Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wystawa „Nasza polska Bośnia” w Senacie
~zwirz niezalogowany
9 lipca 2015r. o 16:27
Wystawy no proszę...
I do tego kolonie organizowane przez Powiat Bolesławiecki dla dzieci z dawnej jugosławi.
Nie zapominajmy też o dyskryminujących pół-koloniach dla dzieci z B-C, ale tylko jeżeli mieli przodka jugola...

Kiedy Kwaśniewski znajdzie jakieś Bośniackie korzenie w sobie?

Rozumiem, że tutaj istnieje jakaś bitwa Kresy vs Bośnia? Czy jak. Bo ilość Bośni jaką nam serwuje powiat już powoli doprowadza do torsji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
9 lipca 2015r. o 17:03
Aby szanowano nas w świecie musimy najpierw szanować się sami.

Pamięć o przodkach , Zaburzanie , Sybiracy , Bośniacy -- pamięć o ich grobach.

A jak ta sama władza szanuje groby naszych rodziców , bliskich , dzieci ?

Wystarczy że kogoś nie stać po 20 tu tatach na opłatę za grób i pamięć po jego przodkach potraktowana zostanie robotniczym kaloszem i łopatą.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
9 lipca 2015r. o 17:36
"Zdjęcia przypominają, czym trudnili się Polacy, a także ich udział w partyzantce podczas II wojny światowej."

lepiej nie wspominac o partyzantce bosniackiej a jesli juz to nalezalo napisac drukowanymi literami co to znaczy ustasza i wspomniec o chorowackim i bosniackim dywizjonie ss, a jesli juz autor zapomnial, to powinien chociaz wspomniec o mordowaniu serbow podczas drugiej wojny swiatowej. sam tito nie zmienil historii tych wielkich "partyzantow" z bosni a wystawa ma zmienic?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 lipca 2015r. o 13:44
~ napisał(a): Niedobrze się już robi od tej ciągłej nachalnej promocji jugolskich "tradycji" ! Tu jest POLSKA do cholery !!

Jak mi Ciebie żal.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 lipca 2015r. o 14:38
~ napisał(a):
~ napisał(a): Niedobrze się już robi od tej ciągłej nachalnej promocji jugolskich "tradycji" ! Tu jest POLSKA do cholery !!

Jak mi Ciebie żal.


A mnie Ciebie ani trochę. Żal mi natomiast dzieci i młodzieży wychowywanej w jazgocie "pielęgnowania" obyczajów obcych naszej POLSKIEJ kulturze i tradycji. Niech sobie czasem coś tam pobrzdąka z innych krain. Ale na marginesie naszej kultury a nie ZAMIAST!
Tu, na Ziemiach Odzyskanych propagowanie i dominacja naszej kultury i tradycji jest szczególnie ważna !!
A mamy tu chociaż jeden w roku tydzień, lub choćby dzień, promocji naszej, POLSKIEJ kultury i tradycji ??
Za to tej "reemigracyjnej" aż do obrzydzenia! !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lipca 2015r. o 21:13
~wasza bośnia napisał(a): Wyczuwam "podskórnie" jakiś fałsz w tym wszystkim. Moja rodzina pochodzi z tamtych stron ale pomocy potrzebowała jak była wojna a nie teraz . Gdzie byli wtedy ci piewcy miłości polsko-bośniackiej? Ilu osobom pomogliśmy jako powiat , miasto , gminy z terenów objętych wojną na Urainie? Tam się dzieje tragedia na naszych oczach. Zamiast wydawać kasę na 187 widowisko teatralne "Wasza Bośnia", może pomyśleć o realnej pomocy dla tych,którzy jej rzeczywiście potrzebują?


Bo to wszystko na pokaz przed wyborami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~niereemigrant niezalogowany
12 lipca 2015r. o 21:52
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Niedobrze się już robi od tej ciągłej nachalnej promocji jugolskich "tradycji" ! Tu jest POLSKA do cholery !!

Jak mi Ciebie żal.


A mnie Ciebie ani trochę. Żal mi natomiast dzieci i młodzieży wychowywanej w jazgocie "pielęgnowania" obyczajów obcych naszej POLSKIEJ kulturze i tradycji. Niech sobie czasem coś tam pobrzdąka z innych krain. Ale na marginesie naszej kultury a nie ZAMIAST!
Tu, na Ziemiach Odzyskanych propagowanie i dominacja naszej kultury i tradycji jest szczególnie ważna !!


A mamy tu chociaż jeden w roku tydzień, lub choćby dzień, promocji naszej, POLSKIEJ kultury i tradycji ??
Za to tej "reemigracyjnej" aż do obrzydzenia! !!


Bo mniejszość nachalnie "terroryzuje" kulturowo większość mieszkańców, bo władze miejskie i powiatowe mocno wspierają organizacyjnie i finansowo promocje tej, (jednak obcej nam Polakom) serbsko-chorwackiej kultury do której rzekomi Polacy przybyli z Jugosławii tęsknią z nostalgią. Jednak są tutaj także mieszkańcy utożsamiający się z polską historią, tradycje i kulturę z różnych regionów Polski, tych przedwojennych też a imprez promujących i przypominających ową polską kulturę jest, jeżeli w ogóle są to jest ich "jak na lekarstwo". Najbardziej irytujące jest to ,że wszystkim mieszkańcom Bolesławca i okolic często przypisuje się "silne" związki z kulturą Bośni ( tak jest na stronie UM, tak mówione było niedawno w Bazylice, tak przedstawiani jesteśmy w licznych publicznych wypowiedziach miejskiego i powiatowego establishmentu) a to przecież nie jest prawdą a w "świat" idzie nieprawdziwy stereotyp o mieszkańcach ziemi bolesławieckiej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dlaczego tu wrócili ? niezalogowany
12 lipca 2015r. o 23:29
Zastanawiam się dlaczego tu wrócili skoro tam było tak cudownie i taka nostalgia za Bonią ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.