ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4624, 2 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 8455, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

~~Zielononiebieska Gailadia   12 lutego 2018r. o 16:35

~~Zielononiebieska Gailadia

Postów:

Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Fasola   12 lutego 2018r. o 16:35

~~Woskowożółta Fasola

Postów:

~~Alabastrowa Lobelia napisał(a): Biorąc pod uwagę brak miejsc cmentarnych pochówek na drodze jest jak najbardziej pozytywny,więc nie widzę problemu sztucznie stworzonego,a śmiecie zawsze można posprzątać.mgr Rozpór Trzepiekoński.

gadasz nie na temat - pochowali na drodze i poza cmentarzem tak am działać władza- chyba w Twoim imieniu? . Kilkanaście tysięcy ton nie wywieźli na składowisko a zrzucili do lasu To popierasz. Pomyśl jeśli za 47 to MZGK koszty wywozu i opłata za nielegalne składowanie to ponad 150 000zł to ile będzie kosztowała spółkę i NAS tym samym reszta do wywiezienia. Wiem że Ci to trudno przyjdzie ale pomyśl o tym!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Fasola   12 lutego 2018r. o 16:41

~~Woskowożółta Fasola

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament

Rozwiń co to znaczy " sieje zamęt" i daj przykłady . zbytnie i niesłuszne uogólnienie tam gdzie wejdzie - u mnie był i nic? Można chłopa nie lubić bo to indywidualna sprawa każdego z nas , ale nie mów fałszywego świadectwa o człowieku , którego nie znasz. A,że nie daje sobie w kaszę na dmuchać, to wielu już się przekonało, czy Ty też!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowy Migdałowiec   12 lutego 2018r. o 16:43

~~Hebanowy Migdałowiec

Postów:

~Jasnopopielaty Żółwik napisał(a): Nikt nievchce miec much kolo siebie

Wszyscy Ci co nie chcą mieć Pana Muchy koło siebie to są kompletnymi miernotami i ludźmi małostkowymi co nie lub prawdy a tylko manipulację.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Hebanowy Migdałowiec   12 lutego 2018r. o 16:55

~~Hebanowy Migdałowiec

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Wybitni pozostali z nie zdyscyplinowani i robiący ludziom zament w mózgu odchodzą i taka jest prawda i rzeczywistość

A czym Ci pozostali się wybili chyba tylko tym, że wyrzucają tego, który nie pozwala się okłamywać bo ma po prostu osobistą godność a Ci pozostali to tylko miernoty dorównujące miernością Prezydentowi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonopomarańczowy Złotlin   12 lutego 2018r. o 17:00

~Czerwonopomarańczowy Złotlin

Postów:

Układ zamknięty sądzi że jest już tak silny że Mucha im nie zaszkodzi... To się nazywa ignorancja i pycha a ta jak wiemy kroczy przed upadkiem. Oby.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnofioletowa Kosodrzewina   12 lutego 2018r. o 17:56

~~Czarnofioletowa Kosodrzewina

Postów:

~~Zielononiebieska Gailadia napisał(a): Jeżeli Pan Darek Jest dobry to dlaczego tam gdzie wejdzie to sieje zament


Ano właśnie dlatego jest dobry, bo sieje zamęt tam gdzie trzeba i kiedy trzeba.
Przypadek Muchy pokazuje, że prezydent chyba stracił instynkt polityczny być może z powodu zbytniej pewności siebie, a być może z powodu otaczających go ludzi, kótrzy mu cały czas mówią jak piękne ma szaty. Nikt Muchy tam nie chciał słuchac gdy zgłaszał nieprawidłowości więc nie pozostało mu nic innego jak głośno o tym mówić i mówi. On po prostu nie lubi jak się go robi w konia. Prezydent miał na to czas i pod wpływem sygnałów Muchy zrobić porzadek... Widać nie był w stanie bo zaplecze mu nie pozwalało... Dziś juz jest za późno, a otwarty konflikt z Muchą nie wróży temu układowi nic dobrego. Jedyną opozycją dziś jaką widzę to Mucha, Małkowski... Powinni wystartować w wyborach prezydenckich, jeśli wystratuje Ogrodnik mamy II turę, a wtedy będzie tak jak z Burniakiem i to, o ironio, znowu za przyczyną i działaniem Muchy. Czuć zmiany....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązowozłota Laurencja   12 lutego 2018r. o 18:11

~Brązowozłota Laurencja

Postów:

Mam wrażenie, że Mucha dopiero się rozgrzewa, a że żadne góóówno mu niestraszne to i do tego największego skutecznie się dobierze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!