ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


13 maja 2020r. godz. 12:15, odsłon: 2049, Bolec.info
-Przedmiotem obrad miał być projekt uchwały inicjującej kontrolę w bolesławieckim Zespole Opieki Zdrowotnej-wnioskodawcy
Bolesławiec - Informacje: Radni opozycji czują się zlekceważeni Teatralna Sesja Rady Powiatu (fot. Screen Bolec.Info)

Oświadczenie radnych opozycyjnych Rady Powiatu Bolesławieckiego

Czujemy się zlekceważeni

We wtorek 12 maja w Sali widowiskowej bolesławieckiego Teatru Starego punktualnie o godzinie czternastej na nasz wniosek rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego. Rozpoczęła się jedynie po to, by po niespełna minucie zakończyć się przerwą w obradach.

Na sesję nie stawił się żaden, poza Przewodniczącym Rady, z dwunastu radnych reprezentujących koalicję Bezpartyjnych, SLD i PIS-u .

Radni koalicyjni podpisali przygotowane dla nich sztampowe oświadczenia, iż nie będą uczestniczyć w sesji ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

Należy przypomnieć, że XXIII sesja Rady Powiatu zwołana została na wniosek radnych opozycyjnych. Przedmiotem miała być informacja starosty o sytuacji szpitala i epidemiczna powiatu, połączona z przepytaniem Zarządu Powiatu na temat działań podejmowanych przez dyrektora i samego Zarządu w odniesieniu do finansowania i zarządzania bolesławieckim szpitalem. Co więcej, przedmiotem obrad miał być projekt uchwały inicjującej kontrolę w bolesławieckim ZOZ-ie, mającą na celu przede wszystkim gospodarowanie środkami publicznymi w szpitalu .

O sposobie procedowania przez radnych na sesji zdecydował Przewodniczący Rady Powiatu, który zaplanował bezpośrednie uczestniczenie przez radnych w sesji zorganizowanej w Teatrze Starym, zmieniając wcześniej przyjęty, na poprzedniej sesji, zdalny tryb obrad.Pomimo odmowy uczestniczenia w sesji przez część radnych, Przewodniczący Rady nie zaproponował zmiany sposobu obrad, co nie dawałoby pretekstu do odroczenia obrad ze względów epidemiologicznych. Wskazuje to na ukryty cel koalicjantów tj. odsuniecie maksymalnie w czasie odpowiedzi na niewygodne pytania.

Swoim postępowaniem Zarząd Powiatu i Przewodniczący Rady Powiatu zlekceważyli nie tylko radnych opozycji, którzy w komplecie stawili się na sesji, ale również Mieszkańców Powiatu, którym odmówiono udzielenia odpowiedzi na pytania zgłaszane za pośrednictwem Radnych do starosty i dyrektora ZOZ-u.

Oświadczenie podpisane przez wnioskodawców zwołania sesji.

O zwołaniu sesji pisaliśmy w newsie Teatralna Sesja Rady Powiatu

Jako ciekawostkę podajemy fakt, że przed wejściem do teatru każdemu radnemu mierzono temperaturę.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Różowy Limnantes   13 maja 2020r. o 12:29

~Różowy Limnantes

Postów:

Bicie piany.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomidorowy Rannik   13 maja 2020r. o 12:42

~Pomidorowy Rannik

Postów:

"Po pierwsze mieszkancy" I "boleslawianie zasługują na dobre leczenie" to dla przypomnienia bezpartyjnym hasła wyborcze które skandowaliscie:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szkarłatny Głąbigroszek   13 maja 2020r. o 12:44

~Szkarłatny Głąbigroszek

Postów:

Starosta w pracy był? Inni radni do pracy nie chodzą? Basia, Jolka, strażak Nekin ? Widać, że nie nadają się chyba na radnych i do rządzenia ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasztanowatordzawy Narcyz   13 maja 2020r. o 12:47

~Kasztanowatordzawy Narcyz

Postów:

Za odmowe wziecia udziału w sesji automarycznie powinien być wygaszony mandat radnego, jakbym ja nie poszedł do pracy zostałbym zwolniony. Ale gdzie takim do szarego motłochu... Wy se umierajcie, wy se chorujcie, wy se siedźcie pod zamkniętymi drzwiami do oddziału, wy se rozpaczajcie, że personel chory, ale my sie w 20 nie spotkamy, bo niepodołamy zorganizować bezpiecznej sesji dla paru osób, bo przecież skończyło by się tak jak w tym naszym szpitalu... Tam też nie podołaliśmy, ale po co to kontrolować, wystarczy że sie staraliśmy.... KPINA !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwona Pelargonia   13 maja 2020r. o 12:50

~Czerwona Pelargonia

Postów:

Racja.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowozielony Driakiew   13 maja 2020r. o 13:06

~~Oliwkowozielony Driakiew

Postów:

To są radni bezradni pod dyktando swoich mocodawców uwikłani w układy gdzie pracę w samorządzie mają oni i ich rodziny... Zostali kupieni, są nic niewarci.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ultramarynowa Golteria   13 maja 2020r. o 13:06

~Ultramarynowa Golteria

Postów:

Tablica "szpital zakazny" na tle niszczejacej budowli , podobno bloku operacyjnego to sukcesy które zafundowała koalicja.Brawo Panowie,Owacje na stojąco za to.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bakłażanowa Gynostemma   13 maja 2020r. o 13:34

~~Bakłażanowa Gynostemma

Postów:

~Szkarłatny Głąbigroszek napisał(a): Starosta w pracy był? Inni radni do pracy nie chodzą? Basia, Jolka, strażak Nekin ? Widać, że nie nadają się chyba na radnych i do rządzenia ?

Czterech radnych z koalicji nie mogło uczestniczyć w sesji czyli opozycja miła by większość i mogli by zrobić wrzutkę o odwołanie niepotrzebnego ETATOWEGO CZŁONKA ZARZĄDU Chwojnickiego ,Dla tego koalicja stchórzyła i zbojkotowała sesję .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

reklama Mrowka zaprasza