ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony4 lipca 2020r. godz. 09:52, odsłon: 1712, Zlecony tekst
Dzięki kilku trikom można wykończyć wnętrze w taki sposób, aby wyglądało na przestronne i funkcjonalne. Jak to zrobić?
Bolesławiec - Informacje: Jak ustawić meble w prostokątnym pokoju? Jak ustawić meble w prostokątnym pokoju? (fot. )

Obecne budownictwo stara się tworzyć mieszkania w taki sposób, aby pomieszczenia w nich były łatwe pod względem komunikacji, a także ustawne. Na przeciwnym biegunie znajdują się starsze bloki i kamienice, w których wąskie i prostokątne pokoje są standardem. Ich urządzenie wymaga nie lada wysiłku i wyczucia stylu, aby aranżacja była spójna i dobrze się prezentowała. Największym problemem są oczywiście meble, których ustawienie w ciasnych pokojach jest niekiedy wyczynem.

Dzięki kilku trikom i przestrzeganiu uniwersalnych zasad można wykończyć wnętrze w taki sposób, aby wyglądało na przestronne i funkcjonalne. Jak to zrobić?

(Oferta mebli do salonu - https://domar.pl/kategorie/salon/)

Więcej przestrzeni i jasnych kolorów

Meble stanowią największy problem podczas urządzania pokoju w kształcie prostokąta. Błędem jest ich ustawianie wzdłuż najdłuższej ściany, a także dodawanie długich dywanów. Stosując takie zabiegi, pojawia się efekt wydłużenia pomieszczenia, popularnie nazywany tunelem. Obciążone meblami ściany bardzo często dają wrażenie nachodzących na siebie, tworząc w ten sposób zagracony i ciemny tunel.

W przypadku takiego pomieszczenia meble powinny być ustawione ukośnie albo poprzecznie. W ten sposób nada się pomieszczeniu więcej przestrzeni, która w takim pokoju jest bardzo pożądana. Pozwoli to także odciążyć ściany i nadać wnętrzu lekkości. Idealnym dodatkiem będą pufy i okrągłe stoliki kawowe, które nie zabierają zbyt dużo przestrzeni. Ponadto w kącie można także ustawić stolik, przy którym będzie stał ustawiony fotel.

Bardzo ważną rolę w aranżacji prostokątnego pokoju odgrywają także jasne kolory. Jasne meble i akcesoria rozświetlą wnętrze i optycznie je powiększą. Naturalne światło tylko spotęguje ten efekt, ale jeśli będzie przeszkadzać, to lepszym rozwiązaniem niż grube zasłony będą rolety zaciemniające. Warto także dodać duże lustro w pokoju, a także świecące i odbijające dodatki. Natomiast jasne dywany i chodniki podkreślą konkretne strefy, które znajdują się w pomieszczeniu. Jak w przypadku małych salonów, tak i w przypadku pokojów prostokątnych najlepiej jest postawić na styl minimalistyczny, który charakteryzuje się skąpą ilością dodatków i jasnymi kolorami. 

Strefy funkcjonalne

Wąski i prostokątny pokój sprawia, że nie wszystkie meble do niego pasują. Dlatego też przed urządzaniem tego pomieszczenia najlepiej jest rozplanować ich rozmieszczenie, a także pogrupować pod względem stref. Można to zrobić, dzieląc dane przedmioty i meble na strefę telewizyjną, wypoczynkową i jadalnianą. Innowacyjne rozwiązania jak składane stoliki, które można powiesić na ścianie, a także rozkładane sofy będą idealnym wyborem do umeblowania pokoju.

Jak nie urządzać prostokątnego pokoju?

Urządzanie prostokątnego pokoju wymaga także wiedzy na temat tego, czego nie powinno się robić. Wszelkie dodatki, pamiątki, czy zbędne dekoracje nie powinny być na wierzchu. W ten sposób uniknie się efektu przytłoczenia. Jeśli biblioteczka, to tylko mała. Dywany ciemne nie pozwolą na postawienie w centralnej części pokoju nawet stolika kawowego, więc lepiej wybrać te jasne. Zbyt masywne meble, w stylu retro, czy też klasycznym też niekoniecznie będą dobrym wyborem. W takich pomieszczeniach, im mniej dodatków i różnego rodzaju urządzeń oraz mebli, tym lepiej, ale trzeba uważać, aby nie popaść ze skrajności w skrajność, o co w tym przypadku nietrudno.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Pomarańczowa Trytoma   4 lipca 2020r. o 20:05

~Pomarańczowa Trytoma

Postów:

Hehe dobre. W prostokątnym to nawet dziecko ustawi. Powiedzcie jak ustawić w okrągłym z krzywą podłogą.
De bi le....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bakłażanowa Laurowiśnia   5 lipca 2020r. o 16:02

~Bakłażanowa Laurowiśnia

Postów:

Niedługo będa artykuły pt. Jak prawidłowo stawiać klocka
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!