Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Atak szerszeni. Jak wygląda gniazdo w środku?

2987
#Nightmare nieaktywny
8 czerwca 2017r. o 5:36
Szczerze, to nawet w takim kombinezonie strach podejść. Tutaj facet rozwalił duże gniazdo liczące kilkaset osobników! Trzeba naprawdę mieć jaja, żeby coś takiego zrobić!

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 8:01
Sposób na szerszenia, który wleciał do pokoju.
Mam gniazdo szerszeni gdzieś w okolicy i w związku z tym są u mnie częstymi gośćmi. Przez lata nauczyłem się jak z nimi postępować.
Jeśli taki owad wleci do pokoju to nigdy nie atakujcie go bezpośrednio bo i on przystąpi do ataku, a wtedy może być niewesoło. Wystarczy mu tylko dać znać że nie jest tu mile widziany.Jeśli okno jest zamknięte to je otworzyć. Złapać jakiś ręcznik czy koszulkę i machnąć tym jakiś metr od szerszenia. Owad momentalnie wylatuje na zewnątrz. Ważne by nie poczuł się zagrożony a jedynie wyproszony. Na osy i pszczoły ten sposób nie działa. Szerszenie sa znacznie inteligentniejsze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2987
#Nightmare nieaktywny
8 czerwca 2017r. o 8:47
Mam siatki w oknach, więc problem owadów w mieszkaniu ograniczyłem do minimum, ale zdarza się, że jakiś szerszeń wleci przez drzwi. Czekam, aż usiądzie na okno i wtedy go likwiduję.
Likwidację gniazd robiłem wieczorem, jak się mocno ściemniło, wtedy niemal wszystkie owady są w gnieździe. Do zwalczania szerszeni stosuję tani i skuteczny Ascyp 10WP, do tego opryskiwacz z 3-metrową lancą. Końcówkę lancy przystawiam do wejścia do gniazda i pakuję ile się da. Przeważnie gniazdo jest martwe po 1-2 dniach. Wypalanie gniazda zwłaszcza w ścianie budynku może się skończyć pożarem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 9:42
Jeden szerszeń to nie problem. One są duże i nie tak ruchliwe jak np. osy. Zawsze rozwiązuję sprawę dużym zeszytem w twardej oprawie bo kiedy szerszeń leci to zawsze bez problemu się go od przodu trafi. Owad wtedy jest już martwy lub przynajmniej otumaniony i bez przeszkód można go dobić. Ważne aby owada od razu pozbyć się, wyrzucić za okno lub spuścić w toalecie bo inaczej możemy spodziewać się większej ilości nieproszonych gości. W zeszłym roku niemal każdego dnia miałem w domu szerszenia ale nie udało mi się zlokalizować gniazda. Myślę, że strażacy już z tym porządek zrobili bo w tym roku jakby się uspokoiło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 10:00
~~ napisał(a): Jeden szerszeń to nie problem. One są duże i nie tak ruchliwe jak np. osy. Zawsze rozwiązuję sprawę dużym zeszytem w twardej oprawie bo kiedy szerszeń leci to zawsze bez problemu się go od przodu trafi. Owad wtedy jest już martwy lub przynajmniej otumaniony i bez przeszkód można go dobić. Ważne aby owada od razu pozbyć się, wyrzucić za okno lub spuścić w toalecie bo inaczej możemy spodziewać się większej ilości nieproszonych gości. W zeszłym roku niemal każdego dnia miałem w domu szerszenia ale nie udało mi się zlokalizować gniazda. Myślę, że strażacy już z tym porządek zrobili bo w tym roku jakby się uspokoiło.

Jest ryzyko ze go nie trafisz. A wtedy taki szerszeń zmienia się w atakujący myśliwiec. Przewrót przez plecy i pikuje prosto na Ciebie. A machniesz tym zeszytem metr od niego i masz go z głowy bo szybciutko wylatuje na zewnątrz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 10:32
To prawda ale szerszeń jest duży i jeszcze nie zdarzyło mi się nie trafić takim dużym zeszytem. Abym miał otworzyć okno, muszę do niego podejść a tam jest agresywny z powodu wysokiej temperatury owad, dziecko panikuje więc pozostaje opcja z zeszytem. Ogólnie to stoję na stanowisku, że zbyt pochopnie szerszeni nie należy zabijać bo to pożyteczne owady. Jad szerszenia jest mniej toksyczny niż pszczoły a to co wyróżnia szerszenia to umiejętność rozpylenia jadu na kilka centymetrów w oczy obiektu będącego zagrożeniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 11:16
Nie każdy ma doświadczenie tenisowe. Mniejsze ryzyko jest jednak przy ploszeniu intruza niż przy próbie uśmiercenia go.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ja niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 11:25
Mam pytanko gdzie się zgłosić w sprawie likwidacji gniazda szerszeni na strychu domu jednorodzinnego?Jest w Bolesławcu jakaś firma?Mąż na szczęście na strych nie wchodzi więc nic nie wie bo jak go znam zaraz wariat będzie sam z nimi kombinował a nie planuje pogrzebu w rodzinie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.