak autor JegoBloga nie wysłałbym swojego szkraba o rok wcześniej do szkoły.
Nie jestem tylko pewien, dlaczego szkrab jegomościa uczy Go pisać ? :)
"Tato, a po co mam cię uczyć pisać?"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2013r. o 10:01
Preczzkomuna napisał(a): Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, proszę. Nigdzie nie napisałem by rodzice sami uczyli tylko by mogli wybrać do jakiej szkoły chcą posłać dziecko i odpowiedni program dla niego. By nie było monopolu państwowego w dziedzinie edukacji jak i również w innych dziedzinach.
Einstein w wieku 15 lat został wypisany przez matke ze szkoły i kontynuował naukę w domu. taka ciekawostka.


A ciekawe jaki ty chcesz miec wybor szkol dla pierwszoklasistow??To nie realne.Gdyby chcialo sie robic szkoly o roznych poziomach i kerunkach dla uczniow podstawowki to dopiero byloby oburzenie w kraju a koszty,ze glowa boli.Tak nigdzie chbyba nie ma.Mowisz,zeby nie bylo monopolu panstwowego na szkoly.Szkola panstwowa to dla 80% ludzi w tym kraju jedyne wyjscie.Nawet Szwecja czy Niemcy przytoczone wyzej maja szkoly panstwowe.Chcesz wrocic sie do czasow sprzed ponad 100 lat,dzie uczyli sie tylko ci co mieli pieniadze?

A Einstein jak jeszcze"kilku"to wyjatek.I dzieki Bogu tacy byli.(Uwazasz,ze podolalbys nauczaniu w domu tak genialnego umyslu jak Einstein?)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Małpa niezalogowany
10 września 2013r. o 10:32
Preczzkomuna napisał(a): Ja może nie, ale matka która siedzi przy dziecku dzień i noc na pewno ;)
Chodzi mi tylko by program był dopasowany do zdolności dziecka a nie jeden dla każdego. Dzieci są różnie uzdolnione i warto kształcić w nich to co najlepsze. Nie twórzmy takich samych robotów dla których i tak nie ma później pracy. Muszą powstać szkoły z różnymi programami i by rodzice mogli posyłać swoje dziecko tam gdzie uważają, że będzie dla niego najlepiej. Rodzice wychowują swoje dzieci nie państwo, rodzice odpowiadają za swoje dzieci nie państwo. Oddajmy dzieci rodzicom. Bo ten faszystowski aparat się nie sprawdza.Dopisane 09.09.2013r. o godz. 13:18:"krul" jest tylko jeden !

Ludzie, czy Wy wiecie ile wysiłku, samodyscypliny i pracy wymaga nauczanie dziecka?? Jestem ciekawa, czy osoby wypowiadające sie tu kiedykolwiek skorzystały z programu samodzielnego nauczania swoich dzieci w domu??? Przecież jest taka możliwośc, uczysz dzieci w domu, wystawiasz im oceny, robisz sprawdziany a na egzaminy jadą np do Krakowa. C prawda nie jest to do końca wybieranie przez rodziców czego i jak uczą swoją pociechę, ale sami dodatkowo można przecież dziecko uczyć innych rzeczy, dostosowanych do jego poziomu.
Polska mentalność do narzekanie i marudzenie, nie ma sie co łudzić, że szkoły podstawowe nie będą nigdy dostosowane do Naszych, rodzicielskich oczekiwań, ale to nie powiedziane, że my i Nasze dzieci nie możemy się w tej rzeczywistości odnaleźć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
10 września 2013r. o 10:53
~ napisał(a):
A ciekawe jaki ty chcesz miec wybor szkol dla pierwszoklasistow??To nie realne.Gdyby chcialo sie robic szkoly o roznych poziomach i kerunkach dla uczniow podstawowki to dopiero byloby oburzenie w kraju a koszty,ze glowa boli.Tak nigdzie chbyba nie ma.Mowisz,zeby nie bylo monopolu panstwowego na szkoly.Szkola panstwowa to dla 80% ludzi w tym kraju jedyne wyjscie.Nawet Szwecja czy Niemcy przytoczone wyzej maja szkoly panstwowe.Chcesz wrocic sie do czasow sprzed ponad 100 lat,dzie uczyli sie tylko ci co mieli pieniadze?

