ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4888, 19 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


27 lutego 2021r. godz. 08:32, odsłon: 2563, Bolec.Info/UM Bolesławiec
Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt został przyjęty przez radnych.
Bolesławiec - Informacje: Kto wygrał przetarg na opiekę nad kotami w Bolesławcu? Kotka po sterylizacji przebywająca pod opieką Stowarszyszenia (fot. Bolec.Info)

Radni przyjęli właśnie program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec w 2021 r. Ma on zastosowanie do wszystkich zwierząt, w szczególności do psów i kotów (w tym wolno żyjących) oraz zwierząt gospodarskich, przebywających na terenie Bolesławca. Zapewnienie opieki nad wolno żyjącymi zwierzętami z terenu Bolesławca powierzane jest stowarzyszeniom, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Zapewnienie miejsca dla bezdomnych zwierząt, na rzecz miasta Bolesławca – realizuje Schronisko Związku Gmin „KWISA” dla Bezdomnych Małych Zwierząt, Przylasek 18, 59-816 Platerówka.

W 2021 r. w ramach otwartego konkursu ofert, realizacją zadania publicznego „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego - poprawa bytowania wolno żyjących zwierząt (w szczególności kotów) na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec”, zajmować się będzie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Bolesławcu. Opieka nad wolno żyjącymi kotami obejmować będzie m.in:

  • dokarmianie,
  • ograniczanie populacji poprzez sterylizację i kastrację,
  • leczenie w razie potrzeby,  
  • prowadzenie działalności informacyjno – edukacyjnej.

W 2021 r. opiekę w przypadku zdarzeń drogowych, zapewnia lecznica: Przychodnia Weterynaryjna „ALWET” Monika Janiec z siedzibą: ul. Młyńska 36, 59-730 Nowogrodziec. To z nią miasto zawarło umowę, realizując zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej.

Cały Program dostępny jest  na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bolesławiec

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Rubinowy Oczar   2 marca 2021r. o 15:29

~~Rubinowy Oczar

Postów:

~Rdzawy Omieg napisał(a): Dlaczego nie ma w naszym mieście kliniki z prawdziwego zdarzenia?Szkoda też,że nie ma cmentarza dla naszych braci mniejszych


za mały rynek, a ludzie chcą tanio.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy