ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4662, 9 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony2 października 2019r. godz. 20:00, odsłon: 3783, Zlecony tekst
Jest to najlepszy dzień do robienia zakupów w całym roku.
Bolesławiec - Informacje: Black Friday 2019 - gdzie największe promocje w Polsce? Black Friday - gdzie największe promocje w Polsce? (fot. )

Black Friday, czyli w przetłumaczeniu na język polski tzw. czarny piątek. Jest to najlepszy dzień do robienia zakupów w całym roku. To właśnie tego dnia zarówno małe, jak i duże sklepy organizują potężne przeceny i duże wyprzedaże.

Dzięki temu możemy kupić sporo produktów za dużo niższą cenę. W Polsce ten zwyczaj jest świętowany od niedawna, ale z każdym rokiem zyskuje coraz to większą popularność i możemy liczyć na interesujące promocje.

Co to jest ?

Zwyczaj ten przybył do nas zza oceanu, a konkretniej ze Stanów Zjednoczonych. Historia Czarnego Piątku jest taka, że na ostatni piątek listopada w USA przypadało rozpoczęcie sezonu na zakupy przedświąteczne.

W dzisiejszych czasach prezenty czasami kupuje się dużo wcześniej, jednak ostatni piątek listopada jest najlepszą okazją. To właśnie tego dnia możemy znaleźć najlepsze oferty i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednym z działów, które są najbardziej oblegane tego dnia, jest dział elektroniczny.

Komputery, telefony czy telewizory to wszystko możemy kupić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent taniej. W całych Stanach Zjednoczonych, w sklepach melduje się około 200 milionów Amerykanów, a każdy z nich w sklepach wydaje średnio 400 dolarów.

Kiedy Czarny Piątek jest obchodzony w Polsce?

Wszyscy wielbiciele przecen i wyprzedaży muszą wiedzieć, że Czarny Piątek odbywa się w ostatni piątek listopada. Black Friday 2019 będzie dokładnie 29 dnia przedostatniego miesiąca roku. Warto jednak pamiętać o tym, że sporo sklepów startuje ze swoimi przecenami dzień lub nawet kilka dni wcześniej.

Dlatego możemy się też zetknąć z określeniem Czarnego Tygodnia. Oczywiście najkorzystniejsze oferty są przygotowane na sam piątek, jednak warto śledzić oferty różnych sklepów już kilku dni przed nim.

Popularność

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone to ten dzień to dla tego narodu istna tradycja. Trudno to zrozumieć, jednak osoby mające styczność z amerykańską kulturą doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Dlaczego ? Wystarczy spojrzeć na promocje w poprzednich latach. Były one ogromne, a z roku na rok stają się coraz większe. Co ciekawe, obie strony zyskują. Klienci są zadowoleni ze względu na niskie ceny produktów, a sklepy odnotowują kosmiczne wyniki sprzedaży. Sklepy konkurują ze sobą, aby zaoferować najlepsze ceny. Na tym wszystkim korzystamy my, czyli konsumenci.

Co najbardziej opłaca się kupować ?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że sklepy nie sprzedają niechcianych produktów. Tego dnia możemy uzyskać świetne produkty w świetnych cenach. Czasami warto się wstrzymać z zakupem niektórych produktów i przy odrobinie szczęścia kupić je dużo taniej. Najbardziej opłacalna jest oczywiście elektronika.

Według statystyk największą popularnością w Czarny piątek cieszą się: ubrania, buty i bielizna, telewizory, projektory, zestawy kina domowego, soundbary, smartfony, laptopy, tablety, komputery, sprzęt AGD, kosmetyki.

Czarny piątek, czy też Czarny tydzień to świetny okres na zakup różnych produktów. Musimy liczyć na troszkę szczęścia i możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kody rabatowe z okazji Black Friday znajdziesz na stronie KUPLIO.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Posiwiały Styrakowiec   3 października 2019r. o 14:11

~Posiwiały Styrakowiec

Postów:

Te czorne piątki to już w większości mit, w Polsce chyba nigdy nie było adekwatnych wyprzedaży, już nawet w USA zniżki są z roku na rok co raz niższe.
Jeszcze 2 lata temu czekałem z zapałem na czarny piątek, rok temu podchodziłem już do niego sceptycznie ale jeszcze wypatrywalem ofert. Zawiedziony owczas zniżkami zdecydowałem że ten rok po prostu oleje. :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Jukka   3 października 2019r. o 15:34

~~Jaskraworuda Jukka

Postów:

black friday jest tylko w nazwie

inflacja w pisowskie szarej rzeczywistości wygląda tak:

drożej niż wczoraj lecz taniej niż jutro

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowa Cebulica   4 października 2019r. o 7:51

~~Tabaczkowa Cebulica

Postów:

to prawda przereklamowane
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonopomarańczowy Rozchodnik   4 października 2019r. o 8:14

~~Czerwonopomarańczowy Rozchodnik

Postów:

Róbcie zdjęcia cen już dzisiaj aby was nie oszukali w czarny piątek i nie sprzedali drożej niż było.
U nas to powinno się nazywać Czarna Cebula albo Czarny Janusz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   4 października 2019r. o 8:49

mir.ko

Postów: 2850

Ponoć na Steam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"