ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


5 kwietnia 2014r. godz. 15:23, odsłon: 24178, Bolec.Info
Publikujemy oświadczenie Starostwa ws. publikacji innego portalu odnośnie sprzątania dróg powiatowych.
Bolesławiec - Informacje: Powiat: Istotne informacje powinny być rzetelne Ulica Ceramiczna w Bolesławcu (fot. Strorostwo Powiatowe)
Do Redakcji Bolec.Info dotarło oświadczenie Rzecznika Prasowego Powiatu Bolesławieckiego, w sprawie artykułu, który ukazał się na łamach innej bolesławieckiej strony i który - zdaniem Rzecznika - zawiera tendencyjne opinie.

Oświadczenie

Przekazywane informacje zawierają zawsze fakty i opinie. W tekście „Jak zwykle brudno na drogach powiatowych”, który ukazał się na portalu internetowym „Istotne informacje”, opinii jest znacznie więcej. Są one także wyraźnie tendencyjne. A szkoda, bo istotne informacje powinny być rzetelne.

Faktem jest, że nie wszystkie ulice powiatowe zostały już uporządkowane po zimie (pozamiatane). Nie jest to możliwe w tak krótkim czasie, ponieważ sezon zimowy kończy się 31 marca a dróg powiatowych mamy 300 km. Co więcej, wiele ulic w Bolesławcu zostało już pozamiatanych, np. Śluzowa, Lubańska, Zwycięstwa, Aleja Wojska Polskiego, Tyrankiewiczów, Żwirki i Wigury czy Karola Miarki. A wszystkie drogi w powiecie zostaną uprzątnięte do połowy maja.

Nie wyrażamy opinii nt. harmonogramu sprzątania ulic miejskich przez miejskie służby. To nie nasza sprawa. Ale zestawienie informacji portalu o rzekomych zaniedbaniach powiatu z opinią, że ulice miejskie sprzątane są już czwarty raz, są kolejnym dowodem na nierzetelność i tendencyjność autora artykułu. Dowodem niech będą wykonane dziś (4.04.2014r. po godz. 16.00) zdjęcia trzech ulic: Ceramicznej, Willowej i Placu Piastowskiego (dodam, że nieposprzątanych ulic jest więcej). Widać, że nie zostały jeszcze uprzątnięte.

Liczymy, że kolejne relacje dotyczące działań powiatu będą – jak wiele wcześniejszych – zawsze obiektywne, a zdjęcia posprzątanych ulic powiatowych znajdą się na portalu „Istotne informacje”.

Katarzyna Biegasiewicz-Mularczyk
Rzecznik Prasowy Powiatu Bolesławieckiego
Ul. Ceramiczna (4.04.2014r.):

Plac Piastowski (4.04.2014r.)

ul. Willowa (4.04.2014)


Przy okazji tej sprawy zachęcamy do dyskusji i głosowania w BolecSondzie:


Sonda Bolec.Info

Czy drogi na terenie Bolesławca są dobrze posprzątane po zimie?
Tak, wszystkie
Tak, ale nie wszystkie
Nie mam zdania
Nie, większość jest brudna
Nie, wszystkie są do czyszczenia

Wyniki sondy - Opinie

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Anonim   5 kwietnia 2014r. o 15:50

~Anonim

Postów:

jakie pensje takie zamiatanie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~: )   5 kwietnia 2014r. o 15:52

~: )

Postów:

27 sekunda : ))))


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   5 kwietnia 2014r. o 16:00

skorn

Postów: 11783

Widać kto za kim obstaje. Ememe będzie mi tu wmawiał dziennikarski obiektywizm. Ci za miastem, tamci za starostwem. Zamiast odciąć się od tej urzędniczej swołoczy, wchodzą w tyłki miejscowej "elicie" politycznej.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   5 kwietnia 2014r. o 16:13

~

Postów:

Oba portale są gruntownie niezależne od niezależności uprawiając subiektywny obiektywizm.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   5 kwietnia 2014r. o 16:14

emem

Postów: 4468

skorn napisał(a): Ci za miastem, tamci za starostwem. Zamiast odciąć się od tej urzędniczej swołoczy, wchodzą w tyłki miejscowej "elicie" politycznej.


Skorn, wiem, ze bys chcial zeby tak bylo, ale niestety (dla Ciebie) tak nie jest. Poglad, ze jak ktos jest za miastem to musi byc przeciwko powiatowi, albo jak jest za powiatem to musi byc przeciwko miastem jest taki malomiasteczkowy. Ja go nie podzielam. Jesli robota jest dobrze wykonana to mozna byc i za miastem i za powiatem, a jesli nie jest wykonana to trzeba byc przeciwko jednym i drugim. Ale, przyjmuje do wiadomosci, ze dla Ciebie to moze byc trudne do zrozumienia :-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   5 kwietnia 2014r. o 16:22

skorn

Postów: 11783

emem napisał(a): Poglad, ze jak ktos jest za miastem to musi byc przeciwko powiatowi, albo jak jest za powiatem to musi byc przeciwko miastem jest taki malomiasteczkowy. Ja go nie podzielam.


Ale podziela go twój ojciec dający w swych artykułach wyraz swemu przywiązaniu do kolegów ze starostwa i niechęci do Romana. Tak więc to nie ja mam tu problem ze zrozumieniem, lecz twój ojciec, i to z nim powinieneś porozmawiać.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   5 kwietnia 2014r. o 16:29

emem

Postów: 4468

skorn napisał(a): Ale podziela go twój ojciec dający w swych artykułach wyraz swemu przywiązaniu do kolegów ze starostwa i niechęci do Romana. Tak więc to nie ja mam tu problem ze zrozumieniem, lecz twój ojciec, i to z nim powinieneś porozmawiać.


Musialbys z nim porozmawiac, zeby dowiedziec sie jakie poglady podziela. A z tego co piszesz wynika, ze nigdy z nim nie rozmawiales. Po prostu narzekasz, bo taka Twoja natura. Ale OK :-)

Co z tymi drogami?

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

marek2323   5 kwietnia 2014r. o 16:35

marek2323

Postów: 58

ja powiem tak chcecie miec ludzie posprzatane to patrzcie na znaki jak mzgk rozstawia zeby auta usunac i to w konkretnych godzinach a i tak wiekszosc ma to daleko tam gdzie sloneczko nie do chodzi a potem mowia ze sie nie posprzatalo danych ulic
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy