ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4459, 19 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony1 marca 2019r. godz. 14:08, odsłon: 1468, Zlecony tekst
Wśród usług telekomunikacyjnych jest internet LTE. Mówi się o nim, że jego pojawienie się było rewolucją, jeśli chodzi
Bolesławiec - Informacje: Internet LTE – czym się charakteryzuje i jaki wybrać? Internet LTE – czym się charakteryzuje i jaki wybrać? (fot. )

Wśród usług telekomunikacyjnych jest internet LTE. Mówi się o nim, że jego pojawienie się było rewolucją, jeśli chodzi o zasady działania internetu mobilnego. Łącze bezprzewodowe ma być porównywalnie szybkie z internetem kablowym. W wielu przypadkach sprawdzi się jako internet domowy. Te rozwiązanie wybierają nie tylko te osoby, które nie mają możliwości podłączenia internetu kablowego.

Skrót LTE jest z języka angielskiego - Long Term Evolution. Do łączenia z internetem wykorzystuje się sieć GSM. Dawniejsze rozwiązania jak 2G lub 3G miały wiele wad. W porównaniu z nimi LTE osiąga znacznie wyższe prędkości. Dla przykładu przy 3G prędkość pobierania nie przekracza 28 Mb/s, przy LTE jest to 300 Mb/s.

Dlaczego internet LTE jest wolniejszy, niż powinien?

Kiedy podpiszemy umowę na internet LTE, są w niej zawarte wszystkie limity danych i prędkości. Jednak bardzo szybko można zauważyć, że łącze będzie miało różną prędkość i nie zawsze będzie zbliżało się do tej, jakiej oczekiwaliśmy. Nie wynika to z nieuczciwości dostawców, ale z tego, że internet LTE działa na specyficznych zasadach. Jeśli wokół użytkownika jest więcej osób, które też korzystają z internetu LTE, prędkość będzie spadać. Im większa grupa, tym korzystanie z LTE jest mniej komfortowe. Prędkość jest też zależna od tego, w jakiej odległości znajduje się nadajnik GSM.

Dlaczego warto?

Chociaż będąc w miejscu publicznym, mogą się pojawić komplikacje podczas użytkowania, internet LTE wciąż jest szybszy niż wiele innych rozwiązań. Może zatem stanowić atrakcyjną propozycję jako wykorzystanie go w charakterze internetu domowego. Jego przewaga polega na tym, że nie musimy być w domu, żeby korzystać z internetu. Nawet jeśli jedziemy w podróż, można zabrać go ze sobą. Jest to też korzystne pod względem cenowym. Przez ciągłą konkurencyjność, dostawcy internetu LTE proponują ceny czasem sporo niższe niż w przypadku internetu kablowego. Internet LTE jest ciekawszy także od internetu radiowego. O ile jakość radiowego łącza jest często uzależniona od warunków pogodowych, o tyle internet LTE może mieć dobrą transmisję, nawet kiedy pogoda nie jest zbyt sprzyjająca. Warto też zauważyć, że chociaż liczba użytkowników może mieć wpływ na łącze, to spadki jakości połączenia nie są tak drastyczne, jak w sieciach UMTS.

Gdzie porównać oferty na internet LTE?

Chcąc podpisać umowę na internet LTE, najlepiej sprawdzić, gdzie w danym momencie jest to najbardziej opłacalne. Zwłaszcza że każdy dostawca ma nieco inne warunki. Najszybciej można tego dokonać przez skorzystanie z porównywarki ofert. Wchodząc na stronę PanWybierak.pl, mamy wyszukiwarkę, która po zaznaczaniu kilku wytycznych pomoże znaleźć najciekawsze oferty. Wyniki mają przejrzysty wygląd. Znajdziemy tam m.in. takie parametry jak czas trwania umowy, limit danych, prędkość pobierania i wysyłania, czy koszt aktywacji. Korzystanie z porównywarek tego rodzaju, jest bezpłatne, a bardzo szybko można mieć wgląd we wszystkie oferty.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Brązowopłowa Firletka   1 marca 2019r. o 14:59

~Brązowopłowa Firletka

Postów:

Trochę w porę, akurat wczoraj podpisałem umowę na internet domowy LTE z Play.
Nie polecam ich oferty, pakiety do 300 GB (a jak chcesz router inny niż z oferty to zostaje 200 GB) i "gwarantowana przepustowość" na poziomie 32 kbit/s. Już wolałbym T-Mobile, które nie ma lejków i które gwarantuje 80% prędkości łącza.
Ja wziąłem z przymusu, bo zasięg od T-Mobile mam marny, a i lepsze to niż neostrada. Ale przynajmniej mają dość szybki ten internet - zobaczymy czy po 14 dniach próby będzie tak samo =)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Groszkowa Morwa   2 marca 2019r. o 14:10

~~Groszkowa Morwa

Postów:

+
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama UPC zaprasza
reklama Zapraszamy