ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 27 lutego 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


19 stycznia 2021r. godz. 10:55, odsłon: 9401, Bolec.info/dolnośląska Policja
Kontrole lokali i klubów na terenie Dolnego Śląska doprowadziły do ujawnienia przypadków łamania obostrzeń
Bolesławiec - Informacje: Kary nawet do 30 tysięcy złotych Kontrole policyjne (fot. dolnośląska policja)

Wciąż zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Dlatego dolnośląscy policjanci stale prowadzą działania prewencyjno-kontrolne mające na celu kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad sprawdzają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, lokale gastronomiczne i kluby, a także siłownie i inne miejsca, gdzie może dochodzić do naruszeń prawa.

Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Weekendowe kontrole przeprowadzone przez policjantów i przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej doprowadziły do ujawnienia kolejnych nieodpowiedzialnych zachowań organizatorów spotkań w klubach i ich uczestników.

Pomimo intensywnych działań zarówno policjantów, jak też przedstawicieli innych służb i instytucji, nadal nie wszyscy respektują przepisy wprowadzone w celu skutecznej walki z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze z Wrocławia w ten weekend interweniowali wobec osób prowadzących lokale usługowe, które otworzyły swoje obiekty i zorganizowały w nich spotkania towarzyskie. Organizatorzy w różny sposób tłumaczyli policjantom fakt, że ich lokale są otwarte.

Mając to na uwadze, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili dokumentację niezbędną do przekazania sprawy do sądu, który to ostatecznie podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. W takich przypadkach kierowane są też wnioski do służb sanitarnych o nałożenie kar administracyjnych na organizatorów imprez oraz ich uczestników za rażące naruszenie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Ich wysokość może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

W związku z próbami łamania obowiązujących zasad sanitarnych i podjęciem działalności wbrew wprowadzonym zasadom, policjanci interweniowali też w lokalach na terenie Głogowa. Również tutaj policjanci sporządzili dokumentację niezbędną do przekazania sprawy do sądu. Także w tych przypadkach kierowane są wnioski do służb sanitarnych o nałożenie kar administracyjnych za rażące naruszenie obowiązujących przepisów sanitarno - epidemiologicznych.

Funkcjonariusze podejmują interwencje w sytuacjach zgłoszonych im naruszeń obowiązującego reżimu sanitarnego oraz gdy w trakcie służby zaobserwują, że dochodzi do łamania prawa w tym zakresie.

Przypominamy, że zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami:

  • działalność placówek kultury, w tym między innymi teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, jest zawieszona;
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a ich uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 metra odległości od innych osób;
  • obowiązuje zakaz działalności takich miejsc jak kluby nocne, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia;
  • obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz na ich dowozie;
  • ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej;
  • zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

Szczegółowy opis obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń widnieje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~~Jasnopopielaty Bodziszek   23 stycznia 2021r. o 11:04

~~Jasnopopielaty Bodziszek

Postów:

Kary musza byc ,bo jak ktos nie przestraega przepisów to musi płacic kary.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burawa Krzewuszka   23 stycznia 2021r. o 18:44

~~Burawa Krzewuszka

Postów:

~~Jasnopopielaty Bodziszek napisał(a): Kary musza byc ,bo jak ktos nie przestraega przepisów to musi płacic kary.

Wal się dziadygo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązowozłoty Jastrzębiec   23 stycznia 2021r. o 18:58

~Brązowozłoty Jastrzębiec

Postów:

https://deltavfd.ru/chastotnye-preobrazovateli-allen/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

reklama Zapraszamy