ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4598, 6 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Stopa bezrobocia constans

Treść posta:
Rynek pracy pracownika jest wtedy kiedy pracownicy posiadają jakieś umiejętności, które cenią pracodawcy, przez co pracownik może wybierać, u którego pracodawcy i w mniejszym stopniu, ale jednaka, na jakich zasadach się zatrudnić.
Sytuacja gdzie ręce do pracy są potrzebne jakiekolwiek, i to dosłowni. Do prostych zajęć, a takich jest najwięcej ofert, wymagań nie ma żadnych, a za samo posiadanie dwóch rąk nie można nie wiadomo jak się cenić, wołanie o 2500 netto jest już śmiechem.
Sam mam spore doświadczenie zawodowe i kwalifikacje, cierpię razem z podobnymi do mnie, bo pracodawca zamiast wykładać pieniądze na doświadczonych już długo pracujących ludzi musi dawać coraz więcej tym od najprostszych prac, i jeszcze podlizywać się żeby taki łaskawie do pracy raczył przyjść. A takich stanowisk jest najwięcej i największa kasa w firmie idzie właśnie tam. Zamiast doczekać się podwyżki, sensownej, tylko obserwuję jak minimalne stawki rosną powoli zbliżając się do pułapu gdzie już od pracownika można wymagać czegoś więcej niż tylko bycia w zakładzie.

Nie chcę tym tekstem nikogo urazić, komentuję tylko to co mnie frustruje, bo wiele osób patrzy na wszystko tylko z jednego punktu widzenia, albo czarno-biało, a to błąd, bo pomiędzy tą bielą a czernią jest jeszcze mnóstwo miejsca na odcienie szarości, może nawet jakieś 50 odcieni szarości, że pozwolę sobie zażartować na koniec:)

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!