ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton29 sierpnia 2019r. godz. 17:27, odsłon: 6169, Kazimierz Marczewski
Nie zgadzam się, aby szkołę specjalną w Bolesławcu i niepełnosprawnych wykorzystywano do celów kampanii wyborczej
Bolesławiec - Informacje: Starosto i premierze, nie idźcie tą drogą! Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

Drugiego września br. ma zostać do oddana do użytku nowa szkoła specjalna w Bolesławcu. Od wielu lat niepełnosprawni uczniowie, ich rodzice oraz lokalni samorządowcy i mieszkańcy zabiegali o oto, aby poprawić warunki do nauki uczniom z niepełnosprawnościami. Od wielu już lat budynek w którym działa Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych to ruina.

I w końcu udało się! Chwała za to wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Ruszyła kosztowna inwestycja polegająca na adaptacji budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Bankowej w Bolesławcu. Wielu wprawdzie zwracało uwagę na to, że możliwe, że taniej i lepiej byłoby wybudować nową, parterową szkołę niż wykonywać kapitalny remont przedwojennego budynku.

Ówczesne władze powiatu (w tym obecny starosta) podjęły taką a nie inną decyzję. Remont ruszył. Szkoła miała być oddana do użytku już rok temu, ale wszyscy wiemy, jak to bywa z powiatowymi inwestycjami - bywają kiepsko zaplanowane i niedoszacowane.

Opóźnienie nie przeszkodziło jednak w tym, aby remont szkoły wykorzystać w samorządowej kampanii wyborczej i przedstawić go jako sukces władz. Było to bardzo niesmaczne – biorąc też pod uwagę spodziewane i pewne opóźnienie, którego jeszcze wtedy nie potrafiono precyzyjnie określić.

Władze mówiły o otwarciu szkoły we wrześniu, później listopadzie, czy na wiosnę. Stanęło jednak na wrześniu kolejnego roku.  Teraz mówią: roczne opóźnienie nie szkodzi, za to szkoła będzie nieco lepiej wyposażona niż pierwotnie planowano.

Tyle tylko, że znów zbliżają się wybory... tym razem parlamentarne.

Otwarcie nowej placówki zaplanowano na 2 września 2019r. Najważniejszymi w czasie tej uroczystości powinni być oczywiście uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Z informacji jakie do nas docierają wynika, że ma być zupełnie inaczej. Mury szkoły specjalnej mają być miejscem kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

Do Bolesławca mają przyjechać między innymi: premier z PiS (partii, która osób niepełnosprawnych za bardzo wspierać nie chciała), wojewoda dolnośląski, minister edukacji, marszałek województwa, senatorowie, posłowie i kandydaci na posłów i senatorów w nadchodzących wyborach. Ma być i obecny starosta, o którym mówi się, że też będzie kandydował w tych wyborach.

To wszystko po to, aby pokazać jak bardzo władze na każdym szczeblu „dbają o los niepełnosprawnych”. Zapewne pojawią się i ogólnopolskie media rządowe, aby pokazać, na przykładzie bolesławieckiej szkoły specjalnej, jak dobrze się dzieje i jak pomaga się ludziom z niepełnosprawnością.

Rzeczywistość jaka jest każdy widzi i sam może ocenić.

Ja nie zgadzam się z tym, aby szkołę specjalną, a w szczególności jej uczniów (a także inne państwowe placówki) wykorzystywać w kampanii wyborczej. Zgodnie z prawem agitacja w murach szkół jest zabroniona. W okresie kampanii wyborczej żaden kandydat na posła nie powinien w takich miejscach występować – bez względu na to czy jest premierem czy starostą czy nie pełni żadnej funkcji. A tu zapowiada się typowy wiec wyborczy.

Apeluję do wszystkich kandydatów ubiegających o mandat w nadchodzących wyborach parlamentarnych oraz do dyrektorów wszystkich szkół i nauczycieli, aby w czasie kampanii wyborczej zachować wielki umiar i zdrowy rozsądek.

Nie dopuśćmy do sytuacji, w której mogą istnieć podejrzenia, że dzieci, rodzice i nauczyciele, w tym przypadku, szkoły specjalnej w Bolesławcu, są wykorzystywani do doraźnych celów politycznych.

Powtarzam po raz kolejny: to jest absolutnie niedozwolone.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Błękitnozielona Ostróżka   29 sierpnia 2019r. o 17:49

~Błękitnozielona Ostróżka

Postów:

A co się Pan tak przejął społecznością szkoły specjalnej która nawet nie potrafiła walczyć o swoje. Żadnych protestów, żadnych uwag, tylko jak pokorne cielęta przyjmowały to co syflują jej kolejne władze w powiecie i mieście. Skoro nikt tam nie protestuje to proszę się nie napinać, bo gdyby tylko chcieli i mocno protestowali już dawno stała by nowa szkoła bez względu na kolejne kalendarze wyborcze.
A politykom nie się co dziwić nic nowego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Wiśniowy Świerk   29 sierpnia 2019r. o 18:03

~~Wiśniowy Świerk

Postów:

...ma...
gdzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomidorowa Sośnica   29 sierpnia 2019r. o 18:09

~~Pomidorowa Sośnica

Postów:

Kazimierzu, premier jest szefem polskiego Rządu. A, że akurat z PiS? Polacy tak wybrali i to według zasad, jakie przyjęli i fetowali niegdyś właśnie przeciwnicy tego PiS. A o tym, kto ma uczestniczyć w otwarciu nowego budynku szkoły - na szczęście - nie decydują lokalne media a odpowiednie władze. I przestań nam tu pleść moralne farmazony, bo gdy ludziki z Twoich opcji politycznych robią podobnie, to podniecasz się jak byczek przy jałówce. W Polsce zresztą zawsze jest albo przed wyborami, albo tuż po wyborach. Tak w latach 90-tych ubiegłego wieku ustalono i tak to się toczy. To właśnie "okrągły stół" wypracował ten kalendarz polityczny. Ale i nic dziwnego skoro wówczas PZPR, SB i WSI konferowały ze swoimi wyznawcami i kapusiami, to inaczej być nie mogło. Masz takie "miękkie" serduszko, to zaprotestuj przeciwko obecnej kryzysowej sytuacji w Warszawie. W tym temacie masz takie same uprawnienia do dyskusji, co i w sprawie gości na otwarciu nowego budynku szkoły specjalnej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płoworuda Tygrysówka   29 sierpnia 2019r. o 18:24

~Płoworuda Tygrysówka

Postów:

Panie Kaziku, premier sam się tu nie pcha, ktoś go zaprosił raczej z powiatu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognista Kolkwicja   29 sierpnia 2019r. o 18:34

~~Ognista Kolkwicja

Postów:

~Płoworuda Tygrysówka napisał(a): Panie Kaziku, premier sam się tu nie pcha, ktoś go zaprosił raczej z powiatu.


No tak pewnie Bezpartyjni bo są koalicji!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Seledynowy Lilak   29 sierpnia 2019r. o 18:41

~~Seledynowy Lilak

Postów:

Panie Kazimierzu, a gdyby to Pana syn Marcin był prezydentem Bolesławca, to inaczej by się zachował?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognista Kolkwicja   29 sierpnia 2019r. o 18:49

~~Ognista Kolkwicja

Postów:

A gdyby babka miała wąsy?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoturkusowy Nachyłek   29 sierpnia 2019r. o 18:54

~~Jasnoturkusowy Nachyłek

Postów:

A PO tak bardzo się przejmował niepełnosprawnymi?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>