Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy wkrętarka udarowa zastapi klasyczną?

15502
#rozz nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 13:13
Potrzebuję kupić wkrętarkę do okazjonalnych prac w domu i w jego pobliżu (w sensie na działce) - zastosowania typowo amatorskie. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 450PLN maksymalnie. Wolę sprzęt sieciowy bo przy okazjonalnym użytkowaniu będzie zawsze gotowy do pracy a jak jest z akumulatorami NiCd (mocniejsze wkrętarki LiIon przekraczają budżet) każdy chyba wie. Problem w tym, że klasycznych wkrętarek sieciowych właściwie nie ma. Jest niby jeden Skil 6223 ale ma jednoznacznie negatywne opinie. I tu pojawia się pytanie. Znalazłem również Makitę TD0101F - w sumie sprzęt idealny dla mnie tylko że to wkrętarka udarowa. Nie ma klasycznego regulowanego sprzęgła i tak do końca nie wiem jak w niej regulować moment dokręcenia. Moment maksymalny to 100Nm więc w typowych domowych zastosowaniach bardzo dużo. Sądzę że reguluje się zarówno czasem (ilością udarów) jak i szybkością obrotową. Pytanie czy da się tego typu maszyny użyć do poskręcania np mebli z płyty wiórowe? W klasycznej wkrętarce (jakiejś taniej która właśnie pada) ustawiam sprzęgło na 3.5 i jadę - jak to zrobić tutaj? Sądzę że przy każdym wkręcie trzeba się pilnować ale czy wogóle tak małe momenty będą dostępne?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 13:35
chyba domyślam o co Ci chodzi ale skoro już tu wpadłem to napisze tylko tak ...
do tych ''okazjonalnych '' prac wystarczy Ci odpowiedni McAllister i dasz za niego ze trzy stówki

a sprzęt czy to ten czy inny -jak o niego zadbasz tak on zadba o Ciebie ;)
linku nie wklejam bo takich masz mnóstwo w sieci ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 stycznia 2017r. o 14:04
Falco dałeś się podpuścić :P
Przecież to tylko takie zagajenie by za kilka dni pozycjoner pieprzony mógł tu wklejać kolejne linki do promowanych przez siebie stron.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 stycznia 2017r. o 14:08
A tu masz link do zapytania z 2011 r.
Gość przez sześć lat wiertarkę kupuje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 stycznia 2017r. o 14:41
Admin wymazał link. Ale łatwo można go sobie znaleźć wpisując w goohle frazę: "Znalazłem również Makitę TD0101F"
Znajdziemy zapytanie na elektrodzie z 2011r.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~xxx niezalogowany
12 stycznia 2017r. o 14:47
Ale sprytne!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 18:30
~~ napisał(a): Falco dałeś się podpuścić :P
Przecież to tylko takie zagajenie by za kilka dni pozycjoner pieprzony mógł tu wklejać kolejne linki do promowanych przez siebie stron.


raczej nie bo przeczytaj co napisałem na samym początku ;)
po prostu i ja chciałem zobaczyć reakcję


ale prawdą jest że sam pracując głównie na ''macu'' jestem z niego zadowolony

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pan japa niezalogowany
13 stycznia 2017r. o 12:23
Niesz poszuka w okazjach na leroy merline: https://www.leroymerlin.pl/okazje.html

Często gęsto można trafić tam na coś interesującego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza