ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4250, 24 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu7 kwietnia 2017r. godz. 17:36, odsłon: 5661, Kazimierz Marczewski
Galia Kępka wygrała konkurs Młody Przedsiębiorca 2017
Przedsiębiorczość to zdolność przewodzenia ludziom i umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji.
Bolesławiec - Informacje: Galia Kępka wygrała konkurs Młody Przedsiębiorca 2017 Młody Przesiębiorca 2017 Roku Galia Kępka (fot. Krystian Kawa)

W Teatrze Starym odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie Młody Przedsiębiorca 2017 Roku organizowanym corocznie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze, Księgarnię Agora oraz Powiat Bolesławiecki. Celem konkursu promocja  rozwoju przedsiębiorczości. Prezentujemy interesującą wypowiedź na Gali  Józefiny Witas pomysłodawczyni konkursu:

- Żyjemy w epoce informacyjnej, szybko postępującej robotyzacji i automatyzacji,a to oznacza redukcję zatrudnienia. Pracownik najemny jest jednym ze środków produkcji,a nie ich właścicielem. Coraz sprawniejsze, inteligentniejsze maszyny zastąpią człowieka.W kapitalizmie liczy się zysk.Dzięki technologii łatwiej jest być przedsiębiorcą, ale trudniej pracownikiem.Najprościej można zobrazować to w sposób:Woźnica przesiada się do samochodu. Koń nie jest już potrzebny.Bezpieczeństwo pracy i emerytura wypłacana do końca życia nie są już gwarantowane.

Edukacja finansowa stała się więc koniecznością! O własną przyszłość trzeba zadbać samemu.Im więcej będzie ludzi prowadzących działalność, tym bogatsze będzie społeczeństwo."*W ciągu 20 lat roboty zastąpią 35% ludzi.My nie;mówimy o stanie obecnym. Młodzi ludzie startujący w konkursie, pracę podejmą za 5 lub 10 lat (jeżeli będą studiować).To ich będzie dotyczyło, a nie obecnych pracodawców, pracowników i emerytów.

Poniżej wyniki konkursu na który wpłynęło ponad trzydzieści prac i biznes planów przygotowanych przez uczniów bolesławieckich szkół. Nagrody przyznała kapituła w składzie: Józefa Witas, Leopold Habiniak,Katarzyna Biegasiewicz,Stanisław Kamiński.

I Miejsce praca pt.: "Gabinet weterynaryjny oraz sklep z odzieżą dla zwierząt „Animal Beauty” – wykonawca Galia Kępka.  Nagroda  1.000,00 zł + statuetka. Otrzymała uczennica Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu.Opiekun: Agnieszka Koplin

II Miejsce praca pt.: Pszczela Dolina” – Natalia Haniszewska, Szymon Fras nagroda 700,00 zł z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu. Opiekun: Agnieszka Koplin

III miejsce prac pt.:„Ventriculus” Mobilna Restauracja – Julia Suchecka, Aleksandra Hudyma nagroda 400,00 zł uczennice z I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu; Opiekun: Anna Tarnachowicz

IV miejsce: Przedsiębiorstwo Usługowe „GROBCLEAN” – Adriana Górak  nagroda 250,00 zł. z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, 59 – 700 Bolesławiec, ul. Komuny Paryskiej 6. Opiekun: Edyta Gorczyca

V miejsce praca pt.: "Zakład projektowania i wykonywania nowatorskich mebli „EDIA” Marta Nowacka nagroda150,00 zł. uczennica z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu. Opiekun: Beata Solpa - Tertel. 

Nagrody wyróżnionym i opiekunom uczniów  wręczali starosta Karol Stasik i wiceprezes Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego Piotr Hetel.

 

 

 fotoreportaż Krystiana Kawy

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Anonim   7 kwietnia 2017r. o 21:31

~Anonim

Postów:

i gitara :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Połykaczka kijanek   8 kwietnia 2017r. o 7:22

~~Połykaczka kijanek

Postów:

Ta pani dobrze określiła przyszłość i można sobie to wziąć do serca.
Pani powiedziała że emerytura nie będzie już gwarantowana ale jednak Polacy dalej wierzą w emerytury.
Pani powiedziała że robol z taśmy wypadnie z obiegu ale Polacy dalej wierzą że robiąc na taśmie dogonią zachodnie zarobki, nawet sprowadzają Ukraińców na taśmę czy do zbierania "kartofli" co "pozytywnie wpływa na naszą gospodarkę".
Pani mówi że za 20 lat robot wyprze robola ale jednak robole biorą kredyty na 30 lat i wierzą że je spłacą.
Polacy mają zacofaną gospodarkę opartą na montowniach ,mają zacofaną komunikację i infrastrukturę, mają niespłacalne długi ogólnokrajowe ,mają głupie władze a na dodatek boją się że Putin im to wszystko zabierze :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~ogrutki działkowe   11 kwietnia 2017r. o 0:28

~~ogrutki działkowe

Postów:

a moge kupe skupywac no cóz jezeli ekonomie damy jako dzewko kupe moge kupywac hahahahahahahahahaha
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Zuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENA
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!