Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Najniższe bezrobocie w grudniu od 26 lat
~~ niezalogowany
28 stycznia 2017r. o 16:09
~~ napisał(a):
regeneration napisał(a): Oferty za 2 tyś bruto to jest kpina i poniżanie ludzi, kto za to ma przeżyć miesiąc bez długów ?


Ja mam 1700zł brutto nie mam długów i jeszcze odłożyłem niezłą sumkę.


A w którym psychiatryku się leczysz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15435
#AlexS nieaktywny
28 stycznia 2017r. o 19:33
~~Połykaczka kijanek napisał(a):
~~Pracownik napisał(a): Zenada 2,0tys. gdzie np. Lidl ,Biedronka podnieśli płace do 2,7tys. Kaufland-2,8tys. nie mówiąc już o Obi-2,8-3,0tys, Castorama 3,0tys. i najmniej Lerła Merlę-2,4tys brutto oczywiście.A lokalni przedsiębiorcy narzekają na brak rąk do pracy za takie pieniądze ;)


Lidl, Biedronka, Castorama, Kaufland, Obi, Leroy Merlin to zagraniczne firmy.
Dlatego właśnie lokalni i rodzimi przedsiębiorcy płacą mniej.

Polski przedsiębiorca to nie jest Bill Gates ani Ferdynand Porsche tylko mieszacz zaprawy murarskiej i traktorzysta więc skąd ma wziąć pieniądze? Zarabia grosze (w porównaniu z UE) a do tego musi płacić duże podatki aby Castorama ich nie musiała płacić.

Musi płacić podatki na szkolnictwo aby ucznia wyeksportować do Niemiec albo na strefę ekonomiczną do Niemca.
Musi płacić podatki aby Niemiec nie musiał płacić za emisję CO2 u siebie tylko u nas podrzuca swoje CO2 ze swoich fabryk na naszym terenie.

Podatki w Polsce już dawno straciły sens bo nie służą nam tylko zachodowi.
Emerytury nie dostaniecie bo młodych do roboty nie ma i nikt na was nie zarobi jak będziecie starzy, na szkolnictwo dać to jak oddać kontener forsy Niemcowi na rynku w Goerlitz, dać na NFZ to jak wywalić w błoto, wojska nie ma więc dać na obronność to jak oddać noże pokojowemu przybyszowi, dać na policję to jak dać naszemu oprawcy co będzie nas karał na każdym kroku.
Płacenie podatków w Polsce to chyba tylko Ukraińcom się opłaca.

Niemiec w niemieckiej fabryce na strefie ma zysk, z zysku płaci wypłatę robolowi, robol z wypłaty oddaje podatek "na niemców i ukraińców" a za resztę kupuje niemieckie produkty od proszków do prania po ciuchy, samochody i elektronikę.

Naprawdę liczycie że Polski przedsiębiorca który jest niszczony i który potrafi mieszać zaprawę zapłaci wam kiedyś więcej bo wygra bitwę o rynek z zachodnim koncernem a do tego ma "pomocników" którzy latają na skargę do Angeli jak dzieje im się krzywda?

Polska to już tylko w atlasie istnieje :D


Cała kwintesencja prawdy. Jak oglądam wypowiedzi i prognozy ministra rozwoju,to zaczynam się zastanawiać,czy mówi stricte o polskiej gospodarce. Jedyne co zostało,to fakt,że jesteśmy grupą (narodem) etnicznym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13826
#regeneration nieaktywny
28 stycznia 2017r. o 19:40
~~ napisał(a): Ja mam 1700zł brutto nie mam długów i jeszcze odłożyłem niezłą sumkę.

Nie masz rodziny, mieszkasz pod namiotem, myjesz się w rzece : ) innego wytłumaczenia nie widzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Betka niezalogowany
29 stycznia 2017r. o 2:10
Dla kogo jest ten PUP? Przecież tam jest więcej urzędniczek niż interesantów. Ilekroć tam jestem to świeci pustkami. A jak od stycznia 2018 zniknie NFZ i ubezpieczenie zdrowotne to bezrobocie spadnie do zera. Bo nie oszukujmy się - wiele osób rejestruje się w PUP tylko dlatego, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne. Za rok ten problem zniknie... i PUP też będzie mógł zniknąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ryszard niezalogowany
29 stycznia 2017r. o 8:12
dymasz przez agencję za 9 euro brutto na godzinę.Naucz się polskiej gramatyki,bo po pisowni widać żeś ...

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15588
#cygankaprawdecipowie nieaktywny
29 stycznia 2017r. o 15:27
Rzygam jak czytam. Co za komuna. Jak pÅ
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
30 stycznia 2017r. o 7:52
ta sztuczne zmniejszanie bezrobocia a za byle co można stracić status bezrobotnego, ten urząd to żenada... współczuje nam ludziom ,że musimy utrzymywać z naszych pensji takich urzędników, " proszę nie stać , proszę usiąść bo ja się stresuję jak ktoś na mnie patrzy , ja nie mogę pracować w stresie" -tak któregoś razu stwierdziła Pani z pokoju 109 . To jakby poszła gdzieś do zakłądu pracy to chyba na noszach by ją wynieśli.... bo taki stres... :D :D :D :D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~obrzygatel niezalogowany
30 stycznia 2017r. o 8:52
Jak ja kocham statystyki :] ach te WASZE statystyki...
1. Niemal każdy "nur" jest bez roboty bo mu się nie chce pracować, woli wyżebrać lub zapierniczyć złom żeby mieć na picie
2. Lepsze "nury" pracują na czarno całe życie
3. Znam co najmniej kilka osób, które pozwalniały się aby dostać to 500+ na wszystkie dzieci
O jakim bezrobociu tu rozmawiamy? O tym prawdziwym czy statystycznym :> Rzygać mi się chce jak to czytam !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.