ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4827, 21 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Sprawy mieszkańców25 lutego 2020r. godz. 08:07, odsłon: 7468, Bolec.Info
Publikujemy opinię Bolecnautki o stanie bolesławieckiego cmentarza komunalnego.
Bolesławiec - Informacje: Na cmentarzu gorzej?
Pojemnik na śmieci na cmentarzu komunalnym, (fot. Bolecnautka)

Oto refleksje Bolecnautki o stanie naszego cmentarza:

"Nigdy nie byłam fanką pana F., ale bałagan jaki widzę na cmentarzu, odkąd go zdjęli z podejrzeniem mobbingu, zastanawia i rodzi we mnie pytanie: czy to był mobbing, czy wymaganie od pracowników, by pracowali? Liczba kontenerów na śmieci zmniejszyła się o połowę. Te, które stoją, są przepełnione. Pracowników w ogóle nie widać na terenie cmentarza a bałagan rzuca się w oczy.

Irracjonalne jest też, że firma która podobno zajmuje się segregacją odpadów, zabrała z terenu poległego podmiotu niemal wszystkie kontenery na plastik i szkło. Jedyne takie pojemniki znalazłam się przy wejściu głównym.

Przeszłam się  po cmentarzu i ze zdziwieniem stwierdziłam, że do najbliższego kontenera wypchanego po brzegi odpadami mam jakieś 400 metrów. Zniknęły trzy kontenery do segregacji. Zmniejszyła się ich liczba. Zamiast pospuszczać wodę z kranów założono zaślepki. Na środku alejek stoją kontenery z piachem i wszędzie panuje nieporządek. Po ścięciu drzewa przy głównej alei od kilku dni stoi zdewastowana ławka. Moja mama chodzi na cmentarz prawie codziennie od 2 lat. Ja bywam tam średnio co 3 tygodnie. Tak brudno nigdy nie było. I co ciekawe - gdy był pan F., to pracowników było widać na cmentarzu. Teraz ich nie uświadczysz."

Taką opinię, zilustrowaną fotografiami, wyraziła Bolecnautka. O odniesienie się do jej słów poprosiliśmy odpowiadający za cmentarz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Oto treść maila od dyrektora MZGM:

  1. W odniesieniu do ilości kontenerów informuję, iż z uwagi na ogromne koszty wywozu odpadów z terenu Cmentarza podejmowane są próby optymalizacji wydatków. W okresie mniejszego ruchu osób odwiedzających cmentarz, w oparciu o ilości odbieranych odpadów w analogicznym okresie w latach ubiegłych, zmniejszono ilość kontenerów na śmieci zmieszane. W miesiącu marcu nastąpi zwiększenie ich ilości. Obecnie następuje wymiana pojemników do segregacji na  pojemniki typu „iglo”,  które mają zminimalizować mieszanie odpadów. 
    Jednocześnie pragnę zauważyć, iż nie było sytuacji, aby wszystkie pojemniki były przepełnione. 
  2. W okresie zimowym pojemniki z piaskiem stoją przy alejkach, a nie jak to wspomniała czytelniczka na ich środku.
  3. Konstrukcja ławki została uszkodzona w dniu 11.02.2020 r. na skutek huraganu, w wyniku którego nastąpiło powalenie drzewa. Drzewo to zostało usunięte jeszcze tego samego dnia, natomiast jego korzeń usunięto w dniu 24.02.2020 r. Podkreślam, że ławka nie uległa uszkodzeniu, jedynie jej mocowanie, które w najbliższych dniach zostanie naprawione.

Kazimierz Łomotowski

 


A co Wy sądzicie o sytuacji na cmentarzu? Jest lepiej, czy gorzej?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Lazurowa Karagana   25 lutego 2020r. o 8:15

~Lazurowa Karagana

Postów:

A ja myślę, że dyrektor sobie nie radzi na tym stanowisku. W normalnym mieście taki ktoś nie zostałby nawet stróżem na cmentarzu. Układy, układziki...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   25 lutego 2020r. o 8:43

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

Na cmentarzu zawsze jest gorzej niż w domu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Purpurowy Pomidor   25 lutego 2020r. o 9:02

~Purpurowy Pomidor

Postów:

Teraz gdy zwrócisz uwagę,że cis jest nie zrobione to zaraz posiadają Cię o mobbing,pisze to pracownik korporacji. Najprostszy sposób na lenistwo i przykrycie braku kompetencji-zarzucić przełożonemu mobbing!wtedy każdy boi się Ciebie ruszac
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarawa Kalmia   25 lutego 2020r. o 9:58

~~Szarawa Kalmia

Postów:

Taki stan rzeczy zauważyłam już w zeszłą sobotę na cmentarzu kiedy to przemierzyłam dość spory odcinek w poszukiwaniu kontenerów na plastik.Zdziwienie mnie ogarnęło jak zobaczyłam jeden kontener zaraz przy krzyżu, obchodząc dolną część cmentarza niemal całą.
To prawda ,że często kontenery były przepełnione,a ludzie nie stosowali się do segregacji.Uważam jednak,że skoro zabrało się kontenery na segregację odpadów,to w ich miejsce powinno się postawić kontener na zmieszane odpady.Problem polega na tym,że jest ich teraz po prostu za mało.Może za chwilę usłyszymy,że mamy wypalone wkłady i znicze zabrać ze sobą
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zarumieniony Mieczyk   25 lutego 2020r. o 10:02

~Zarumieniony Mieczyk

Postów:

Donosicielka zapomniała podpisać się: " fanatyczna wielbicielka Pana F."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonkawożółta Cebula   25 lutego 2020r. o 10:03

~Zielonkawożółta Cebula

Postów:

Oszczędności, skutek miejskiego rozdawnictwa. Chcecie przecież bezpłatną komunikację? Żeby coś komuś dać to trzeba innemu zabrać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopiwna Fuksja   25 lutego 2020r. o 10:11

~Ciemnopiwna Fuksja

Postów:

Był p.Filistyński - źle. Jest nowa Pani - też źle. Ta Pani chociaż jest miła,a nie jak Jej poprzednik.
Ludziom nie dogodzisz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoturkusowy Cis   25 lutego 2020r. o 10:13

~Ciemnoturkusowy Cis

Postów:

Ja uważam, że na cmentarzu jest czysto -fanka pisze bzdury.Ludzie cały czas tam sprzątają i nie zgodzę się, ze są lenie i brudno. Tyle terenu ogarnąć i każdego zadowolić jest trudno.Jakby każdy po sobie zostawił porządek to lepiej by to wyglądało. Ale w naszym mieście to tylko są ludzie roszczeniowi. Jestem często na cmentarzu i z tym artykułem się nie zgadzam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>