A Einstein jak jeszcze"kilku"to wyjatek.I dzieki Bogu tacy byli.(Uwazasz,ze podolalbys nauczaniu w domu tak genialnego umyslu jak Einstein?)


Widzisz Ty chcesz by wszyscy w kraju płacili na edukację Twojego dziecka w podatkach. Nie wszyscy mają dzieci w szkołach a muszą płacić i to nie mało. Zabieranie Wiśniewskiemu i dawanie Kowalskiemu jest kradzieżą i takich ludzi powinno się zamykać albo wieszać jak Janosika. To jest niemoralne. Większość w tym kraju jest przesiąknięta tym socjalizmem i nie potraficie samodzielnie myśleć. A to, że tylko ludzie bogaci mieliby pieniądze na edukację jest mitem. Dzisiaj mają ludzie pieniądze by utrzymywać ministra edukacji, jego pomocników, pedagogów, masę urzędników to i będą mieli pieniądze by dać prywatnej szkole, która byłaby pracowała na konkurencyjnym rynku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2013r. o 11:14
Wiesz jak każy będzie tak główkował jak ty,to koniec ludzkości gotowy.Idac twoim tokiem rozumowania,że jak nie masz dzieci to nie chcesz aby twoje podatki szly na nauke moich,to :
1.ja nie chce,żeby moje szły na drogi bo nie mam auta.Przejdę się polną drogą do pracy
2.nie chce płacić na ZUS bo ratują z moich pieniędzy palaczy,którzy trują się świadomie całe życie a potem duszą się na starość i powodują wiele kosztów
3.nie chce,żeby z moich podatków budowano stadiony bo piłę nożną mam gdzieś
itd.
Szukaj domu w kosmosie.
A ten lekarz,który cię w razie potrzeby życie uratuje-kształcił się z podatków
A ten kolejarz,co cię na drugi koniec Polski przewiezie-kształcił się z podatków
a ten piekarz, co ci bułki na śniadanie upiekł-kształcił się z podatków
itd.
Jaki ten system jest to jest ,ale jeszcze nic naprawde genialnego nie wymyślono
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
10 września 2013r. o 15:38
A w przypadku dentystów jest wolny rynek i jakoś nikt nie marudzi, że nie "za darmo". I tak powinno być w innych obszarach służby zdrowia, a patrząc szerzej wszędzie tam, gdzie wtrynia sie państwo.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10557
#Preczzkomuna nieaktywny
10 września 2013r. o 15:38
~ napisał(a):
1.ja nie chce,żeby moje szły na drogi bo nie mam auta.Przejdę się polną drogą do pracy
2.nie chce płacić na ZUS bo ratują z moich pieniędzy palaczy,którzy trują się świadomie całe życie a potem duszą się na starość i powodują wiele kosztów
3.nie chce,żeby z moich podatków budowano stadiony bo piłę nożną mam gdzieś
itd.
Szukaj domu w kosmosie.
A ten lekarz,który cię w razie potrzeby życie uratuje-kształcił się z podatków
A ten kolejarz,co cię na drugi koniec Polski przewiezie-kształcił się z podatków
a ten piekarz, co ci bułki na śniadanie upiekł-kształcił się z podatków
itd.
Jaki ten system jest to jest ,ale jeszcze nic naprawde genialnego nie wymyślono


Otóż to! Volenti non fit iniuria!
Ameryka dzisiaj jest potęgą bo takie zasady wprowadziła wiele lat temu. Panował wtedy ten "wredny" kapitalizm. Ale to robotnik amerykański jako pierwszy jeździł samochodem. Ten system, który panuje w Europie zdechnie prędzej czy później. Runie jak ten mur.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 września 2013r. o 15:49
Czy wy serio myślicie że wcześniejszy rok pójścia do szkoły jest zrobiony dla naszych dzieci?
Chodzi o to żeby wypuścić ludzi wcześniej na rynek pracy.
Teraz jak wszystko dobrze idzie, jesteś promowany z klasy do klasy i na studiach też nie masz roku przerwy to 5-letnie studia końszysz w wieku 24 lat. Nasze dzieci skończą w wieku 23lat.
Pójdą szybciej do pracy, i będą pracować do 67 roku życia czyli przez 44 lata, a nie jak do tej pory 43 lata. To jest duża różnica w skali kraju.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza