ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4882, 13 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Esmeralda   17 listopada 2018r. o 13:29

Esmeralda

Postów: 2

Umiłowani Siostry i Bracia!
Kto i na jakiej podstawie zaprasza na takie państwowe uroczystości czy uczestniczy wespół z rzymsko katolickim szamanem, przedstawicielem obcego państwa które kolaborowało z okupantami przeciwko wolności narodu, oddając się na usługi zaborców - nakazywał księżom przypominać wiernym o obowiązku posłuszeństwa, wierności i uległości wobec panującego władcy.
Oto dowód - fragment encykliki papieża Leona XIII z 19 marca 1894 (CARITAS PROVIDENTIAEQUE) skierowany do biskupów katolickich i duchowieństwa polskiego :
W wierze świętej czerpiąc podnietę do wierności względem państwa i monarchów - Wy, co rosyjskiemu podlegacie berłu, nie przestańcie wytężać usiłowań nad utrzymaniem wśród kleru i ogółu poszanowania dla zwierzchności i przestrzegania karności publicznej - Wy, którzy podlegacie przesławnemu domu Habsburgskiemu, miejcie na baczeniu, ile zawdzięczacie Dostojnemu Cesarzowi w najwyższym stopniu do wiary przodków przywiązanemu.
Udowodnijcie tedy z każdym dniem jawniej swoją względem Jego wierność i pełną wdzięczności uległość. Wam, którzy zamieszkujecie prowincje poznańską i gnieźnieńską zalecamy ufność w wielkoduszną sprawiedliwość Cesarza, o Jego bowiem względem was przychylności i życzliwym usposobieniu, osobiście od Niego samego powzięliśmy wiadomość.
++++++++++++
Prawdziwy stosunek Kościoła w Polsce do zaborców ukazuje dokument w postaci ówczesnego elementarza. Podczas gdy naród cierpiał niewolę. Kościół z polecenia Watykanu propagował potrzebę służalczej uległości wobec prawowitej „władzy". Totalnemu praniu mózgów poddawano dzieci już od najmłodszych lat. „Elementarz Polski. Nauka czytania pisma polskiego (...) 1843 r.
Podręcznik ten liczy sobie trzydzieści dwie strony, z czego tylko pięć zajmują litery oraz składanie sylab. Na pozostałych znajdują się „perełki" rzymsko-katolickiej edukacji. Od strony dwudziestej piątej zaczyna się katechizm, a następnie „wykład" o obowiązku miłości do władzy doczesnej, czyli do jednego z zaborców Polski. Tu dzieciom podaje się właściwe odpowiedzi:
* Pytanie: „Co w duchu religii Chrystusowey my poddani jesteśmy winni CESARZOWI naszemu Samowładnącemu Wszech Rossyą?".
Odpowiedź: „Winni jesteśmy czcić i kochać CESARZA, okazywać MU posłuszeństwo i wszelką życzliwość i modlić się ZAŃ do Boga.
* Pytanie: „Czy należy kochać Oyczyznę naszą Rossyę?".
Odpowiedź: „Należy kochać i dobrze jey życzyć i dla niey usługi swe poświęcać, według tego jak przepisuje prawo i Wola CESARZA".
* Pytanie: „Czy te obowiązki rzeczywiście i wyraźnie podaje religia?".
Odpowiedź: „Rzeczywiście i wyraźnie w Ewangielii i w innych księgach pisma świętego".
* Pytanie: „W jaki sposób religia to nam przykazuje?".
* Odpowiedź: „Przypominając i wrażając mocno chrześcijanom: że wszelka Władza, a naypierwiey MONARSZA, jest od Boga ustanowiona, a to dla pokoju, bezpieczeństwa i większego dobra ludzi doczesnego i wiecznego. Byłożby grzechem uchybić tey czci i wierności, a uczynić zniewagę i zdradę? Byłoby bardzo ciężkim grzechem. Bo wyraźnie mówi Pismo Święte, że kto się sprzeciwia Zwierzchności, Boskiemu postanowieniu sprzeciwia się i ściąga na siebie wieczne potępienie".
++++++++++++++++++
Zainteresowanym tym tematem polecam mój esej pt. PRAWDZIWA CNOTA PRAWDY SIE NIE BOI, który można przeczytać na stronie internetowej :
www.szymanski.biulpol.net
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

kc   17 listopada 2018r. o 15:40

kc

Postów: 2983

Esmeralda : D . Co tez zbynek z tobą zrobił chłopie : ).
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mlecznoróżowy Orlik   17 listopada 2018r. o 18:30

~~Mlecznoróżowy Orlik

Postów:

kc napisał(a): Esmeralda : D . Co tez zbynek z tobą zrobił chłopie : ).


Tak tak siostro ,za niedługo będziesz się musiała wziąć za konkretną robotę .Społeczeństwo nie będzie wam płacić za klepania zdrowasiek .
Czarni do roboty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Esmeralda   17 listopada 2018r. o 18:51

Esmeralda

Postów: 2

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   17 listopada 2018r. o 20:05

DP

Postów: 6757

hmm
ciekawe

a cel?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy