ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4461, 21 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 > >>

~~Różowa Tunbergia   9 sierpnia 2019r. o 7:14

~~Różowa Tunbergia

Postów:

pis to kiz (kłamcy i złodzieje)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   9 sierpnia 2019r. o 9:24

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Pszeniczna Daglezja napisał(a): Tymczasem poseł PiS Stanisław Piotrowicz przekonywał w rozmowie z mediami, że taki lek otrzymała jego żona. Oboje skorzystali z rządowego samolotu, by, jak twierdził polityk, szybko ów lek przetransportować.


Wszędzie i zawsze na KAŻDYM poziomie dla VIPów robi się wyjątki.
Że wydano po cichu, to nawet niespecjalnie gorszące.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bajtel   9 sierpnia 2019r. o 16:01

Bajtel

Postów: 110Dopisane 09.08.2019r. o godz. 16:01:
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoróżowy Platan   9 sierpnia 2019r. o 18:20

~~Ceglastoróżowy Platan

Postów:

Rząd chwali się, że dba o emerytów, bo w tym roku wypłacił im trzynastki, a przez ostatnie cztery lata dawał godziwe podwyżki świadczeń. Twierdzi, że ich sytuacja się poprawiła, bo średnia emerytura jest wyższa od tej sprzed 10 lat aż o 600 zł. Wtedy statystycznemu Kowalskiemu na emeryturze ZUS wypłacał przeciętnie 1350 zł na rękę, a dziś już 1943 zł. Co z tego, kiedy zupełnie inaczej wygląda to z perspektywy seniorów. Porównaliśmy obecne ceny podstawowych artykułów żywnościowych oraz te sprzed 10 lat. Kostka masła kosztowała wtedy 3,40 zł, dzisiaj – średnio 5,80 zł. Jak nietrudno policzyć, za przeciętną emeryturę seniorzy mogli zafundować sobie 397 kostek tego popularnego tłuszczu. Dziś już tylko 335. Jeszcze bardziej szokuje porównanie cen ziemniaków. 10 lat temu za przeciętne świadczenie można było zaopatrzyć się w półtorej tony kartofli, w tym roku – jedynie 647 kg.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Spopielały Krwawnik   10 sierpnia 2019r. o 10:21

~~Spopielały Krwawnik

Postów:

https://wolnemedia.net/czyzby-seryjny-samobojca-podazal-za-afera-podkarpacka/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtoruda Morwa   10 sierpnia 2019r. o 17:42

~~Żółtoruda Morwa

Postów:

Szwedzi uciekają do Polski w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa

Według danych Urzędu ds. Cudzoziemców, w Polsce zarejestrowało swój pobyt 2,5 tys. obywateli Szwecji. Co roku przybywa ich kilkaset – czytamy w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”.
„Nasz Dziennik” przypomina, że przed dwoma laty dziennikarz polityczny Peter Imanuelsen zapytał Szwedów na Twitterze, do jakiego kraju najlepiej byłoby uciec, aby zaznać spokoju i normalności. Przeprowadził ankietę, w której oddano ponad 9500 głosów. 67 proc. osób wskazało na Polskę.Szwedzi uciekają ze swego kraju ze względu na bezpieczeństwo swoje i rodziny. Czują się zapomniani i odepchnięci na margines przez państwo, które przyzwyczaiło wszystkich do miana „opiekuńczego”.
– Fanatyczna polityka migracyjna szwedzkiego rządu prowadzona jest wbrew społeczeństwu. Ogranicza się prawa własnych obywateli na rzecz uchodźców. Obcina się emerytury, zabiera pieniądze dla szkolnictwa, policji, a wszystko idzie na imigrantów, ludzi, którzy nienawidzą naszej cywilizacji. Sam byłem uchodźcą, imigrantem, wiem, co to znaczy, ale ja nie miałem zamiaru terroryzować kraju, który mnie przyjął – tłumaczy „Naszemu Dziennikowi” Grunwald, znany muzyk, który mieszkał w Szwecji 45 lat.
„Szacuje się, że w blisko 80 miastach istnieją dzielnice praktycznie opanowane przez islamistów, gdzie obowiązuje szariat, a szwedzkie władze nie mają nic do powiedzenia. Największa to Rinkeby w Sztokholmie. Nie pokazuje się tam policja, nie wjeżdża karetka, panuje chaos” – pisze „Nasz Dziennik”.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoróżowy Platan   10 sierpnia 2019r. o 18:50

~~Ceglastoróżowy Platan

Postów:

A W MOSKWIE NA PLACU CZERWONYM KULAWY ROZDAJE ROWERY

"Coraz więcej Szwedów emigruje do Polski" - podał "Nasz Dziennik", informując, że dzieje się tak, gdyż nasz kraj jest postrzegany jako jedno z niewielu bezpiecznych miejsc w Europie. Doniesienia dziennika sprawdził polski oddział agencji AFP. Na razie żaden obywatel Szwecji nie przebywa w Polsce w ramach statusu uchodźcy czy azylu, a liczba Szwedów w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie - wynika z analizy AFP.

Szwedzi, jeśli opuszczają swój kraj, to wyjeżdżają przede wszystkim do Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii


Ze szwedzkich statystyk wynika, że najwięcej obywateli tego państwa wyjeżdżało w zeszłym roku do krajów Europy Zachodniej i do USA
Zdaniem dziennikarza z biura AFP w Sztokholmie, część Szwedów migrujących do Polski to studenci
Na artykuł "Naszego Dziennika" powołała się wcześniej europosłanka Beata Mazurek. Skrytykował ją za to jeden ze szwedzkich ministrów

W poniedziałkowym wydaniu "Naszego Dziennika" pojawił się artykuł, w którym napisano, że "coraz więcej Szwedów emigruje do Polski". "Nasz kraj uważają za jedno z ostatnich bezpiecznych państw w Europie. Według danych Urzędu ds. Cudzoziemców, w Polsce zarejestrowało swój pobyt 2,5 tys. obywateli Szwecji. Co roku przybywa ich kilkaset" - czytamy w artykule.

Z danych Urzędu ds. Cudzoziemców wynika, na razie żaden obywatel Szwecji nie przebywa w Polsce w ramach statusu uchodźcy czy azylu - wskazuje AFP w swojej analizie. Ponadto liczba Szwedów w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. W 2016 roku było ich 2 tys. 533, w roku obecnym - 2 tys. 560.

AFP wskazuje też, że w ciągu ostatnich 10 lat żaden ze Szwedów nie przebywał w Polsce w ramach azylu. W tym roku jeden obywatel Szwecji złożył wniosek z prośbą o azyl w Polsce, ale został on odrzucony. Również z danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców (UNHCR) wynika, że w Polsce w ramach azylu politycznego nie przebywa żaden obywatel Szwecji.Jak wynika ze szwedzkich statystyk najwięcej obywateli tego państwa wyjeżdżało w zeszłym roku do Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Dalej znalazły się: Finlandia, Stany Zjednoczone, Niemcy i Hiszpania. Polska była dopiero ósmym najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów.

Zdaniem dziennikarza z biura AFP w Sztokholmie, część Szwedów migrujących do Polski to studenci, najczęściej osoby, które chcą zostać lekarzami lub weterynarzami. - W Szwecji mieszka dużo osób polskiego pochodzenia. Być może wracają do swoich rodzin żyjących w Polsce - dodał w rozmowie z polskim oddziałem agencji.

W "Naszym Dzienniku" podano też, że "w blisko 80 miastach istnieją dzielnice praktycznie opanowane przez islamistów, gdzie obowiązuje szariat, a szwedzkie władze nie maja nic do powiedzenia. Największa to Rinkeby w Sztokholmie. Nie pokazuje się tam policja, nie wjeżdża karetka, panuje chaos".

- Problemy opisane w raporcie polegają raczej na tym, że mieszkańcy tych dzielnic nie ufają policji. Ale obszary te nie są opanowane prawem szariatu, nawet jeśli w dzielnicach zanotowano wysoki poziom imigrantów - powiedział szwedzki dziennikarz AFP.


Informacje z "Naszego Dziennika" skomentowała wcześniej europosłanka Beata Mazurek. "Szwedzi uciekają ze swojego kraju, aby w Polsce znaleźć spokój i normalność" - napisała na Twitterze. Według niej, powodem ucieczek są: zamachy, wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu.

Na takie opinie wygłaszane przez polską europoseł zareagował szwedzki minister sprawiedliwości. - To całkowita bzdura. Prąd migracyjny idzie w przeciwnym kierunku. W latach 2017-18 do Szwecji wyemigrowało ponad 8 tys. Polaków - odpowiedział Morgan Johansson w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet". - To ponad trzy razy więcej niż całkowita liczba Szwedów, którzy mieszkają w Polsce - dodał.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bajtel   11 sierpnia 2019r. o 15:43

Bajtel

Postów: 110Dopisane 11.08.2019r. o godz. 15:43:
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza