ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4888, 19 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony3 marca 2021r. godz. 07:33, odsłon: 539, Zlecony tekst
Przygotuj swój jednoślad na dalekie trasy!
Bolesławiec - Informacje: Zestaw do konwersji roweru Zestaw do konwersji roweru: przygotuj swój jednoślad na dalekie trasy! (fot. )

Turystyka rowerowa zyskuje w Polsce całe rzesze entuzjastów. Potrzeba do tego jednak nie lada sprzętu oraz wydolności i wytrzymałości – wydawać by się więc mogło, że choć to świetna rozrywka, jest przeznaczona tylko dla wprawnych sportowców. Zestaw elektryczny do roweru ZibiBike, który umożliwia jazdę wspomaganą, umożliwia korzystanie z tej formy rekreacji także „niedzielnym” rowerzystom. Jak przerobić rower na elektryczny? Zobaczmy zatem!

Zestaw do konwersji roweru na elektryczny: z czego się składa?

Jeśli posiadasz rower i chciałbyś dodać do niego nieco więcej „mocy”, warto poznać, czym jest konwersja roweru na elektryczny. Zestaw można nabyć w sklepie online (jak np. ZibiBike.pl) i zainstalować go samodzielnie do swojego roweru, w warunkach garażowych. Gotowy zestaw do konwersji roweru na elektryczny składa się z silnika, który montuje się w piaście przedniego lub tylnego koła, baterii litowo-jonowej, kontrolera (sterownik), który w zestawach od ZibiBike.pl przeważnie wbudowany jest już w uchwyt do baterii, wyświetlacza oraz przewodów łączących te podzespoły.

Nowoczesny zestaw elektryczny do roweru jest czasami nawet trudny do zauważenia dla postronnej osoby – silnik elektryczny do roweru ukryty jest w piaście koła, a niektóre baterie o mniejszej pojemności imitują bidon. Co daje zestaw konwersji roweru? Jeśli podepniemy wszystkie elementy razem, będziemy mogli korzystać z jazdy wspomaganej. Pedałowanie będzie lżejsze, łatwiej będzie pokonać dalekie trasy, wzniesienia i nieregularności na trasie.

Zestaw elektryczny do roweru: przykładowe parametry podzespołów

Zacznijmy od silnika. Silnik elektryczny montuje się w piaście koła (w ZibiBike.pl można kupić gotowe koło z zaplecionym silnikiem): napęd na przód zalecany jest głównie do jazdy miejskiej i trekkingowej, napęd na tył lepiej sprawdza się w terenie. Zestaw elektryczny do roweru może posiadać silniki w przedziale mocy nominalnej od 250 W do 500 W (moc chwilowa maksymalna to odpowiednio 468W do 624W).

Bateria litowo-jonowa to kolejny istotny element – to ona określa, jaki zasięg oferuje zestaw konwersji roweru. Małe baterie mają postać bidonu, czyli popularnej butelki rowerowej. Montuje się ją na ramie rowerowej. Mają kolejno 5,2 Ah i 7,0 Ah i ważą zaledwie 1,4kg. Jeśli decydujemy się na większe trasy i chcemy, by zasięg baterii na jednym ładowaniu przekraczał 80 km, można zdecydować się na tzw. baterię typu trapez, w przedziałach od 10,4 Ah do 15,6Ah. W ZibiBike.pl traficie też na baterie bagażnikowe, montowane na specjalnym stelażu nad tylnym kołem.

Fot. Więcej na ZibiBike.pl

Dlaczego warto przerobić rower na elektryczny?

Zestaw do konwersji roweru staje się powoli bestsellerem. Ma kilka niewątpliwych zalet. Po pierwsze jest niedrogi i nie wymaga kupna całego roweru elektrycznego, wystarczy kilka kompaktowych podzespołów (już w sezonie 2021 w ZibiBike.pl dostępny będzie zestaw elektryczny Smart do roweru o całkowitej masie jedynie 3,5 3,8 kg . Komplet jest estetyczny i daje dużo frajdy z jazdy, zarówno po mieście, jak i w terenie. Jest to najmniejszy i najlżejszy zestaw elektryczny dostępny na rynku (silnik 2kg, bateria 1,4kg, kontroler w uchwycie do baterii, przewody i wyświetlacz 0,4kg).

Dzięki możliwości wspomagania pedałowania przed wieloma rowerzystami otwierają się nowe możliwości eksploatowania swoich jednośladów. Nieosiągalne dotąd, dalekodystansowe trasy, trudne podjazdy górskie, a nawet szosowe mogą być przyjemne dla rowerzystów w każdym wieku i w różnym stopniu zaawansowania w jeździe. Naszym zdaniem zdecydowanie warto!

Nowości w sezonie 2021.

  1. Zestaw elektryczny Smart do roweru. Innowacyjny, najmniejszy i najlżejszy na rynku światowym zestaw do konwersji roweru na elektryczny (napęd na tylne koło).

Silnik 36V/250W - waga 2kg, średnica 120mm, rozstaw osi 135mm. Bateria bidon 5,2Ah i 7,0Ah - waga 1,4kg. Kontroler wbudowany w uchwyt do baterii, wyświetlacz i przewody - waga ok 0,4kg. Innowacyjny czujnik PAS montowany w kasecie przy silniku, a nie w korbowodzie

  1. Zestaw elektryczny DUAL. Innowacyjny w skali światowej system, w którym dwa silniki (w przednim i tylnym kole) współpracują jednocześnie z jednym kontrolerem, jedną baterią i jednym wyświetlaczem. Dostępne warianty silników: 2 x 36V/250W oraz 2 x 48V/500W.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jasnozielona Żurawka   3 marca 2021r. o 10:35

~Jasnozielona Żurawka

Postów:

Tylko że zgodnie z prawem silnik do takiego roweru nie może mież większej mocy niż 250W.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bordowy Kosaciec   3 marca 2021r. o 11:03

~Bordowy Kosaciec

Postów:

A jak się ktoś zdecyduje na taki montaż, to trzeba pamiętać że hamulce muszą być równie sprawne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy