ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4339, 21 września 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 7685, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

~~Zielononiebieska Gailadia   12 lutego 2018r. o 16:35

~~Zielononiebieska Gailadia

Postów:

Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Fasola   12 lutego 2018r. o 16:35

~~Woskowożółta Fasola

Postów:

~~Alabastrowa Lobelia napisał(a): Biorąc pod uwagę brak miejsc cmentarnych pochówek na drodze jest jak najbardziej pozytywny,więc nie widzę problemu sztucznie stworzonego,a śmiecie zawsze można posprzątać.mgr Rozpór Trzepiekoński.

gadasz nie na temat - pochowali na drodze i poza cmentarzem tak am działać władza- chyba w Twoim imieniu? . Kilkanaście tysięcy ton nie wywieźli na składowisko a zrzucili do lasu To popierasz. Pomyśl jeśli za 47 to MZGK koszty wywozu i opłata za nielegalne składowanie to ponad 150 000zł to ile będzie kosztowała spółkę i NAS tym samym reszta do wywiezienia. Wiem że Ci to trudno przyjdzie ale pomyśl o tym!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Fasola   12 lutego 2018r. o 16:41

~~Woskowożółta Fasola

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament

Rozwiń co to znaczy " sieje zamęt" i daj przykłady . zbytnie i niesłuszne uogólnienie tam gdzie wejdzie - u mnie był i nic? Można chłopa nie lubić bo to indywidualna sprawa każdego z nas , ale nie mów fałszywego świadectwa o człowieku , którego nie znasz. A,że nie daje sobie w kaszę na dmuchać, to wielu już się przekonało, czy Ty też!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowy Migdałowiec   12 lutego 2018r. o 16:43

~~Hebanowy Migdałowiec

Postów:

~Jasnopopielaty Żółwik napisał(a): Nikt nievchce miec much kolo siebie

Wszyscy Ci co nie chcą mieć Pana Muchy koło siebie to są kompletnymi miernotami i ludźmi małostkowymi co nie lub prawdy a tylko manipulację.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowy Migdałowiec   12 lutego 2018r. o 16:55

~~Hebanowy Migdałowiec

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Wybitni pozostali z nie zdyscyplinowani i robiący ludziom zament w mózgu odchodzą i taka jest prawda i rzeczywistość

A czym Ci pozostali się wybili chyba tylko tym, że wyrzucają tego, który nie pozwala się okłamywać bo ma po prostu osobistą godność a Ci pozostali to tylko miernoty dorównujące miernością Prezydentowi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonopomarańczowy Złotlin   12 lutego 2018r. o 17:00

~Czerwonopomarańczowy Złotlin

Postów:

Układ zamknięty sądzi że jest już tak silny że Mucha im nie zaszkodzi... To się nazywa ignorancja i pycha a ta jak wiemy kroczy przed upadkiem. Oby.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnofioletowa Kosodrzewina   12 lutego 2018r. o 17:56

~~Czarnofioletowa Kosodrzewina

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament


Ano właśnie dlatego jest dobry, bo sieje zamęt tam gdzie trzeba i kiedy trzeba.
Przypadek Muchy pokazuje, że prezydent chyba stracił instynkt polityczny być może z powodu zbytniej pewności siebie, a być może z powodu otaczających go ludzi, kótrzy mu cały czas mówią jak piękne ma szaty. Nikt Muchy tam nie chciał słuchac gdy zgłaszał nieprawidłowości więc nie pozostało mu nic innego jak głośno o tym mówić i mówi. On po prostu nie lubi jak się go robi w konia. Prezydent miał na to czas i pod wpływem sygnałów Muchy zrobić porzadek... Widać nie był w stanie bo zaplecze mu nie pozwalało... Dziś juz jest za późno, a otwarty konflikt z Muchą nie wróży temu układowi nic dobrego. Jedyną opozycją dziś jaką widzę to Mucha, Małkowski... Powinni wystartować w wyborach prezydenckich, jeśli wystratuje Ogrodnik mamy II turę, a wtedy będzie tak jak z Burniakiem i to, o ironio, znowu za przyczyną i działaniem Muchy. Czuć zmiany....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązowozłota Laurencja   12 lutego 2018r. o 18:11

~Brązowozłota Laurencja

Postów:

Mam wrażenie, że Mucha dopiero się rozgrzewa, a że żadne góóówno mu niestraszne to i do tego największego skutecznie się dobierze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.