Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Po co ludzie dzwonią na 112?
~Anonim niezalogowany
13 września 2013r. o 12:55
Ja kiedyś zadzwoniłam na 112 bo znalazłam sąsiada z napadami drgawek ,nieprzytomnego a oni do mnie żebym zadzwoniła na 999.Brawo.Więc po co ?Ja się pytam po co ten numer?A no tak ,,utrata świadomości i nagłe omdlenia,,😊
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~112 niezalogowany
13 września 2013r. o 14:43
Na 112 dzwonimy gdy nie wiemy kto może nam pomóc.
Jeśli jest potrzebna pomoc medyczna - dzwonimy na nr 999;
pomoc policji nr 997;
straży nr 998.
W tej materii nic się nie zmieniło.
Dzwoniąc do konkretnej służby, dostaniemy szybciej i sprawniej konkretną pomoc.
Chcielibyście by pomocy medycznej udzielał wam policjant?
Albo medyk gasił pożar?

Tylko w dużych aglomeracjach nr ratunkowy 112 obsługują przedstawiciele wszystkich służb.
U nas dzwoniąc z komórki telefon odbierze policjant. Z numeru stacjonarnego - strażak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 września 2013r. o 15:53
Kiedy dzwonisz na 112 a potrzebujesz wezwać pogotowie to powinni przekierować połączenie na pogotowie a nie kazać się rozłączać i dzwonić jeszcze raz.Czasem ludzie są spanikowani i potrzebują szybko wezwać pomoc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
13 września 2013r. o 16:05
dlatego trzymajmy się tego żeby dzwonic pod numery 999,998,997 zaleznie od tego kogo "potrzebujemy".

samo dzwonienie pod 112 ,prócz wyżej wymienionych problemów kuleje tez pod innym wzgledem:czasem można dodzwonić się poza rejon a wtedy jesteśmy w ogóle w ciemnej d...,np.ja mając poważny wypadek w Wilczym Lesie ,dzwoniąc na 112 (bo 999 zajęty) dodzwoniłem się do Legnicy, innym razem pewna osoba z Bolesławca mówiła mi,że dzwoniąc pod 112 na terenie naszego powiatu dodzwoniła sie do PSP w Stargardzie Szczecińskim :]

Najgorsze jest to,ze w szkołach dzieciom wałkuje sie ,że wzywając pomocy należy dzwonić na 112 , szkoda,że nauczyciele nie zdają sobie sprawy iz numer ten czasami mocno "szwankuje" :(

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~` niezalogowany
13 września 2013r. o 16:08
Odnośnie wypowiedzi powyżej. Niestety nie mam jeszcze takiej możliwości aby policja mogła przełączyć dzwoniącego do straży pożarnej, czy też pogotowia. tak samo jak pogotowie czy straż nie mogę przełączyć dzwoniącego na policję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 września 2013r. o 16:17
Czyli rozumiem,że numer 112 to numer na policję?Na to wychodzi.Hemi ma rację,kiedy zapytałam moje dziecko gdzie ma dzwonić w razie gdy mamie się coś stanie powiedział,że na 112.Dziecka może nikt nie zlekceważy ale po co to wymienianie w jakich przypadkach można dzwonić pod 112,jeżeli tak w rzeczywistości nie jest?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 września 2013r. o 23:29
~ napisał(a): Czyli rozumiem,że numer 112 to numer na policję?Na to wychodzi.Hemi ma rację,kiedy zapytałam moje dziecko gdzie ma dzwonić w razie gdy mamie się coś stanie powiedział,że na 112.Dziecka może nikt nie zlekceważy ale po co to wymienianie w jakich przypadkach można dzwonić pod 112,jeżeli tak w rzeczywistości nie jest?

Właśnie po to: http://112.gov.pl/112/kiedy-nie-dzwonic-na-1/398,KIEDY-NIE-NALEZY-DZWONIC-NA-112.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 września 2013r. o 23:33
Niby wszyscy wiemy o tym numerze, - i bardzo dobrze- lecz nie wiemy dokładnie po co on istnieje i kiedy można korzystać z tego nru. Przez niedoinformowanie lub głupotę możemy zablokować w ważnej chwili ten nr. Świadome społeczeństwo, to podstawa. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.