ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony23 lutego 2017r. godz. 16:05, odsłon: 5602, Zlecony tekst
Żyjemy w społeczeństwie kredytowym co wiąże się z tym, że Polacy posiadają różnego rodzaju zobowiązania finansowe.
Bolesławiec - Informacje: Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów? (fot. Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów?)

Nie powinno to budzić obaw, gdyż w wielu krajach Europy mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem. Ceny mieszkań, materiałów budowlanych oraz koszty samego utrzymania są na tyle wysokie, że zdecydowanej większości z nas nie stać na to by z oszczędzać i gromadzić pieniądze na planowane wydatki.

Stosunkowa łatwość w uzyskaniu kredytu sprzyja zadłużeniom, a szeroko rozreklamowane oferty pożyczek i kredytów przyciągają całe rzesze klientów. Jednak gdy zadłużeń jest wiele, a my nie radzimy sobie z regulowaniem ich w terminie, możemy się spodziewać przykrych konsekwencji związanych z procesem windykacyjnym ,wezwaniami do zapłaty oraz w konsekwencji negatywnym wpisem do rejestru dłużników. Chcąc uniknąć dalszego pogłębiania się długu zaciągamy pożyczki przez internet na spłatę bieżącego zobowiązania finansowego. W ten sposób wpadamy w pętle zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać. Choć firmy pozabankowe działają wg nowej ustawy antylichwiarskiej wprowadzonej w roku 2016, o czym można przeczytać na stronie internetowej Finansowa Parabola (źródło tutaj), to mimo wszystko oprocentowanie pożyczek jest na tyle wysokie, że zaciąganie ich by spłacić istniejące zobowiązania nie ma najmniejszego sensu i często prowadzi do wręcz katastrofalnych skutków.

Konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja długów jest połączeniem kilku zobowiązań finansowych w jeden kredyt z ujednoliceniem stopy procentowej. Nie należy jednak zapominać, że konsolidując zaciągnięte kredyty czy pożyczki podpisujemy nowe zobowiązanie finansowe, czy nowy kredyt. Nie stanowi środka zaradczego na posiadane zadłużenia, lecz pomoc w ich spłacie. Konsolidując obecne kredyt w jeden, mamy możliwość spłaty comiesięcznej pojedynczej raty, która jest niższa od sumy rat pochodzących z konsolidowanych zobowiązań. Okres kredytowania zostaje odpowiednio wydłużony. Wprowadza to porządek do naszych finansów i pozwala nieco zaoszczędzić o ile oczywiście regulujemy swoje należności w terminie. W ten sposób nie wpadamy w pętle zadłużenia, ale należy liczyć się z tym, że banki chcąc zarobić na swoich klientach nakładają wyższe oprocentowanie na kredyty konsolidacyjne przez co tego koszty tego rodzaju zobowiązania przewyższają koszty zwykłego kredytu gotówkowego czy hipotecznego, który uzyskujemy z banku.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Analiza poszczególnych ofert kredytów konsolidacyjnych proponowanych przez banki może nastręczać pewne trudności. Dzieje się tak ponieważ banki prezentują jedynie pozytywne aspekty umowy kredytowej, a te negatywne strony pozostają w tle. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z listą kredytów konsolidacyjnych dostępnym na stronie internetowej gg2010.pl. Przedstawiony tam ranking kredytów konsolidacyjnych został opracowany w oparciu o takie parametry jak: maksymalna kwota kredytu, jego oprocentowanie oraz okres kredytowania. Przeanalizowane cechy pozwoliły wyłonić najlepsze dostępne obecnie na rynku finansowym produkty.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Wśród banków oferujących konsolidację zadłużenia jedną z lepszych propozycji przedstawia Alior Bank. Wysokość maksymalna kredytu konsolidacyjnego może dochodzić do 200 000 zł, a łączyć można zarówno kredyty ratalne jak i gotówkowe, samochodowe ponadto limity na koncie czy karcie kredytowej. Oprocentowania takiego zobowiązanie finansowego wynosi 7,77% a klient otrzymuje ponadto dodatkową gotówkę, którą może przeznaczyć na dowolny cel. Kolejną interesującą ofertą kredytu jest konsolidacja zadłużenia w banku Millennium. Okres kredytowania jest odpowiednio długi i wynosi 30 lat a klienci mają prawo do skorzystania z wakacji kredytowych umożliwiających zawieszenia spłaty jednej raty rocznie. T-Mobile Usługi bankowe proponuje kredyt w wysokości 200 000 zł bez zabezpieczenia w postaci hipoteki z korzystnym oprocentowaniem, które dla kwoty 50 000 zł wynosi niecałe 10%. Warto również wspomnieć o banku Credit Agricole, który konsoliduje zarówno kredyty ratalne jak i gotówkowe i oferuje kredyt do kwoty 150 000 zł z oprocentowaniem w wysokości zaledwie 9,5% dla kwoty 50 000 zł.

Zanim podpiszesz umowę

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów zaciągany w bankach, tak przy podpisywaniu umowy na kredyt konsolidacyjny należy przygotować odpowiednie dokumenty. Są to dowód osobisty oraz zaświadczenie i źródle i wysokości dochodu. Bank zbada zdolność kredytową klienta na postawie przedstawionych dokumentów oraz jego wiarygodność finansową w bazach Biura Informacji Gospodarczej i Kredytowej. Decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana stosunkowo szybko, zwykle w przeciągu jednego dnia. Przy czym należy liczyć się z tym, że kwota o którą wnioskujemy może nie zostać zaakceptowana, gdyż nie pozwala na to nasza zdolność finansowa. W takim wypadku bank może zaproponować niższą kwotę kredytu konsolidacyjnego oraz przekazać nam harmonogram jej spłaty. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, dlatego cały proces aplikowania o kredyt jest bardzo prosty. Ponadto, co istotne, umowę na zobowiązanie finansowe konsolidujące zadłużenia możemy podpisać z dowolnym bankiem, który oferuje taki kredyt, nie musi być to nasz własny bank. Możemy zatem już dziś wybrać najkorzystniejszą ofertę i podjąć działania, które pozwolą na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

agus123   23 lutego 2017r. o 20:13

agus123

Postów: 5

Najlepszym sposobem jest w ogóle nie brac kredytów ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   24 lutego 2017r. o 12:00

~~

Postów:

mój pradziadek mogileski twierdził że od banków trzeba się trzymać z daleka bo to są oszuści ,złodzieje i naciągacze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~polak   24 lutego 2017r. o 13:37

~~polak

Postów:

a te wymienione własnie banki to jedne z lepszych pasożytów :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~@   24 lutego 2017r. o 16:07

~~@

Postów:

"Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów?" odpowiedź do tego pytania: wziąć następny i się załatwić na całego..... i sprawa rozwiązana.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1