ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4537, 6 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Pączkarnia Marceli - słodkości z dowozem i na wynos
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu25 lutego 2020r. godz. 21:10, odsłon: 4166, Rafał Kotlarski/Kazimierz Marczewski
Tysiące kilometrów, dziesiątki wypraw, biwaki, kina w plenerze, charytatywne imprezy- to miało sens.
Bolesławiec - Informacje: Na kamieniołomy czy piramidę Wędrowiec (fot. Rafał Kotlarski)

„Na kamieniołomy czy piramidę w Węglińcu?”

„ ..Główną 500m w lewo/ 700m polną do krzyżówki prosto/ od lewej za kępą / do przełęczy 2km..” Tak zazwyczaj wygląda zapis trasy większości wędrówek pieszych, oraz przejażdżek towarzyskich off road, organizowanych od pięciu lat przez Stowarzyszenie Turystyki Regionalnej WĘDROWIEC z Bolesławca.

Idea utworzenia stowarzyszenia zrodziła się w 2015r i miała na celu utworzenia platformy turystycznej dla miasta Bolesławiec. Takie miejsce, gdzie okoliczne społeczeństwo będzie mogło wyszukiwać dla siebie różnych form relaksu. Przez 3 lata były to piesze wędrówki Grupy wędrownej „ Bolesławiec i okolice”, a od 2018r powstała grupa „Off Road BOLESŁAWIEC”.

Tysiące kilometrów, dziesiątki wypraw, biwaki, kina w plenerze, charytatywne imprezy- to miało sens! Uczestnicy mieli możliwość przebywania w miejscach , których sami nigdy by nie odwiedzili, ani pieszo , ani autem. Zazwyczaj są to ukryte, urokliwe miejsca Borów Dolnośląskich, lub przejazdy widokowe od 80-120km , gdzie samodzielny dojazd , nawet autem 4x4 , bywa zniechęcający. STR WĘDROWIEC to grupa pasjonatów przygody.

Ludzi nastawionych by pokonywać problemy, a nie narzekać że czegoś się nie da. Po kilkunastomiesięcznej przerwie dla piechurów, utworzona zostaje grupa aut terenowych 4x4. Pomysł ten sprawdza się i... w 2020r stowarzyszenie zmienia strategię działania , łącząc obie społeczności do wspólnej przygody, czyli obecnie „ Wędrowiec Bolesławiecki” ( piechurzy) sprawdzają czasem przejazdy dla aut, a „Off road Bolesławiecki”( auta 4x4) odkrywają urokliwe miejsca dla piechurów i są wsparciem logistycznym.

Wszystko zazębia się wzajemnie, a ustalenie nowego logo jest wisienką na tym turystycznym torciku. Od maja szykujemy spektakularne biwaki, spotkania z wiarusami przygody i ludźmi kultury regionalnej. Chcieli byśmy dać mieszkańcom takie momenty, które pozwolą niegdyś jak nam organizatorom, na pozostawienie codzienności i zrobienia czegoś, po prostu dla siebie.

Dziękujemy wszystkim obserwatorom, uczestnikom, przyjaciołom naszej stronki „Stowarzyszenie Turystyki Regionalnej WĘDROWIEC” na portalu Fb, za wszelkie wsparcie duchowe, finansowe, materialne. Jest to dla nas wiatrem w żagle i przekonaniem, że dla ludzi warto pracować od serca. Zapraszamy do udziału i obserwacji. Foto Dariusz Borodzicz

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~Purpurowy Wielosił   4 marca 2020r. o 22:32

~Purpurowy Wielosił

Postów:

Uczestniczyliśmy w niejednej wyprawie 4x4 z offraod Bolesławiec i zawsze byliśmy mega zadowoleni. Świetni ludzie, świetna zabawa i klimat, poszanowanie siebie na wzajem i otoczenia przez które się przemieszczamy. Rafał zna każdy kąt okolic Bolesławca i może pokazać najciekawsze smaczki regionu Polecamy! Michał i Marta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Restauracja zaprasza
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.